Skocz do zawartości

Przełącznik LPG instalka I generacji


sid89

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak to jest w instalacjach I generacji ( auto cc 900 na jednopunkcie):

I - to benzyna - lampka świeci się na czerwono, auto odpala się normalnie na benzynie

0 - to ??? - lampka świeci się na zielono

II - to chyba gaz? - przekręca się kluczyk, włącza się zawór w butli, odpala się auto i po lekkim przygazowaniu cyknie drugi zawór i przełącza się na gaz, lampka też od początku świeci się na zielono.

wytłumaczcie zielonemu zlosnik.gif

włącznik takiego typu, tylko ma dwie lampki, czerwoną i zieloną:

llk002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi jak to jest w instalacjach I generacji ( auto cc 900 na jednopunkcie):

> I - to benzyna - lampka świeci się na czerwono, auto odpala się normalnie na benzynie

> 0 - to ??? - lampka świeci się na zielono

> II - to chyba gaz? - przekręca się kluczyk, włącza się zawór w butli, odpala się auto i po lekkim

> przygazowaniu cyknie drugi zawór i przełącza się na gaz, lampka też od początku świeci się na

> zielono.

> wytłumaczcie zielonemu

> włącznik takiego typu, tylko ma dwie lampki, czerwoną i zieloną:

położenie środkowe służy do wypalenia paliwa z gaźnika, ale ty piszesz, że masz jednopunkt - a więc chyba wtrysk?

Tak czy owak 1. to benzyna, 2 to albo sam gaz, albo opcja AUTO czyli jak odpalisz to chodzi na benie, przegazujesz to przełącza na gaz - wówczas położenie środkowe to nie jest NIC.

Ogólnie dobrze jest mieć to nic, bo jak np. zimą przełączysz szybko na gaz i ci zgaśnie to wtedy się zaleje i nie chce odpalić - a jak dasz na zero to nie dostaje żadnego paliwa, wypluje wszystko z cylindrów i odpali normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wówczas położenie środkowe to nie jest NIC .

Przepraszam za OT i czepialstwo, pewnie się kolega za szybko rozpisał.

Według logiki podwójne zaprzeczenie czemuś to potwierdzenie, czyli jednak coś jest wink.gif

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że na położeniu I i II odpala na benzynie, lecz na położeniu II przełącza na gaz po przygazowaniu.

ok, opcja 0 na to wychodzi, że to działa tak samo jak położenie II.

A co z awaryjnym odpalaniem na gazie, jak np załóżmy, że zbraknie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest tak jak piszesz w przypadku I i II, natomiast opcja zero to od razu sam gaz, bez

> żadnego przegazowywania.

Miałem identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli rozumiem, że na położeniu I i II odpala na benzynie, lecz na położeniu II przełącza na gaz po

> przygazowaniu.

> ok, opcja 0 na to wychodzi, że to działa tak samo jak położenie II.

> A co z awaryjnym odpalaniem na gazie, jak np załóżmy, że zbraknie paliwa?

o ile pamięć mnie nie myli, to żeby odpalić na samym gazie to przełącznik w poz. II trzeba przełączyć do poz. 0 i w tej samej sekundzie wrócić do II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Powiedzcie mi jak to jest w instalacjach I generacji ( auto cc 900 na jednopunkcie):

> I - to benzyna - lampka świeci się na czerwono, auto odpala się normalnie na benzynie

> 0 - to ??? - lampka świeci się na zielono

> II - to chyba gaz? - przekręca się kluczyk, włącza się zawór w butli, odpala się auto i po lekkim

> przygazowaniu cyknie drugi zawór i przełącza się na gaz, lampka też od początku świeci się na

> zielono.

> wytłumaczcie zielonemu

> włącznik takiego typu, tylko ma dwie lampki, czerwoną i zieloną:

Z pamięci pisze, ale w sc żony było tak, że I - benzyna, II - najpierw benzyna, po przekroczeniu 2000 obrotów gaz, natomiast 0 - leci trochę benzyny i od razu przełącza się na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.