Skocz do zawartości

Taka renówka do ogladniecia


misi3k

Rekomendowane odpowiedzi

> Wypadek przy pracy. To jeden z lepszych diesli w gamie Renault.

Ja tego silnika w żadnym samochodzie nie miałem, ale na podstawie obserwacji twierdzę, że "coś jest na rzeczy".

Na jakiej podstawie??

Wyliczam...

1. Przy mnie rozleciał się silnik 1.9dCi w Lagunie z powodu rozszczelnienia turbiny - samonapędzająca się sokowirówka, aż do skończenia oleju silnikowegozlosnik.gif.

2. W innej Lagunie II - bum i wylało się czarne spod silnika. Podobno wał korbowy wyszedł był bo miał już dosyćzlosnik.gif.

3. W Megane (I) - jechał gorzej niż mój 1.5dCi. Znacznie gorzej. Żeby ruszyć trzeba było wcisnąć gaz do dechy. Serwisowany w ASO (nie mój samochód - nie mój problem - tak zdecydowała właścicielka) i do końca swojego żywota mulił i palił około 9l/100km.

4. W Sceniku - brak mocy i "Stefan Batory" z rury wydechowej.

Mój 1.5dCi to podobno też była bomba z opóźnionym zapłonem, ale na szczęście zdążyłem sprzedać samochód "przed ekslozją".

OT.

Co ciekawe - sprzedałem go dealerowi. W "ocenie technicznej" wykazano, że zepsute jest "wszystko",a mimo to pan wręcz chodził za mną, żebym mu ten samochód sprzedałzlosnik.gif.

Od tego czasu wiem gdzie można sobie wsadzić "ocenę techniczną" z ASOzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT.

> Co ciekawe - sprzedałem go dealerowi. W "ocenie technicznej" wykazano, że zepsute jest "wszystko",a

> mimo to pan wręcz chodził za mną, żebym mu ten samochód sprzedał.

> Od tego czasu wiem gdzie można sobie wsadzić "ocenę techniczną" z ASO.

To chyba standard przy odkupie "starego" samochodu. W moim pierwotnie firmowym stwierdzili szereg awarii (łącznie z zarżnięciem silnika benzynowego z przebiegiem 80 tys.) i bardzo atrakcyjne wycenili wraka. Więc wziąłem i sam go odkupiłem za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.