Skocz do zawartości

poszukiwana instrukcja montażu elektrycznych foteli w Stilo


cmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ktoś kiedyś opisywał montaż elektrycznych foteli do Stilo które miało zwykłe fotele, ale szukałem już wszędzie i nie udało mi się nic znaleźć na ten temat.

Czy któryś z szanownych Kolegów posiada jakieś informacje w tym temacie i mógłby się nimi podzielić smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz całymi fotelami a nie samymi bebechami które chcesz wrzucić do standardowych foteli to kwestia montażu sprowadza się do wymiany foteli i dociągnięcia wiązki z tylnej skrzynki bezpieczników - jeśli jej nie masz to trzeba jeszcze ją dociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całe fotele. Skrzynka bezpieczników też jest. Wtyczka do sterowania fotelami ma 6 przewodów:

1. czarny cienki

2. różowy z czarnym paskiem

3. czarny gruby

4. gruby czerwony z czarnym paskiem

5. szary

6. biały z różowym paskiem

I teraz pytanie co jest co i gdzie podłączyć.

3 i 4 to zasilanie

5 i 6 to chyba CAN

Kabel 1 i 2 nie mam pojęcia co to...

00001so.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja stanu instalacji foteli...

Powiedziałem, że skrzynkę bezpieczników w bagażniku mam. Tak na prawdę to mam, ale skrzynkę z masą, którą ma każde Stilo grinser006.gif "Prawdziwą" skrzynkę właśnie dostałem i po jej oglądnięciu pasuje jeszcze raz, poprawnie opisać wtyczkę od fotela:

00001so.jpg

Licząc od lewej:

1. Masa do puszki masy w bagażniku

2. Sieć CAN

3. Masa do puszki masy w bagażniku

4. +12 do puszki bezpieczników w bagażniku pod bezpiecznik

5. +12 do puszki bezpieczników w bagażniku pod bezpiecznik

6. Sieć CAN

Teraz muszę pociągnąć zasilanie do skrzynki bezpieczników od akumulatora jakimś konkretnym kable i myślę, że tu największym problemem będzie przeciągnięcie kabla przez ścianę grodziową... Ale mniejsza z tym.

Bardziej interesuje mnie sieć CAN- jak ją podłączyć? Czy mogę spiąć kable dwóch foteli w jedno (dwie żyły) i podłączyć np. pod CAN od radia (radia to może nie wink.gif ) climatronika, czy czegoś, co znajdę bliżej?

Czy może olać CAN i nie podłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja stanu instalacji foteli...

Powiedziałem, że skrzynkę bezpieczników w bagażniku mam. Tak na prawdę to mam, ale skrzynkę z masą, którą ma każde Stilo grinser006.gif "Prawdziwą" skrzynkę właśnie dostałem i po jej oglądnięciu pasuje jeszcze raz, poprawnie opisać wtyczkę od fotela:

00001so.jpg

Licząc od lewej:

1. Masa do puszki masy w bagażniku

2. Sieć CAN

3. Masa do puszki masy w bagażniku

4. +12 do puszki bezpieczników w bagażniku pod bezpiecznik

5. +12 do puszki bezpieczników w bagażniku pod bezpiecznik

6. Sieć CAN

Teraz muszę pociągnąć zasilanie do skrzynki bezpieczników od akumulatora jakimś konkretnym kable i myślę, że tu największym problemem będzie przeciągnięcie kabla przez ścianę grodziową... Ale mniejsza z tym.

Bardziej interesuje mnie sieć CAN- jak ją podłączyć? Czy mogę spiąć kable dwóch foteli w jedno (dwie żyły) i podłączyć np. pod CAN od radia (radia to może nie wink.gif ) climatronika, czy czegoś, co znajdę bliżej?

Czy może olać CAN i nie podłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że tu największym problemem będzie przeciągnięcie kabla przez ścianę grodziową... Ale

> mniejsza z tym.

Z jakiego akumulatora. Za bardzo kombinujesz. Zasilanie do tej skrzynki bierze się z ze skrzynki bezpieczników pod kierownicą jest tam dedykowane miejsce na zasilanie tej skrzynki tylnej nad zasilaniem skrzynki przedniej.

> Bardziej interesuje mnie sieć CAN- jak ją podłączyć? Czy mogę spiąć kable dwóch foteli w jedno

> (dwie żyły) i podłączyć np. pod CAN od radia (radia to może nie ) climatronika, czy czegoś,

Tak. Can pobierz sobie tam gdzie masz bliżej. Czy czasem nie masz parktronika? Can wziąłbyś od centralki z tyłu. A jeśli nie to can bierzesz albo bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników z przodu lub np. z drzwi przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakiego akumulatora. Za bardzo kombinujesz. Zasilanie do tej skrzynki bierze się z ze skrzynki

> bezpieczników pod kierownicą jest tam dedykowane miejsce na zasilanie tej skrzynki tylnej nad

> zasilaniem skrzynki przedniej.

No tak, w eLearnie to jest mlot.gif

> Tak. Can pobierz sobie tam gdzie masz bliżej. Czy czasem nie masz parktronika? Can wziąłbyś od

> centralki z tyłu. A jeśli nie to can bierzesz albo bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników z

> przodu lub np. z drzwi przednich.

Parktronika nie mam, najprościej będzie chyba z drzwi wink.gif

Dzięki za odpowiedź smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAN musisz podpiąć żeby stołki w ogóle działały. Poza tym po can leci komunikacja do modułu drzwi żeby sterował lusterkiem z pamięcią. Jeszcze pytanie czy masz EU czy UK? bo to też wprowadza zamieszanie jeśli chodzi o elektrykę i komunikacje z modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele wersja europejska wink.gif

Przed chwilą skończyłem robić kable. Wsadziłem fotele i niby działają, ale:

po przekręceniu stacyjki na ON lusterka zaczynają jeździć we wszystkie strony, później przestają i jeżdżą po przyciskaniu kolejnych programów na fotelu kierowcy. Czy to normalne? czy muszę jeszcze zmienić te moduły drzwi? W sumie to najbardziej pasowałoby mi, żeby fotele w ogóle nie ruszały lusterek wink.gif Druga sprawa to taka że nie działa podgrzewanie obydwóch foteli- wciskam przycisk i nic się nie dzieje... Gdzie szukać przyczyny? Bezpieczniki są OK

Proxy Alignment przeszło bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli muszę zmienić moduły prawych i lewych drzwi, tak? A jak z tym prawym lusterkiem, konieczna

> będzie wymiana? Czy wystarczy, że wymienię tylko moduły i będzie to działało jak należy?

Musisz poczytać w elearnie czy oba moduly czy jeden, opis foteli jest dość wyczerpujacy.

Lusterko chyba tez bedzie konieczne bo ono pamieta polozenie do cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem po moduły i lusterka. Miałem czas na to, żeby sprawdzić jak zachowują się moje lusterka z modułami pod elektryczne fotele i odwrotnie- jak zachowują się moje moduły z lusterkami pod elektryczne fotele. Okazało się, że aby wszystko działało tak jak fabryka chciała, muszę wymienić moduły i lusterka po obu stronach mlot.gif

A miało się skończyć na przełożeniu foteli i doprowadzeniu prądu.

Poza dodatkowymi zakupami udało mi się rozwiązać problem z podgrzewaniem foteli, przeglądnąłem instalację i okazało się że przy prowadzeniu kabli zlałem jeden, który doprowadza zasilanie do przekaźnika po przekręceniu stacyjki na ON. Przekaźnik z kolei doprowadza prąd pod włączniki ogrzewania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Do skrzynki w bagarsie?

No np do tej skrzynki. Najistotniejsze dla mnie jest to by działała pełna regulacja, a podgrzewanie czy zapamiętywanie ustawień to ogarnę jak już będą fotele w aucie.

Jak to powinno być od lewego i prawego fotela przeciągnąć kable do bagażnika do skrzynki, wystarczy + i - czyli 2 kable czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja puściłem 6 kabli od fotela pasażera pod obudową nagrzewnicy do fotela kierowcy. Tam połączyłem kable od CAN dwóch foteli i progiem puściłem do przodu pod CAN drzwi. Kable dwóch foteli (4+4) puściłem progiem do skrzynki bezpieczników w bagażniku i do puszki masy.

Praktycznie kable "-" obydwóch foteli można byłoby połączyć ze sobą i podpiąć gdziekolwiek do karoserii, ale i tak przy montażu pół auta jest rozkopane, a kable nie są drogie wink.gif Kable "+" w skrzynce są zabezpieczone oddzielnymi bezpiecznikami ale na upartego też można byłoby je wspólnie podłączyć i wrzucić większy bezpiecznik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ja puściłem 6 kabli od fotela pasażera pod obudową nagrzewnicy do fotela kierowcy. Tam połączyłem

> kable od CAN dwóch foteli i progiem puściłem do przodu pod CAN drzwi. Kable dwóch foteli (4+4)

> puściłem progiem do skrzynki bezpieczników w bagażniku i do puszki masy.

> Praktycznie kable "-" obydwóch foteli można byłoby połączyć ze sobą i podpiąć gdziekolwiek do

> karoserii, ale i tak przy montażu pół auta jest rozkopane, a kable nie są drogie Kable "+" w

> skrzynce są zabezpieczone oddzielnymi bezpiecznikami ale na upartego też można byłoby je

> wspólnie podłączyć i wrzucić większy bezpiecznik

A can drzwi to konkretnie które kable, bo jakoś nie mogę znaleźć po kolorach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W całym samochodzie kable sieci can mają ten sam kolor

> Chyba że u Ciebie do sieci can zastosowano inne kolory kabli, w końcu w naszych stilo wszystko jest

> możliwe

Aha, kable tego koloru znalazłem przy module komfortu, ale już od złączki drzwi do kabiny nie wychądzą kable w tym kolorze. I nie bardzo wiem gdzie dalej ich szukać confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, pomyliłem pojęcia i myslalem że wygrzebałeś te kable spod deski rozdzielczej rotfl.gif

Can znajdziesz przy kostce iso do radia, klimatronicu (jeśli masz), jak już pisane było w tym temacie- z parktronica (byłoby najłatwiej).

Ale przypatrz się jeszcze wiązce kabli od drzwi, może jednak wypatrzysz te kable od can. Jest ich tam troche i sam mialem problem ze znalezieniem tego co trzeba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zdartą tapicerkę z drzwi, to możesz wybadać miernikiem ktore piny w złączce drzwi to can i w jaki kolor przechodzą wewnątrz samochodu wink.gif

Bez dogrania foteli, regulacja bedzie działać, ale będzie Ci migał licznik i nie wiem jak bedzie z zapamiętywaniem położenia foteli i lusterek. Ja zgrywałem wszystko zaraz po podpięciu i niestety nie porobiłem testów co i jak działa przed dograniem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

>Jeszcze pytanie czy masz EU czy UK? bo to też wprowadza

> zamieszanie jeśli chodzi o elektrykę i komunikacje z modułami.

Tzn o co chodzi ?? w jaki sposób się różnią fotele uk i eu ?? nie mówię tu o poduszce po złych stronach i o panelach sterowania fotelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn o co chodzi ?? w jaki sposób się różnią fotele uk i eu ?? nie mówię tu o poduszce po złych

> stronach i o panelach sterowania fotelami

Poza tym to w angliku chyba lewy fotel będzie mniej zużyty od prawego rotfl.gif ?

Może chodzi o kwestię modułów w drzwiach i po założeniu modułów z anglika po wbiciu wstecznego będzie obniżało się lusterko kierowcy? Nie wiem, nie miałem do czynienia z wersją UK, nie znam się ale się wypowiem wpysk.gif

Odnośnie Twojego wczorajszego pytania:

Lusterka poznasz po ilości przewodów w kostkach:

lusterka standardowe - 3 przewody do silników + 2 podgrzewanie lustra + 2 termometr od strony kierowcy = 5 - 7 przewodów we wtyczce.

Lusterka pod elektryczne fotele- 7 do silników + 2 podgrzewanie + 2 termometr = 9 - 11 przewodów

Co do modułów- szukasz po numerach:

moduł kierowcy - 46790302

moduł pasażera - 46784225

W załączniku wnętrze lusterka, dwa górne zdjęcia- lusterko pod elektryczne fotele, dwa dolne zdjęcia- standardowe lusterko wink.gif

post-152113-14352523379711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wink.gif byłem święcie przekonany ze zwykłe lusterka to te 5 przewodowe a pod fotele to te 7 przewodowe.

Co do modułów to tez mi sie tak wydaje. W ePERze znalazlem takie nr. modułów ;

-lewy 51711367

-prawy 46784225

Miał bym jedna prośbę, a mianowicie czy mógł byś sprawdzić czy jest możliwość wyjęcia tej części sterowania fotela z napisami "1,2,3" bo myślałem nad tym zeby je zamienić z tą zaślepką w 2 fotelu. smile.gif Dzięki za odp wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie za bardzo uśmiecha mi się wyciąganie fotela żeby to sprawdzić... oink.gif ale z tego co Internet mówi:

Quote:

Fotele da sie przelozyc wprost tzn tak jak byly wstawione w angolu tak samo wstawiasz je do swojego, musisz jedynie sciagnac tapicerke z siedzisk i przelozyc sensor wagi z lewego do prawego (najlepiej zorbic to z cala pouszka siedziska, bo tam jeszcze przyklejony jest podgrzewacz dupy) nastepnie bierzesz i demontujesz sterowanie fotela lewego i dajesz przyciski pamieci (1,2,3) do dorobienia, pamieci fotela dzialaja sa tylko zaslepione.


Jeszcze oglądnę te przyciski, może uda się podważyć hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał bym jedna prośbę, a mianowicie czy mógł byś sprawdzić czy jest możliwość wyjęcia tej części

> sterowania fotela z napisami "1,2,3" bo myślałem nad tym zeby je zamienić z tą zaślepką w 2

> fotelu. Dzięki za odp

Można śmiało przerobić z anglika na EU a przyciski przełożyć sam tak miałem puki nie kupiłem paneli z EU. Nawt gdzieś mam te z anglika po takiej przeróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Ja puściłem 6 kabli od fotela pasażera pod obudową nagrzewnicy do fotela kierowcy. Tam połączyłem

> kable od CAN dwóch foteli i progiem puściłem do przodu pod CAN drzwi. Kable dwóch foteli (4+4)

> puściłem progiem do skrzynki bezpieczników w bagażniku i do puszki masy.

> Praktycznie kable "-" obydwóch foteli można byłoby połączyć ze sobą i podpiąć gdziekolwiek do

> karoserii, ale i tak przy montażu pół auta jest rozkopane, a kable nie są drogie Kable "+" w

> skrzynce są zabezpieczone oddzielnymi bezpiecznikami ale na upartego też można byłoby je

> wspólnie podłączyć i wrzucić większy bezpiecznik

No dobrze a co z kablami które idą z akumulatora z i bezpiecznika f52 ?? Najbardziej mnie interesuje właśnie ten pierwszy. Czy może być zabrany z tego oto miejsca ?? jest to zaznaczone czerwonym kołem.

287639238-Bez%A0tytu%B3ufsdfsdfsdfsdfdf.jpg

287639238-tfiat250367.jpg

Pytam o to ze względu na to ze po podłączeniu foteli kierowcy działa a pasażera ruszył do przodu i kaput. Dodatkowo aku mi padło a na skrzynce bezpieczników w bagażniku jest cały czas napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Zakupiłem ładne skórzane wnętrze Stilo. Europa. Wszystko zamontowałem, oprócz przednich foteli. Moje były manualne, a te są ful elektryczne. Chciałem skorzystać z Waszych podpowiedzi i na początku już problemy. Piszecie, że do pełnego podłączenia potrzebna jest niebieska 6 przewodowa kostka. Pod moim siedzeniem jest ich 9. Może ktoś wyjaśnić do czego służą?

287871531-WP_20140811_006.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Wiem że jest kostka od pasów biała, od poduszki (obcięta) gruby żółty, niebieskie gniazdo od sterowania foteli, jedna szara od maty grzejnej, a co dalej?

W moim aucie brak jest wtyczki niebieskiej i skrzynki bezpieczników w bagażniku, ale dostałem od sprzedającego prawie kpl instalację ze skrzynką bezpieczników wtyczkami, modułami i lewym lusterkiem.

post-130177-14352525393262_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem ładne skórzane wnętrze Stilo. Europa. Wszystko zamontowałem, oprócz przednich foteli.

> Moje były manualne, a te są ful elektryczne. Chciałem skorzystać z Waszych podpowiedzi i na

> początku już problemy. Piszecie, że do pełnego podłączenia potrzebna jest niebieska 6

> przewodowa kostka. Pod moim siedzeniem jest ich 9. Może ktoś wyjaśnić do czego służą?

> Wiem że jest kostka od pasów biała, od poduszki (obcięta) gruby żółty, niebieskie gniazdo od

> sterowania foteli, jedna szara od maty grzejnej, a co dalej?

> W moim aucie brak jest wtyczki niebieskiej i skrzynki bezpieczników w bagażniku, ale dostałem od

> sprzedającego prawie kpl instalację ze skrzynką bezpieczników wtyczkami, modułami i lewym

> lusterkiem.

Dlaczego masz wydartą instalke elektryczną z fotela?

Pierwsze 3 wtyczki idąć od prawej powinny być schowane w fotelu a nie wydarte na wierzchu bo:

od prawej

- silnik przesuwania fotela

- wtyczka zasilająca silniki fotela

- zasilanie modułu, CAN i inne idące do modułu fotela

- biała u dołu pod czarną z niebieskim paskiem od maty grzejnej

- czarna z niebieskim paskiem - zasilanie fotela + CAN

- biała z przewodem czarnym i czerwonym - czujnik zapiecia pasów

- żótły kabel obcięty - poduszka fotela

- szara z grubym kablem czarnym i czerwonym - silnik od regulacji wysokości zdaje mi się

- mały czarny kawałek nie wiem czy nie powinien z wtyczką obok stanowić całości, zakładam ze to fotki z fotela kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego masz wydartą instalke elektryczną z fotela?

Dzięki Hipo za podpowiedź.

Dlaczego wtyczki są wydarte-nie wiem, takie były. Jednak zauważyłem, że niektóre dają się łączyć pod fotelem, mają gniazda tak jak biała na dole.

Jeszcze mam pytanie: Czy do tych trzech pierwszych wtyczek w fotelu są gniazda? Jeszcze tam nie zaglądałem. Mały czarny kawałek (jak go nazwałeś) jest połączony dwoma przewodami z tą szarą. Tak fotki są z fotela kierowcy.

Pod moim fotelem są tylko dwie wtyczki: od pasów i poduszki. To znaczy, że pozostałą instalację trzeba stworzyć? I czy ona cała ma iść przez skrzynkę bezpieczników w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisalem Ci przeciez co od czego, ta pierwsza do silnika idzie, dwie kolejne do modulu fotela.

To rozumiem. Połączyłem szare: pierwszą i przedostatnią. Na silniku jest gniazdo do tej najmniejszej, połączyłem, białe taż.

Do drugiej i trzeciej w fotelu nie widzę gniazd, i tego nie łapię. sciana.gif Czy moduł montuje się pod siedzeniem, czy w drzwiach? Sory, ale zamontowanych siedzeń nie widziałem, a w starych jest inna instalacja.

Byłbym wdzięczny, gdybyś zechciał to wyjaśnić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Modul fotela to to co ma przyciski od regulacji, poloz fotel na plecach i dobrze patrz od spodu.

Dzięki Hipo. Jutro je znajdę. Tylko rzeczywiście, komu przyszło do głowy wyciągać te wtyczki ze swego miejsca i w jakim celu. A już myślałem że mam fotele kosmiczne grinser006.gif. Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podpowiedzieć czy ta puszka, to puszka masy? Jest ona w bagażniku po lewej stronie na błotniku, ale jak widać dochodzą do niej kable nie tylko czarne. I jeszcze jedno: Czy masę od foteli muszę podłączyć do tej puszki, (jeśli to ta) czy mogę w dowolnym miejscu np. pod śrubę mocowania tej puszki. Z góry dziękuję

287876950-Masa.jak-zmniejszyc-fotke_pl%283%29.jpeg

post-130177-14352525414199_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punkt zbiorczy masy. Mase lapiesz skadkolwiek.

Tak też zrobiłem. Masę połączyłem pod śrubę mocowania tej puszki. Początkowo, przy opuszczaniu oparcia fotel przesuwało do przodu. Przy naciśnięciu klawisza programowania i zatrzymywało. Oparcie podnosiłem i fotel cofało, i tylko to. Innych funkcji nie mogłem uruchomić. W końcu i ta funkcja kaput. Sprawdziłem wszystkie silniki, tzn. do każdego podłączałem +i- i wszystkie chodzą.

Jednak coś nie zrobiłem tak jak pisaliście.

W podłączonych kostkach sprawdzałem wartość prądu i łącząc prądowy z minusem pokazywało 12,5 V., a prądowy z linią can dawało 7,35 V , a siedzenia są nieruchome.

Może ktoś wie, jakie napięcie powinno być na głównej wtyczce przy włączonym zapłonie. I co jeszcze powinienem sprawdzić, aby układ zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też zrobiłem. Masę połączyłem pod śrubę mocowania tej puszki. Początkowo, przy opuszczaniu

> oparcia fotel przesuwało do przodu. Przy noaciśnięciu klawisza programowania i zatrzymywało.

> Oparcie podnosiłem i fotel cofało, i tylko to. Innych funkcji nie mogłem uruchomić. W końcu i

> ta funkcja kaput. Sprawdziłem wszystkie silniki, tzn. do każdego podłączałem +i- i wszystkie

> chodzą.

> Jednak coś nie zrobiłem tak jak pisaliście.

> W podłączonych kostkach sprawdzałem wartość prądu i łącząc prądowy z minusem pokazywało 12,5 V., a

> prądowy z linią can dawało 7,35 V , a siedzenia są nieruchome.

> Może ktoś wie, jakie napięcie powinno być na głównej wtyczce przy włączonym zapłonie. I co jeszcze

> powinienem sprawdzić, aby układ zadziałał.

Oba fotele sprawdzales? moze ktos cos uwalil przy demontazu i dlatego wtyczki powywalali luzem? jesli modul jest ubity to niestety ale szykuj sie na spory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.