Skocz do zawartości

dziwny przypadek 5 bieg


n0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skrzynia CCS, po przejechaniu paru km z prędkością ok 200km.h 5 bieg po prostu zniknął. Nie wypadł podczas jazdy, nic nie zgrzytnęło sick.gif

Teraz jest tak, że przy wbijaniu 5tki nie ma "nic" (zrobiła się skrzynia 4rka na 1/4 mili hehe.gif)

Pytam, bo może ktoś miał taki przypadek, a skrzynie i tak wymienię na inną ccs z 5ką z eski oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdejm koło od kierowcy i posnieś tą strone na lewarku w góre... odkręć dekielek skrzyni i będziesz

> wszystko wiedział bo tryb 5 biegu jest pierwszy od strony dekla

to wiem, ale jak to rozbiorę i zobaczę zmielony tryb to mnie szlag trafi, bo nie dalej jak 2 tyg temu wywaliłem bebechy starej skrzyni ccs na złom sick.gif

** da się wymienić 5tke bez wyjmowania skrzyni? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wiem, ale jak to rozbiorę i zobaczę zmielony tryb to mnie szlag trafi, bo nie dalej jak 2 tyg

> temu wywaliłem bebechy starej skrzyni ccs na złom

> ** da się wymienić 5tke bez wyjmowania skrzyni?

podlacze sie i zapytam czy jest mozliwosc wymiany samego biegu 5tego? bo moja abarth troche za krotka i piatka by sie dluzsza przydala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podlacze sie i zapytam czy jest mozliwosc wymiany samego biegu 5tego? bo moja abarth troche za

> krotka i piatka by sie dluzsza przydala

możliwość jest na pewno, nie wiem czy eska wejdzie do abarth'a, ale do mojej wejdzie. jeszcze, żeby tak bez zdejmowania krzynki palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możliwość jest na pewno, nie wiem czy eska wejdzie do abarth'a, ale do mojej wejdzie. jeszcze, żeby

> tak bez zdejmowania krzynki

Da sie bez, w sumie na aucie najlepiej bo jak sroba zabezpieczajaca nie chce sie odkrecic to wrzucasz 1 i druga osoba hamuje i odkrecasz bo to ciezko idzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sie bez, w sumie na aucie najlepiej bo jak sroba zabezpieczajaca nie chce sie odkrecic to

> wrzucasz 1 i druga osoba hamuje i odkrecasz bo to ciezko idzie

dokladnie, smile.gif najlepiej do śruby z pneumatem podejść smile.gif

zaraz pod dekielkiem skrzyni masz ten cały mechanizm piątego biegu - tak jak by producent przewidział ze goście z CM bedą to zmieniać na dłuższe i poszedł im na ręke smile.gif

tak czy inaczej ściągasz pokrywe , odkręcasz śrubę ściągasz koło zębate 5 biegu , 5 godzin szukasz miniaturowych sprężynek i baryłek które wypadły podczas ściągania koła , zakladasz nowy bieg przy czym 3 godziny sie mordujesz by włozyć sprężynki z baryłkami na swoje miejsce , zakręcasz śrubę , zakladasz dekielk i w sumie po sprawie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladnie, najlepiej do śruby z pneumatem podejść

> zaraz pod dekielkiem skrzyni masz ten cały mechanizm piątego biegu - tak jak by producent

> przewidział ze goście z CM bedą to zmieniać na dłuższe i poszedł im na ręke

> tak czy inaczej ściągasz pokrywe , odkręcasz śrubę ściągasz koło zębate 5 biegu , 5 godzin szukasz

> miniaturowych sprężynek i baryłek które wypadły podczas ściągania koła , zakladasz nowy bieg

> przy czym 3 godziny sie mordujesz by włozyć sprężynki z baryłkami na swoje miejsce , zakręcasz

> śrubę , zakladasz dekielk i w sumie po sprawie

hehe.gif no właśnie o tych sprężynkach coś wiem, jak rozbierałem całą skrzynie oink.gif

tak jeszcze dla pewności, do skrzyni z CCS'a i Abarth'a podejdzie 5ka z eski c.526.5.10.06 (0.837) czy tylko z c.514.5 (0.766)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie o tych sprężynkach coś wiem, jak rozbierałem całą skrzynie

> tak jeszcze dla pewności, do skrzyni z CCS'a i Abarth'a podejdzie 5ka z eski c.526.5.10.06 (0.837)

> czy tylko z c.514.5 (0.766)

Tylko c514!!!

C526 to calkiem inny typoszereg skrzyn wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sie bez, w sumie na aucie najlepiej bo jak sroba zabezpieczajaca nie chce sie odkrecic to

> wrzucasz 1 i druga osoba hamuje i odkrecasz bo to ciezko idzie

Można i tak, ale jak jesteś sam to ciężko. Ja zdejmowałem wybierak i ręcznie wrzucałem dwa biegi - potem z pneumata pełną mocą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wiem, ale jak to rozbiorę i zobaczę zmielony tryb to mnie szlag trafi, bo nie dalej jak 2 tyg

> temu wywaliłem bebechy starej skrzyni ccs na złom

> ** da się wymienić 5tke bez wyjmowania skrzyni?

jakby pomielilo tryby 5 tego biegu to napewnie nie byloby efektu braku biegu tylko cos by "chrobolilo. Wystrarczylby jeden kawalek z urwanego trubu w czesci glownej skrzyni i byloby po skrzyni.

U Ciebie obstawiam urwane/ uszkodzone widelki dlatego bieg nie wchodzi ale moze sie myle

Pneumatem odkrecam zawsze 5 tke i daje rade. Opor silnika po wrzuceniu biegu wystarcza aby sie nie krecily nakretki przy odkrecaniu. Jesli masz wyjeta skrzynia to tak jak szary napisal, wrzucasz dwa biegi i pneumat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakby pomielilo tryby 5 tego biegu to napewnie nie byloby efektu braku biegu tylko cos by

> "chrobolilo. Wystrarczylby jeden kawalek z urwanego trubu w czesci glownej skrzyni i byloby

> po skrzyni.

> U Ciebie obstawiam urwane/ uszkodzone widelki dlatego bieg nie wchodzi ale moze sie myle

> Pneumatem odkrecam zawsze 5 tke i daje rade. Opor silnika po wrzuceniu biegu wystarcza aby sie nie

> krecily nakretki przy odkrecaniu. Jesli masz wyjeta skrzynia to tak jak szary napisal,

> wrzucasz dwa biegi i pneumat.

Dokładnie tak jak napisałeś, u mnie pewnie urwały się widełki od zbyt mocnego wrzucenia biegu

tak czy inaczej skrzynia do wymiany, ale przy okazji chce wrzucić 5tke z eski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.