Skocz do zawartości

Przepusty


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde pamietam, ze kiedys pisaliscie o tym czego dopilnowac na etapie wykonywania przepustow w scianie fundamentowej aby uniknac pozniej problemow - powtorzycie sie? wink.gif

Hydraulik stwierdzil zeby nie zostawiac zadnych dziur na etapie murowania i ze sobie otwornica 'dziurki' powierci. Majster i kierbud troche nosem kreca i sie boja, ze naruszy konstrukcje, ale chyba wie koles co robi wink.gif

Mnie bardziej martwi poprawna izolacja wodna tego wszystkiego. Jakie materialy stosowac? Sa w sprzedazy jakies rozsadne rury przepustowe, ktore pozwola na odseparowanie mechaniczne rur od budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde pamietam, ze kiedys pisaliscie o tym czego dopilnowac na etapie wykonywania przepustow w

> scianie fundamentowej aby uniknac pozniej problemow - powtorzycie sie?

> Hydraulik stwierdzil zeby nie zostawiac zadnych dziur na etapie murowania i ze sobie otwornica

> 'dziurki' powierci. Majster i kierbud troche nosem kreca i sie boja, ze naruszy konstrukcje,

> ale chyba wie koles co robi

> Mnie bardziej martwi poprawna izolacja wodna tego wszystkiego. Jakie materialy stosowac? Sa w

> sprzedazy jakies rozsadne rury przepustowe, ktore pozwola na odseparowanie mechaniczne rur od

> budynku?

Na etapie fundamentów weź hydraulika i niech rozłoży wszystkie potrzebne rury.

Najlepiej tego hydraulika, który potem będzie robić resztę instalacji. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde pamietam, ze kiedys pisaliscie o tym czego dopilnowac na etapie wykonywania przepustow w

> scianie fundamentowej aby uniknac pozniej problemow - powtorzycie sie?

> Hydraulik stwierdzil zeby nie zostawiac zadnych dziur na etapie murowania i ze sobie otwornica

> 'dziurki' powierci. Majster i kierbud troche nosem kreca i sie boja, ze naruszy konstrukcje,

> ale chyba wie koles co robi

> Mnie bardziej martwi poprawna izolacja wodna tego wszystkiego. Jakie materialy stosowac? Sa w

> sprzedazy jakies rozsadne rury przepustowe, ktore pozwola na odseparowanie mechaniczne rur od

> budynku?

Ja wierciłem dziury otwornicą już na etapie gotowego SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chudziak bedzie wylany przed wznoszeniem scian. Dobrze jednak zebym te przepusty i instalacje

> poziomie mial przed Otwornica rozumiem bez wiekszych problemow?

Bez problemów, wierciłem nawet dziury fi200 w poziomie i w pionie. Kotwisz otwornicę do ściany, podłączasz wężyk z wodą i jedziesz biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez problemów, wierciłem nawet dziury fi200 w poziomie i w pionie. Kotwisz otwornicę do ściany,

> podłączasz wężyk z wodą i jedziesz

Tak to wiercili u mnie w stropie, aby doprowadzić rury na piętro.

Pod chudziakiem i w fundamencie lepiej od razu położyć rury na gotowo i mieć to z głowy.

Można od razu zrobić izolację fundamentów i zasypać wszystko, wylać chudziak i majstrom będzie się wygodniej murowało.

http://www.domywstylu.pl/blog_budowlany/11473/galeria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to wiercili u mnie w stropie, aby doprowadzić rury na piętro.

> Pod chudziakiem i w fundamencie lepiej od razu położyć rury na gotowo i mieć to z głowy.

> Można od razu zrobić izolację fundamentów i zasypać wszystko, wylać chudziak i majstrom będzie się

> wygodniej murowało.

> http://www.domywstylu.pl/blog_budowlany/11473/galeria/

Ja mam piwnice biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Majster i kierbud troche nosem kreca i sie boja, ze naruszy konstrukcje,

To bym się bał majstra i kierbuda, z czego te fundamenty zrobili, jeżeli boją się, że przy robieniu przepustów "naruszy konstrukcję".

> ale chyba wie koles co robi

Chyba wie. Ja po prostu kułem dziury młotem udarowym. I nic się nie naruszyło. Uszczelniałem pianką, a po jej obcięciu na zewnątrz została zmalowana Subitem, tak jak ściana fundamentowa oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde pamietam, ze kiedys pisaliscie o tym czego dopilnowac na etapie wykonywania przepustow w

> scianie fundamentowej aby uniknac pozniej problemow - powtorzycie sie?

> Hydraulik stwierdzil zeby nie zostawiac zadnych dziur na etapie murowania i ze sobie otwornica

> 'dziurki' powierci. Majster i kierbud troche nosem kreca i sie boja, ze naruszy konstrukcje,

> ale chyba wie koles co robi

> Mnie bardziej martwi poprawna izolacja wodna tego wszystkiego. Jakie materialy stosowac? Sa w

> sprzedazy jakies rozsadne rury przepustowe, ktore pozwola na odseparowanie mechaniczne rur od

> budynku?

Powiem szczerze, że dziwny jegomość z tego Twojego hydraulika. Na etapie fundamentów powinien rozłożyć rury kanalizacyjne + dołóż sobie sam przelot do kabla zasilającego prądem budynek (no chyba że masz prąd ze słupa to nie wkładaj) i zasilanie wodą. Nie rozumiem po kiego on chce potem rozbebeszać fundament i wkładać przyłącza skoro dużo wygodniej i łatwiej można to zrobić wcześniej.

Przyjdzie z młotem i rozpindoli Ci fundament bez sensu, nie zgadzaj się na to.

A i przepusty jak tu już ktoś pisał uszczelnia się pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.