Skocz do zawartości

Jaka przyczepka do VW Polo 1.0 (450/650kg z hamulcem)?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kolega szuka przyczepki, nowej, do podczepienia do VW Polo 1.0

Masa przyczepy bez hamulca 450kg/ z hamulcem 650kg.

Potrzebna ładowność ok. 300kg ale plandeka i stelaż w zestawie.

Okazjonalne jazdy po mieście i raz do roku ok. 250-350km w jedną stronę.

Co polecacie?

Budżet - najlepiej 1500zł.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebna ładowność ok. 300kg ale plandeka i stelaż w zestawie.

> Okazjonalne jazdy po mieście i raz do roku ok. 250-350km w jedną stronę.

> Co polecacie?

> Budżet - najlepiej 1500zł.

Sprzedać auto dołożyć te jadę kupić omege kombi i będzie to samo hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem przy wypożyczeniu przyczepki do Fiata Uno 1.0; niestety z hamulcem wszystkie miały ponad tonę, a bez ponad 500 kg, jedyne co się do tego załapało to niewiadów n-125... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, kupiłem niewiadów n250 z ubezpieczeniem za 400zł. Dorobiłem plandeke zamiast pokrywy i zrobiłem otwieraną tylną burte. Ładownośc 250kg, masa własna 105kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedać auto dołożyć te jadę kupić omege kombi i będzie to samo

Niestety Omega będzie paliła dużo i bardzo lubi korozję.

Idea jest taka, że na codzień jest małe i oszczędne auto miejskie - a w razie potrzeby jest możliwość przewiezienia czegoś więcej. W przypadku przyszłej zmiany auta przyczepka zostaje, potrzebny tylko hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobny dylemat, kupiłem niewiadów n250 z ubezpieczeniem za 400zł. Dorobiłem plandeke

> zamiast pokrywy i zrobiłem otwieraną tylną burte. Ładownośc 250kg, masa własna 105kg.

Straszny zabytek.

Czy przyczepy takie jak w OBI czy Castoramie da się zarejestrować na mniej kg niż konstrukcyjnie mogą przewozić?

Ew. Znalazłem coś takiego WNP Suski - czy przyczepki na zamówienie generlanie mogą mieć wystawioną mniejszą dopuszczalną masę całkowitą niż konstrukcyjnie mogą przewieźć?

Tak czy inaczej 450kg kolega i tak nie przekroczy razem z ładunkiem bo 1.0 wyskoczy spod maski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Straszny zabytek.

> Czy przyczepy takie jak w OBI czy Castoramie da się zarejestrować na mniej kg niż konstrukcyjnie

Może i zabytek ale po wymianie opon za 80zł nic jej nie dolega, napewno przeżyje te marketowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Straszny zabytek.

> Czy przyczepy takie jak w OBI czy Castoramie da się zarejestrować na mniej kg niż konstrukcyjnie

> mogą przewozić?

> Ew. Znalazłem coś takiego WNP Suski - czy przyczepki na zamówienie generlanie mogą mieć wystawioną

> mniejszą dopuszczalną masę całkowitą niż konstrukcyjnie mogą przewieźć?

> Tak czy inaczej 450kg kolega i tak nie przekroczy razem z ładunkiem bo 1.0 wyskoczy spod maski :-)

Tesciu tak ma zrobione przyczepa niewiadow 700 kg natomiast xara 1.4 ma tylko 500 kg, w zwiazku z czym ptzyczepa jest zarejestrowana na 500 kg W szystko zalatwiane bylo w SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tesciu tak ma zrobione przyczepa niewiadow 700 kg natomiast xara 1.4 ma tylko 500 kg, w zwiazku z

> czym ptzyczepa jest zarejestrowana na 500 kg W szystko zalatwiane bylo w SKP.

Możesz napisać coś więcej na temat przebiegu tej procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej 450kg kolega i tak nie przekroczy razem z ładunkiem bo 1.0 wyskoczy spod maski :-)

Oj, zdziwił byś się - jak Uno 1.0 jak miałem budowę domu to przez dwa lata targałem przyczepkę o łącznej masie z ładunkiem ok. 1500 kg zawsze (masa przyczepki to 150kg).

Generalnie kupiłem ja w CASTO i nikt nigdy podczas kontroli nie sprawdzał masy calkowitej .

Jak powiesz że to przyczepka lekka do 750kg to wszyscy głupieja i możesz jechać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może być problem z taką kasa kupić nową przyczepę musi naszykować z 2,2-3 tys. zł by można to było

> nazwać przyczepą

3 tysiące to koszt przekraczający o 500zł wartość jego VW Polo :-)

Przyczepa będzie używana tylko okazjonalnie, więc "marketówka" powinna dać radę - na pewno nie będzie nią woził więcej niż 300 do 400kg - żadnych budów i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 tysiące to koszt przekraczający o 500zł wartość jego VW Polo :-)

> Przyczepa będzie używana tylko okazjonalnie, więc "marketówka" powinna dać radę - na pewno nie

> będzie nią woził więcej niż 300 do 400kg - żadnych budów i tym podobnych.

słuchaj, ja za swoją płaciłem prawie 3 klocki w Casto (a wybrałem ją bo miała blaszaną podłogę i kratownicę pod nią) a jeździłem wówczas wspomnianym Uno o watrości ~1,5tzł.

Latka lecą, Uno już umarło 2 lata temu a przyczepka dalej służy, IHMO to nie jest argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem do okazjonalnej jazdy w ogóle nie ma sensu kupowanie - lepiej wypożyczyć. Wypożyczalni

> jest mnóstwo, ceny dobre...

Ja to wiem, ale kolega uparty jest zlosnik.gif Chce mieć i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słuchaj, ja za swoją płaciłem prawie 3 klocki w Casto (a wybrałem ją bo miała blaszaną podłogę i

> kratownicę pod nią) a jeździłem wówczas wspomnianym Uno o watrości ~1,5tzł.

> Latka lecą, Uno już umarło 2 lata temu a przyczepka dalej służy, IHMO to nie jest argument

Problem w przekonaniu kolegi, ale popracuję nad przekonaniem go :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

targałem przyczepkę o

> łącznej masie z ładunkiem ok. 1500 kg zawsze (masa przyczepki to 150kg).

> Jak powiesz że to przyczepka lekka do 750kg to wszyscy głupieja i możesz jechać dalej

a to ciekawe icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.