Skocz do zawartości

Clio 2 Sport vs. Xsara vts...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem Clio 2,0 16v 170 lub 180KM albo Xsary 2,0 16v vts.

Który z pojazdów będzie miał lepsze osiągi?

Który będzie najmniej kłopotliwy?

Planowany przebieg roczny to około 20kkm, co za tym idzie, instalacja LPG.

Roczniki 2001-2004 ok.gif

Warto sobie tym głowę zawracać?

Teraz śmigam Stilo 1,6 16v i jest zdecydowanie za wolne, chciałbym coś lżejszego i zwinniejszego biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybsze Clio, odwrotnie jeśli chodzi o koszty.

Na pewno Muzyk się wypowie na ten temat.

LPG IMO bez sensu do takiego auta - ani nie będzie szybko ani tanio IThankYou.gif

A jeśli już to raczej do Xsary łatwiej będzie założyć LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybsze Clio, odwrotnie jeśli chodzi o koszty.

A jak z awariami w tych pojazdach?

> Na pewno Muzyk się wypowie na ten temat.

Wiem, rozmawialiśmy już troszkę swiety.gif

> LPG IMO bez sensu do takiego auta - ani nie będzie szybko ani tanio

czy możesz uzasadnić?

> A jeśli już to raczej do Xsary łatwiej będzie założyć LPG

Patrzymy na pojazdy po 2000r, czyli Clio 2ph1 też się łapie ok.gif

Czymś w mechanice się różni od 2ph2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po krotce to ciut inna skrzynia, przepustnica fire by wire, esp, xenony. to tak na szybko jesli chodzi o roznice pomiedzy ph1 a ph2...

Tak jak wczesniej pisalem, clio pali sporo mniejsze ilosci paliwa, ale nie jest to na tyle duza roznica by zredukowac koszta eksploatacji..

Podsumowujac jak nie denerwuje Cie ze sa czesci ktore kosztuja 2x wiecej jak do zwyklej wersji, jak nie rusza Cie ze rozrzad z paskiem osprzetu to okolice 1200-1400zl w gratach, to clio.

Jak cenisz sobie tanie czesci, fajny komfort, wieksze wnetrze, to zdecydowanie xsara grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak po krotce to ciut inna skrzynia, przepustnica fire by wire, esp, xenony. to tak na szybko jesli

> chodzi o roznice pomiedzy ph1 a ph2...

da radę ABS/ESP wyłączyć do jazdy na "torze"?

> Tak jak wczesniej pisalem, clio pali sporo mniejsze ilosci paliwa, ale nie jest to na tyle duza

> roznica by zredukowac koszta eksploatacji..

raczej na co dzień będzie spokojniej jeżdżone ok.gif

> Podsumowujac jak nie denerwuje Cie ze sa czesci ktore kosztuja 2x wiecej jak do zwyklej wersji, jak

> nie rusza Cie ze rozrzad z paskiem osprzetu to okolice 1200-1400zl w gratach, to clio.

Często trzeba grzebać w zawieszeniu/ hamulcach przy jeździe cywilnej?

> Jak cenisz sobie tanie czesci, fajny komfort, wieksze wnetrze, to zdecydowanie xsara

Lubię komfort, ale teraz czas na troszkę sprawniejsze przemieszczanie się wink.gif

Pewnie i tak nawet Clio będzie bardziej komfortowe od Pandy Van? hmm.gif

Większego wnętrza nie chcę, Stilo jest dla mnie za duże, jednak skłaniam się ku segmentowi B ok.gif

Jak wyglądają skrzynie biegów oraz sprzęgła z trwałością?

Półosie nie ukręcają się jak zapałki?

Jakie są najczęstsze awarie w Clio 2?

Brać Clio 2ph1 czy może 2ph2? hmm.gif

PeeS. Jakie miałeś spalanie w Clio, a jakie masz w Xsarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brac xsare

A jak tu z awaryjnością elektroniki/elektryki?

> Clio spalalo 9-10 a xsara od 11 w miescie..

Wiem, że różnica niewielka wink.gif

A jak z prześwitem na standardowym zawiasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to kup to, ktore znajdziesz w lepszym stanie grinser006.gif

Koszty utrzymania beda pewnie w wiekszosc zalezne od konkretnego egzemplarza i tego jak poprzedni wlasciciel sie z nim obchodzil...

Niestety auta juz niemlode i pewnie w wiekszosci z dosc bujna przeszloscia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO to kup to, ktore znajdziesz w lepszym stanie

> Koszty utrzymania beda pewnie w wiekszosc zalezne od konkretnego egzemplarza i tego jak poprzedni

> wlasciciel sie z nim obchodzil...

Ogólniki znam, chodzi mi o rzeczy, które są charakterystyczne dla danego modelu ok.gif

> Niestety auta juz niemlode i pewnie w wiekszosci z dosc bujna przeszloscia

To wiem, ale co innego szukać w segmencie A lub B, poniżej 1100kg, poniżej 4m, powyżej 110KM ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to xsara sie nie lapie xsara ma nadwage, 1294kg

kurcze, to cielak, jak moje Stilo crazy.gif

bardziej mi odpowiadają pojazdy jakieś 300kg lżejsze wink.gif

fakt, Xsara mocniejsza od Stilo, ale masa zabija konie jednak oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze xsara bardziej trzyma moc anizeli clio, w clio problemem jest dazenie do seryjnej mocy, w xsarze natomiast szukanie wiecej niz seria, ale da sie i to w sumie calkiem latwo i przyjemnie, sam wydech to prawie 10km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ze xsara bardziej trzyma moc anizeli clio, w clio problemem jest dazenie do seryjnej mocy, w

> xsarze natomiast szukanie wiecej niz seria, ale da sie i to w sumie calkiem latwo i

> przyjemnie, sam wydech to prawie 10km

no dobra, dla mnie nadal kłopotem jest nawaga pojazdu oslabiony.gif

myślę cały czas nad tymi zmianami, może będę decydował się na coś z segmentu C z lat 2000-2005, wtedy Xsara będzie mocnym graczem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze wprost, nie kupuj clio bo bedziemy czesto sie zgadywac w mniej przyjemnych sprawach... Wahacze przod ~300zl sztuka, amory przod aktualnie kolo ~700zl sztuka, zawieszenie silnika albo orginaly w chorych cenach, albo zamienniki z zamyslem ze z rok palowania przebanglaja, papierowa skrzynia ~1300zl za regeneracje we Franc Auto, rozrzad tak jak pisalem ~1400zl. za taki fundusz budujesz ~200km w xsarze i nadwaga idzie w niepamiec zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisze wprost, nie kupuj clio bo bedziemy czesto sie zgadywac w mniej przyjemnych sprawach...

> Wahacze przod ~300zl sztuka, amory przod aktualnie kolo ~700zl sztuka, zawieszenie silnika

> albo orginaly w chorych cenach, albo zamienniki z zamyslem ze z rok palowania przebanglaja,

> papierowa skrzynia ~1300zl za regeneracje we Franc Auto, rozrzad tak jak pisalem ~1400zl. za

> taki fundusz budujesz ~200km w xsarze i nadwaga idzie w niepamiec

Noo dobra, o takie info wcześniej mi chodziło wink.gif

You've got a point here zlosnik.gifok.gif

Czyli szukam dalej i się rozglądam, się coś trafi, to wezmę najwyżej, albo dalej będę Stilo śmigał crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.