Skocz do zawartości

Zapach gazu po przełączeniu...


bjo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif

Czy tak ma być ?

Tz. po nocy przy pierwszym przełączeniu z noPB na LPG (przełączenie następuje przy 30*) wydaje mi się że lekko czuć gaz, ale tylko gdy np stane na światłach, podczas jazdy nie wuczuwlane. Później już owego zapachu nie ma.. (samochód zawsze odpala na noPB)

Co jeszcze zauważyłem zapach wyczuwalny jest bardziej podczas wilgotnej/deszczowej pogody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy tak ma być ?

> Tz. po nocy przy pierwszym przełączeniu z noPB na LPG (przełączenie następuje przy 30*) wydaje mi

> się że lekko czuć gaz, ale tylko gdy np stane na światłach, podczas jazdy nie wuczuwlane.

> Później już owego zapachu nie ma.. (samochód zawsze odpala na noPB)

> Co jeszcze zauważyłem zapach wyczuwalny jest bardziej podczas wilgotnej/deszczowej pogody ?

Jakiej firmy masz przewody elastyczne od LPG pod maską?

Jak Semperit - to warto zmienić na coś innego crazy.gif

Sprawdź wszystkie opaski zaciskowe, gdy będzie trochę chłodniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiej firmy masz przewody elastyczne od LPG pod maską?

> Jak Semperit - to warto zmienić na coś innego

Jakie masz złe doświadczenie z semperitami?

Jak do tej pory to złą sławą okryty jest fagumit - przewody po 2 latach stają się plastikowe i po prostu pękają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie masz złe doświadczenie z semperitami?

w 2012r po pół roku było czuć gaz zimą przy mrozach - wszystkie opaski sprawdzone grinser006.gif

Poprzedni pojazd 5 lat i 60kkm i bez problemu na Semperitach - polecieli z jakością crazy.gif

> Jak do tej pory to złą sławą okryty jest fagumit - przewody po 2 latach stają się plastikowe i po

> prostu pękają ...

monterzy sami powiedzieli, że mam wymienić, oczywiście w ramach gwarancji u nich i już wink.gif

na co będzie zmienione, tego jeszcze nie wiem, bo muszę odstawić pojazd na przegląd lpg, ewentualną regulację i wymianę węży ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam

> Czy tak ma być ?

> Tz. po nocy przy pierwszym przełączeniu z noPB na LPG (przełączenie następuje przy 30*) wydaje mi

> się że lekko czuć gaz, ale tylko gdy np stane na światłach, podczas jazdy nie wuczuwlane.

> Później już owego zapachu nie ma.. (samochód zawsze odpala na noPB)

> Co jeszcze zauważyłem zapach wyczuwalny jest bardziej podczas wilgotnej/deszczowej pogody ?

Miałem podobnie u mnie rozszczelnił sie parownik. Polecam wykonanie testu szczelnosci wszystkich połączen nie tylko na cybantach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.