Skocz do zawartości

mixol, a może coś innego


Rekomendowane odpowiedzi

laickie pytanie no ale jak dla mnie ważne, bo nie mam zielonego pojęcia. Czy wystarczy dolewać mixola do paliwa czy lepiej lać coś innego? Jakie dawki stosować? Koledzy poradźcie coś, bo nie siedzę w temacie, a tankowanie się zbliża

PS. przypominam że chodzi o Rometa Ogara z 1986r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dolac zwyklego oleju, ale wtedy masz gwarantowany mostek na swiecy, wiec stosuj mixol, albo jak Cie stac nowoczesne wynalazki do 2t. Najwazniejsze jest dobre wymieszanie z benzynką w odpowiednich proporcjach (1:30- 1:50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz dolac zwyklego oleju, ale wtedy masz gwarantowany mostek na swiecy, wiec stosuj mixol, albo

> jak Cie stac nowoczesne wynalazki do 2t. Najwazniejsze jest dobre wymieszanie z benzynką w

> odpowiednich proporcjach (1:30- 1:50)

tyle co jeżdżę i na dodatek przy takiej dawce to mogę mu nawet coś droższego lać byle by to tylko dbało o silnik, a nie szło w drugim kierunku. Jeśli masz do polecenia jakiś specyfik to chętnie poznam co to za wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czerwony olej do 2T z Orlenu polecam Ja go mieszałem w proporcjach 1:20

Myslisz ze to nie mixol ? smile.gif

Polecac mozna oleje do 2t renomowanych firm, ale ja uwazam ze mixol im niczym nie ustepuje. No moze zapachem. Kiedys jak mialem na stanie simsonka to probowalem oleju ktory pachnial truskawkami z wydechu (powaznie!) ale nie pomne nazwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz ze to nie mixol ?

Pojęcia nie mam niewiem.gif

> Polecac mozna oleje do 2t renomowanych firm, ale ja uwazam ze mixol im niczym nie ustepuje. No moze

> zapachem. Kiedys jak mialem na stanie simsonka to probowalem oleju ktory pachnial truskawkami

> z wydechu (powaznie!) ale nie pomne nazwy...

Ja miałem Motorynkę Pony 301 między '86 a '03 i lałem Mixol hmm.gif Zapach był jedynie charakterystyczny dla 2T hehe.gif ale bez dodatków truskawkowych czy morskich grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz jaśniej?

Castrol (np CASTROL POWER 1 RACING 2T 1L - baaaardzo dobry olej), Motul, Valvoline. Lej polsyntetyka albo jak Cie stac pelnego syntetyka.

Olej o zapachu truskawek jest dostepny w sklepie Mieloch Motocykle a przynajmniej byl kilka lat temu wink.gif

Osoba ktora pisze, ze mixol jest dobry mnie rozsmieszyla yikes.gif Ogladalem gladzie cylindrow po przebiegu 10kkm na mixolu oraz na pelnym syntetyku Castrola. Widac roznice i to bardzo. Nie wspomne o roznicy w sprezaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz ze to nie mixol ?

> Polecac mozna oleje do 2t renomowanych firm, ale ja uwazam ze mixol im niczym nie ustepuje. No moze

> zapachem. Kiedys jak mialem na stanie simsonka to probowalem oleju ktory pachnial truskawkami

> z wydechu (powaznie!) ale nie pomne nazwy...

Masz prawo do własnego zdania ale fakt jest taki, że mixol to straszny syf. To jemu zawdzięcza się krótkie przebiegi międzynaprawcze, mostkowanie świec i syf w wydechu. Miałem Simsona, testowałem jakiś włoski olej do dwutakta, chyba nawet półsyntetyk. O trwałości cylindra się nie wypowiem bo za krótko jeździłem ale skończyły się problemy z zarzuconą świecą, nagarem i glutem z tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz prawo do własnego zdania ale fakt jest taki, że mixol to straszny syf. To jemu zawdzięcza się

> krótkie przebiegi międzynaprawcze, mostkowanie świec i syf w wydechu. Miałem Simsona,

> testowałem jakiś włoski olej do dwutakta, chyba nawet półsyntetyk. O trwałości cylindra się

> nie wypowiem bo za krótko jeździłem ale skończyły się problemy z zarzuconą świecą, nagarem i

> glutem z tłumika.

Wszystko bardzo fajnie, ale jesli przymie sie ze nowy cylinder do ogara to koszt 50zl to kupowanie drogich syntetykow jest troche nie uzasadnione. Uzywalem mixola w simsonku i jawce i motorynce. Do tego typu sprzetow polecam. Co do syfu w wydechu, to nawet na drogich olejach bedzie on wystepowal i nie wiem w czym jest problem skoro wklad wydechu w ogarze jest wyjmowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze jest dobre wymieszanie z benzynką w

> odpowiednich proporcjach (1:30- 1:50)

Mieszanka 1:50 to nie do Ogara, a do MZ ETZ.

Ogary to od 1:20 do 1:30 - była jakaś różnica między silnikiem rometowskim a jawowskim, ale nie pomnę old.gif

W tamtych czasach, to mixol był wypasem - był jeszcze jakiś tańszy olej do 2T, ale tez nie pomnę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwazniejsze jest dobre wymieszanie z benzynką w

> Mieszanka 1:50 to nie do Ogara, a do MZ ETZ.

> Ogary to od 1:20 do 1:30 - była jakaś różnica między silnikiem rometowskim a jawowskim, ale nie

> pomnę

> W tamtych czasach, to mixol był wypasem - był jeszcze jakiś tańszy olej do 2T, ale tez nie pomnę

Ale proporcja zależy również od oleju. Ja lałem olej Stihla czerwony w stosunku 1:50 i było wszystko ok, potem używałem też olej Midlanda, o taki . Zresztą tego oleju używam do dziś w pilarce Stihla i kosie marketowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogar dwu/trzy biegowy ?

Dwubiegowy, z "rometowskim: silnikiem 1:20.

Trzybiegowy, z silnikiem "jawki" 1:30, albo 1:25, nie pamiętam dokładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez 14kkm lalem 1:30 i silnik byl w swietnym stanie

W Romecie, z silnikiem "kwadraciakiem" ?

Tam sam producent co 5kkm zalecał remont zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko bardzo fajnie, ale jesli przymie sie ze nowy cylinder do ogara to koszt 50zl to kupowanie

> drogich syntetykow jest troche nie uzasadnione. Uzywalem mixola w simsonku i jawce i

> motorynce. Do tego typu sprzetow polecam. Co do syfu w wydechu, to nawet na drogich olejach

> bedzie on wystepowal i nie wiem w czym jest problem skoro wklad wydechu w ogarze jest

> wyjmowalny.

Jeden woli jeździć, drugi częściej dłubać. Te pierwszy wleje lepszy olej, drugi da mixol i będzie się babrał ze zdejmowaniem cylindra, czyszczeniem świecy i grzebaniem w tłumiku. Co kto lubi, do wyboru, do koloru.

Aha, Ogar (jak i każdy dwusuw) jeździ nie tylko dzięki cylindrowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale proporcja zależy również od oleju. Ja lałem olej Stihla czerwony w stosunku 1:50 i było

> wszystko ok, potem używałem też olej Midlanda, o taki . Zresztą tego oleju używam do dziś w

> pilarce Stihla i kosie marketowej.

Właściciel rozcieńczy pub2.gif i tak ile będzie chciał drink.gifwink.gif a w linku, kóry podałeś znalażłem taki opis:

Quote:

W proporcjach mieszanek należy przestrzegać zaleceń producenta silnika


Więc to raczej zależy od silnika, czyli zaleceń producenta. Brałbym też pod uwagę materiały z jakich zrobiony jest silnik - jeśli oryginał, to lałbym ile zalecił producent na "tamte czasy". Z chińskimi częściami do takich klasyków, jak Ogary nie miałem do czynienia, więc trudno coś o trwałości powiedzieć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.