Skocz do zawartości

Peugeot 407 2.0 HDI szarpie w dolnym zakresie obrotów.


rysio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze tutaj a nie na francuzach, ale tutaj zerka wiecej osób i moze któs z spotkał sie z problem jaki mam z moja 407. W dolnym zakresie obrotów tj pomiedzy 1000 a 2000 zdarza się jej szarpnąc, po przekroczeniu 2000 jest wszystko ok... Pierwsze co zrobiłem, odpiąłem przepływomierz, auto jezdzi normalnie, to zmieniłem przeplywomierz, auto szarpie.... oddałem do ASO, testy pod komputerem - wszystko OK, ale auto szarpie... wymiana EGRa - auto szarpie... testy dynamiczne pod kompem podpietym do auta... wszysko w normie, ale auto dalej szarpie... zmiana oprogramowania komputera sterujacego praca silnika... po wielu bojach (komputer nie chciał sie zaktualizowac w ASO) udalo sie wgrac nowy soft, ale auto dalej szarpie... Serwis rozkłada bezradnie ręce, a ja nie wiem co dalej zrobić... może ktoś spotkał sie z podobnym problemem ? Wszelkie informacje i sugestie mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej walcze z tym szarpaniem... pomysly powoli mi sie kończą :/ Wczoraj podłaczyłem PCMSCAN, zastanawia mnie czemu przy AIR PRESSURE jest cały czas 100 kPa (niezaleznie czy gaz wcisniety czy nie, ciagle jedn wartość) w Subaru AIR PRESSURE bez wcisnietego gazu jest na poziomie 40 - 50 kPa, dopiero gdy wcisnie sie gaz wskazowka idzie do 100... moze ktoś mi wytłumaczyc o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dalej walcze z tym szarpaniem... pomysly powoli mi sie kończą :/ Wczoraj podłaczyłem PCMSCAN,

Peugeota nie diagnozuje się uniwersalnym skanerem tylko dedykowanym.

> zastanawia mnie czemu przy AIR PRESSURE jest cały czas 100 kPa (niezaleznie czy gaz wcisniety

> czy nie, ciagle jedn wartość) w Subaru AIR PRESSURE bez wcisnietego gazu jest na poziomie 40 -

> 50 kPa, dopiero gdy wcisnie sie gaz wskazowka idzie do 100... moze ktoś mi wytłumaczyc o co

I pewnie Subaru to benzyna??

Moja propozycja, pojedź do kogoś kto ma dedykowany skaner i pojęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeota nie diagnozuje się uniwersalnym skanerem tylko dedykowanym.

Peugeot przez prawie tydzien stał w ASO Peugeota... pozatym ze skasowali za diagnostyke nic nie zrobili...

> I pewnie Subaru to benzyna??

> Moja propozycja, pojedź do kogoś kto ma dedykowany skaner i pojęcie...

Ta Subaru benzyna... jak pisalem wyzej bylem w ASO z peugeotem i ... odeslali na drzewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, pisze tutaj a nie na francuzach, ale tutaj zerka wiecej osób i moze któs z spotkał sie z

> problem jaki mam z moja 407.

Czy auto szarpie na każdym biegu?Możesz bliżej opisać szarpnięcie?Tzn spadek obrotów w tym momencie (wrażenie jakby paliwa zbrakło na chwilę), czy bardziej takie mechaniczne, jakby coś ze skrzynią?Być może dwumas powoli kończy swój żywot, a objawy tego są naprawdę różne, od drgań, po stukania i szarpania. Albo wina pasowego jak ktoś wspomniał tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy auto szarpie na każdym biegu?Możesz bliżej opisać szarpnięcie?Tzn spadek obrotów w tym momencie

> (wrażenie jakby paliwa zbrakło na chwilę), czy bardziej takie mechaniczne, jakby coś ze

> skrzynią?Być może dwumas powoli kończy swój żywot, a objawy tego są naprawdę różne, od drgań,

> po stukania i szarpania. Albo wina pasowego jak ktoś wspomniał tutaj.

Coś jakby paliwa brakowało... dwumas, skrzynie bym ominął, bo po odpieciu przepływomierza auto jedzie normalnie (przepływomierz podmieniłem i dalej to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jakby paliwa brakowało... dwumas, skrzynie bym ominął, bo po odpieciu przepływomierza auto

> jedzie normalnie (przepływomierz podmieniłem i dalej to samo)

Może podmieniłeś też na ubity?Znam przypadek czujnika wału korbowego, na kompie wyszło, że to on-kupiony nowy,zmieniony, dalej to samo-główkowanie się zaczęło i się okazało że nowy też był padaka smile.gif

Podjedź do kogoś kto ma kompa PP2000 i niech zrobi logi dynamiczne, jak to wina elektroniki to wyjdzie jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.