Skocz do zawartości

Jaki środek do głębokich rys lakieru.


Mayo

Rekomendowane odpowiedzi

> Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i

> najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń?

Nie istnieje, wszelkiego rodzaju kredki lekko zmniejszają problem do pierwszego/drugiego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i

> najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń?

na kosmetyce aut widzialem kiedys super temat na odpryski na lakierze. Mysle, ze ryse tez mozna tak potraktowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i

> najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń?

Większość producentów aut w ASO sprzedaje zaprawki do danego lakieru .. za kilkanaście zł można taki " lakier do paznokci" hehe.gifhehe.gifhehe.gif kupić i naprawić głębokie rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większość producentów aut w ASO sprzedaje zaprawki do danego lakieru .. za kilkanaście zł można

> taki " lakier do paznokci" kupić i naprawić głębokie rysy

Thx all for the feedback zlosnik.gif

A w jakimś warsztacie lakierniczym ktoś podejmie się takiej zaprawki. Mam rysę przez całe auto przez jakiegoś zazdrosnego jełopa, poza tym czarnego Peugeota 407 można porysować paznokciem, lakier miękki jak plastelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz się śmiać twoje prawo

luz 20.GIFgrinser006.gifwaytogo.gif

tylko potem jako hobby mam okazję po takich "pomysłowych Dobromirach" ratować niektóre wynalazki- jak wiemy Polak to nawet ze szprychy rowerowej cuda potrafi zrobić.

> do czasu jak tego nie zobaczyłem tak samo reagowałem jak ty

> mam kolegę który przygotowuje auta na sprzedaż...

rzeczywiście musi być "fachowiec z najwyższej półki" skoro pasty tempo używa

smirk.gifooniee.gif

tu masz foto po takim "fachowcu" jak pasta tempo spłynęła właścicielowi oto ukazał się taki widok icon_eek.gif

286927367-alfa.jpg

ale nie ma jak "full profi" robota waytogo.gif

post-33228-14352520431577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz foto po takim "fachowcu" jak pasta tempo spłynęła właścicielowi oto ukazał się taki widok

> ale nie ma jak "full profi" robota

pytanie co było celem ... jeżeli zrobienie przed sprzedażą, to niestety trzeba przyznać, że zabieg się udał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie co było celem ... jeżeli zrobienie przed sprzedażą, to niestety trzeba przyznać, że zabieg

> się udał :/

nie udał się - samochód praktycznie z pastą tempo wyglądał identycznie- umycie aktywną pianą tylko dopełniło goryczy.

w cieniu był piękny w słońcu icon_eek.giffacepalm%5B1%5D.gifsmirk.gif

cóż ale tak to jest jak użytkownik zatrzymał się na paście Tempo , Plaku do deski i pastowaniu opon pastą do butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> luz

> tylko potem jako hobby mam okazję po takich "pomysłowych Dobromirach" ratować niektóre wynalazki-

> jak wiemy Polak to nawet ze szprychy rowerowej cuda potrafi zrobić.

> rzeczywiście musi być "fachowiec z najwyższej półki" skoro pasty tempo używa

> tu masz foto po takim "fachowcu" jak pasta tempo spłynęła właścicielowi oto ukazał się taki widok

> ale nie ma jak "full profi" robota

szkoda tej "9" ale jak czytam forum alfaholicy to widze, ze tam siedza sami pro detailisci. Po co robic korekte lakieru jak tempo mozna zrobic samemu? Po co wydawac na srodki do skory 150zl skoro ten sam efekt uzyskasz denaturatem i kremem nivea no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szkoda tej "9" ale jak czytam forum alfaholicy to widze, ze tam siedza sami pro detailisci. Po co

> robic korekte lakieru jak tempo mozna zrobic samemu? Po co wydawac na srodki do skory 150zl

> skoro ten sam efekt uzyskasz denaturatem i kremem nivea

Dokładnie jak piszesz ok.gif- fura za kilkadziesiąt tyś i dziadowanie na utrzymaniu- nigdy tego nie rozumiałem smirk.gif

na szczęście nowy właściciel dał szanse autku i po 3 dniach wróciła ok.gif

286927522-alfa5.jpg

286927522-alfa3.jpg

post-33228-1435252043214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głęboka rysa, nie do wypolerowania, czarny kolor samochodu. Czy istnieje jakiś łatwy w użyciu i

> najlepiej tani szuwaks do maskowania takich uszkodzeń?

Kupić zaprawkę pod kolor- o np tutaj

najpierw pędzelkiem lub wykałaczką ok 2-3 warstwy bazy w odstępach np kilku godzin, później kilka warstw bezbarwnęgo także w odstępach np półgodzinnych. Nakładasz tylko w ryskę do momentu aż zaprawka będzie wypukła- tak wiem wymaga to cierpliwości

po wyschnięciu - po kilku dniach przeszlifować papierem wodnym i wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jak piszesz - fura za kilkadziesiąt tyś i dziadowanie na utrzymaniu- nigdy tego nie

> rozumiałem

> na szczęście nowy właściciel dał szanse autku i po 3 dniach wróciła

to jest zwykly czarny akryl?

jakimi pastami meczyles? Sam niedlugo podchodze do lakieru alfy dlatego pytam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku:

-jakie są opinie o alfie 159? Jak z awaryjności w stosunku do 156?

Czy niska cena 159 jest uwarunkowana zła opinią poprzednika i mylnym przekonaniem, ze to awaryjny samochód, czy może rzeczywiście jest wciąż słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja może zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku:

> -jakie są opinie o alfie 159? Jak z awaryjności w stosunku do 156?

> Czy niska cena 159 jest uwarunkowana zła opinią poprzednika i mylnym przekonaniem, ze to awaryjny

> samochód, czy może rzeczywiście jest wciąż słabo?

ja sie nie wypowiadam poki co jezdze od polowy stycznia zrobilem poki co 5tys km smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thx all for the feedback

> A w jakimś warsztacie lakierniczym ktoś podejmie się takiej zaprawki. Mam rysę przez całe auto

> przez jakiegoś zazdrosnego jełopa, poza tym czarnego Peugeota 407 można porysować paznokciem,

> lakier miękki jak plastelina.

Pytasz o tanio ... więc odpowiadam jak to należy samemu zrobić... co do warsztatów lakierniczych to 200 - 500 zł / element wszystko zależy jaki lakier i jaki warsztat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.