Skocz do zawartości

Opel Astra II Uwagi


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

> A za 7000 zł coś sensownego się znajdzie ?

Ja za swoją niecałe 2 lata temu dałem dokładnie 8,4 tys, z gazem na gwarancji. Klepana z przystanku nie jest, ale tak jak koledzy wyżej napisali jesli na chwilę obecną nie masz pracy to odpuść auto i szukaj roboty zlosnik.gif. Fakt, że przez 30kkm astra ani razu jak narazie mnie nie zawiodła w trasie, ale amorki tył, tarcze/klocki tył i mały remont w silniku zrobić musiałem, nie mówiąc już o oponach zima/lato, olejach itp wink.gif. Także jak widzisz auto kosztuje...moją kupiłem wtedy poniżej ceny rynkowej, ogólnie nie była jak na swój rocznik w złym stanie, ale jak widzisz około 2 tys zł dodatkowo mnie kosztowała, pomimo że części nie są drogie to jak się zacznie sypać to sumka jest niezła... 270751858-jezyk.gif. Także powodzenia w poszukiwaniach...pracy, bo do AG za 6 tys na bank na starcie dołożysz i to nie mało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, mój szwagier kupił astrę z rocznika 99, wydał coś ok. 10tyś i ideał to nie jest, wydatki

> już miał, więc za 6tyś w AG nie ma co szukać. Jednego złoma kolega sprzedał i na siłę szuka

> drugiego. No ale ok, to jego pieniądze.

Za tyle kupiłem swoją AG, nieco więcej niż 10k. Nie chce mi się liczyć i już pisałem nawet w tym temacie, że 4k przez dwa lata poszło, jak nie więcej.

Gdybym dysponował kwotą 6kpln, a chciałbym samochód do jazdy to kupiłbym Fiata Seicento, jeszcze by zostało na pakiet startowy i ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tyle kupiłem swoją AG, nieco więcej niż 10k. Nie chce mi się liczyć i już pisałem nawet w tym

> temacie, że 4k przez dwa lata poszło, jak nie więcej.

Znaczy się że przepłaciłeś 270751858-jezyk.gif. Autko przyprowadzałeś samemu czy od handlarza/ prywatnej osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy się że przepłaciłeś . Autko przyprowadzałeś samemu czy od handlarza/ prywatnej osoby?

Auto jest od osoby prywatnej, kupione jako nowe w salonie w PL.

Czy przepłaciłem...nie sądzę, auto było w dobrym stanie, z przebiegiem 127kkm, prawdziwym smile.gif To co powymieniałem to były głównie części, które z biegiem czasu się zużywają, a że pewne rzeczy jak zawieszenie przód/tył, hamulce, wydech, robię kompleksowo to i taka kwota się uzbierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartuję oczywiście wink.gif. Wiem bo szukałem w tym samym czasie AG do 10tys i w sumie ta którą kupiłem była jedyną poniżej ceny rynkowej. A co do wymian o których piszesz to normalną rzeczą jest że w leciwym aucie zawsze będzie coś do zrobienia i czytając temat nie do końca jestem przekonany, że autor zdaje sobie z tego sprawę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hansior a Ty co sądzisz ? kupie coś sensownego w tej cenie?

Wejdz na jakiś portal z ogłoszeniami, wyszukaj coś w okolicy, jedz obejrzeć i sam się przekonasz wink.gif. Każdy ma inne wymagania smile.gif. Ale cudów w tej kwocie bym się jednak nie spodziewał, a napewno nie takich, że wybrana sztuka nie będzie wymagała napraw tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wejdz na jakiś portal z ogłoszeniami, wyszukaj coś w okolicy, jedz obejrzeć i sam się przekonasz .

> Każdy ma inne wymagania

No jest kilka ogłoszeń z mojej okolicy, a że ja nie daleko granicy z Niemcami mieszkam to i dużo ściąganych jest smile.gif Ale ja sobie zdaje sprawę ze nie kupie igiełki. Wiadomo ze będzie do wymiany kilka części i jetem tego świadomy smile.gif najważniejsza dla mnie to zdrowa blacha i sprawny silnik, który pochodzi jeszcze długo, dlatego szukam też silników które nie są wykoksane, a raczej taki słabsze jak 1.6 75 KM. 8 zaworowe jak ten raczej nie ciśnie się na 6 tysiącach obrotów smile.gif a 16 zaworowe bardziej bo lubią wysokie obroty, przez co mogą pracować na wysokim obciążeniu, a co za tym idzie mogą się szybciej zużywać części w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jest kilka ogłoszeń z mojej okolicy, a że ja nie daleko granicy z Niemcami mieszkam to i dużo

> ściąganych jest

Więc jak masz nie daleko wybierz się sam- przynajmniej prowizja handlarza zostanie w kieszeni bo tak czy siak u sąsiadów za dobre auto trzeba zapłacić, często nawet więcej niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc jak masz nie daleko wybierz się sam- przynajmniej prowizja handlarza zostanie w kieszeni bo

> tak czy siak u sąsiadów za dobre auto trzeba zapłacić, często nawet więcej niż u nas.

Ale Analyzer chce bym sobie seicento kupił ;[. Oplowska, a raczej Astrowska strona a do złego mnie namawia 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Analyzer chce bym sobie seicento kupił ;[. Oplowska, a raczej Astrowska strona a do złego mnie

> namawia

I to by była mysl waytogo.gif. Takie 1.1 w seju jedzie lepiej niż 1.6 8V w astrze, części są nawet tańsze, za 6tys znajdziesz rocznik 2002+, a to ze nie ma klimy i elektryki...w astrze za 6 czy 7 tys jest całkiem mozliwe ze wyposazenie bedzie sprawiało problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Analyzer chce bym sobie seicento kupił ;[. Oplowska, a raczej Astrowska strona a do złego mnie

> namawia

i bardzo dobrze ci radzi

skoro się uparles na astre II to ja kup jak tak chcesz za 6-7 tys., przynajmniej kącik będzie żył z kolejnych tematów o jej usterkach ...

sorry ale tak się napaliles na tą astre jak dziecko na lizaka i nie dostrzegasz rzeczywistości...

każdy ci dobrze radzi a ty dalej swoje no to kupuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bardzo dobrze ci radzi

> skoro się uparles na astre II to ja kup jak tak chcesz za 6-7 tys., przynajmniej kącik będzie żył z

> kolejnych tematów o jej usterkach ...

> sorry ale tak się napaliles na tą astre jak dziecko na lizaka i nie dostrzegasz rzeczywistości...

> każdy ci dobrze radzi a ty dalej swoje no to kupuj...

Wolałbym zostać przy oplach. A co sądzicie o vectrze B? samochód wart uwagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Gdybym dysponował kwotą 6kpln, a chciałbym samochód do jazdy to kupiłbym Fiata Seicento, jeszcze by

> zostało na pakiet startowy i ubezpieczenie.

niby tak ale astra przynjamniej przypomina samochód . Sej jest mały, ciasny, niebezpieczny a jazda nim do najprzyjemniejszych nie należy. Astra G jaka jest taka jest ale przynajmniej siedzisz w niej jak człowiek. Czesci są tanie i powszechnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj w archiwum, było juz o tym pisane wiele razy

> EDIT: a tutaj masz jeszcze listę innych silników co byś miał co robić klik

Dziękuje smile.gif opinie nawet dobre o nim smile.gif dla mnie idealny silnik 82 konie w sam raz by czasem przycisnąć przy wyprzedzaniu i ekonomicznie jeździć:>

A jeszcze jedno 250 000 km to dużo jak na ten silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno coś znajdziesz, nie przejmuj się komentarzami kolegów, oni wierzą w wielką wartość astry g,

> a szczerze mówiąc to są już 15 letnie trupy (co po niektóre oczywiście)

> A tak na poważnie ja 4 lata temu kupilem G za 9700!!! w dobrym stanie, nic specjalnego mi się do

> dzisiaj nie popsuło (nie licze jakiejś eksploatacji). Więc podejrzewam że jest warta teraz z

> 5-6 tys. Ale koledzy dalej wierzą w eurotaxa

> Spójrzcie prawdzie w oczy, te auta już praktycznie wygineły w europie zachodniej w końcu mają 15

> lat.

> To jakbyś w 1998 roku zachwycał się wartością swoją 15 letniej syrenki!! Tak syrenke produkowano w

> 83

> A tak to fajne bardzo proste auta.

> I powodzenia w szukaniu pracy

Dzięki smile.gif))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wybiegam aż tyle do przodu

> a koledze, życzę tysięcy kilometrów bezawaryjnej jazdy nowym nabytkiem

> co pewnie wpłynie też na nasze lepsze zdrowie psychiczne

51cent zazdrośnik niedobry ;p Dzięki grinser006.gif zawsze moge liczyć na waszą pomoc grinser006.gif

P.S. Wymienione zostało w silniku: poduszka silnika, tłumik końcowy, olej + filtr oleju, filtr paliwa, zregenerowana pompa paliwowa, wymieniony jakiś wężyk od sprężarki 270751858-jezyk.gif, i uszczelka pod pokrywą zaworów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rany jacy optymiści.... a żeby was piesek w czoko chapnął

Koledzy realnie podchodzą do rzeczywistości, co z resztą nie znaczy, że twoje auto będzie wyjątkiem.

Przykładowo kumpel zakupił astre g w kombi po strzale przodem - nie wiedział o tym, za jakieś 7 kpln, dołożył do auta drugie tyle.

Zrobił wszystko:

sterownik silnika, nowy dis oryginał, zawieszenie, hamulce, wydech, klime itd...

I ostatnio mówi do mnie: "ten złom już mnie wku....., jadę sobie autem otwieram okno przejeżdżam koło innego auta i słyszę szumienie..." confused.gif

Ok wsiadam i jadę obok bariery energochłonnej otwieram okno a to tylko przednie klocki delikatnie szorują o tarcze sciana.gif, po kilku dupnięciu w hamulce szum ustał co jednak nie zmieniło nastawienie kumpla, który planuje sprzedać auto.

Pytam się go - a ile chciałbyś za niego?

Kumepl - a nie wiem, wystawie go 5 - 6 kpln shocked.gif

Więc sam widzisz, auto po lekkim strzale przednim doprowadzone do bardzo dobrego stanu, gdyby nie silnik z14xe to bym brał, co zresztą nie jest powiedziane, że tego nie zrobię.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rany jacy optymiści.... a żeby was piesek w czoko chapnął

Dobra dobra 270751858-jezyk.gif. Gratuluję zakupu, niech sie wozi waytogo.gif. Powiedz tylko coś wiecej o aucie i wiela złota dałeś? wink.gif. No i dlaczego 2.0 dti sciana.gif. Przecie pisałeś że dużo nie jezdzisz a wiem z doświadczenia że mało te silniki nie palą jak na diesel'a wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra dobra . Gratuluję zakupu, niech sie wozi . Powiedz tylko coś wiecej o aucie i wiela złota

> dałeś? . No i dlaczego 2.0 dti . Przecie pisałeś że dużo nie jezdzisz a wiem z doświadczenia

> że mało te silniki nie palą jak na diesel'a

No chciałem mały silniczek i padło na 2.0 i nie dti a di jak już :> Więcej opowiem wam za tydzień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam słowa kolegi grinser006.gif. Średnia mi wychodzi powyżej 7 litrów, i nie ważne trasa czy miasto, szczególnie ze delikatnie nie jezdzę. Razem ze spalaniem nie idzie w parze dynamika silnika choć i tak mam lepiej od Ciebie bo mam DTH, a jak dołożyłem wirusa auto zaczęło dość przyjemniej jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potwierdzam słowa kolegi . Średnia mi wychodzi powyżej 7 litrów, i nie ważne trasa czy miasto,

> szczególnie ze delikatnie nie jezdzę. Razem ze spalaniem nie idzie w parze dynamika silnika

> choć i tak mam lepiej od Ciebie bo mam DTH, a jak dołożyłem wirusa auto zaczęło dość

> przyjemniej jeździć.

Spokojnie ja przy swojej eFce 60 koni miałem i dawała rade 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chciałem mały silniczek i padło na 2.0 i nie dti a di jak już :> Więcej opowiem wam za tydzień

Di to jest ten 82 konny nie? Bo z takim miałem doczynienia własnie wink.gif. I mistrzem ekonomii to on nie jest, dlatego się dziwie koledze że skusił sie na niego przy malych przebiegach. Zresztą tego 100 paru konnego ma teraz kolega i mówi ze laguna 1 dci ktora powoził wczesniej takze byla bardziej ekonomiczna niz obecna astra wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Di to jest ten 82 konny nie? Bo z takim miałem doczynienia własnie . I mistrzem ekonomii to on nie

> jest, dlatego się dziwie koledze że skusił sie na niego przy malych przebiegach. Zresztą tego

> 100 paru konnego ma teraz kolega i mówi ze laguna 1 dci ktora powoził wczesniej takze byla

> bardziej ekonomiczna niz obecna astra

Pewnie kombi ma 270751858-jezyk.gif 2.0 DI 82 konny wpakowany w Astre G hatchback powinien mieć całkiem przyzwoite spalanie wink.gif sądzę, że w trasie przy prędkości 90 km/h spali 5l/100 co jest przyzwoitym wynikiem 270751858-jezyk.gif

Mam pytanie, co to może być, że jak zaciągnie się ręczny to nie chce potem puścić tylko trzyma ? gdzieś wystarczy nasmarować czy to coś poważniejszego ? Dodam i z tyłu są hamulce tarczowe. Ponoć to dosyć częsty problem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.