Skocz do zawartości

Domek na działkę - howto :)


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

Domek klasyczny - tj. do 25m2, stawiany na bloczkach.

Doradźcie coś smile.gif Warianty są 2 - albo gotowy domek drewniany, albo budowa czegoś takiego we własnym zakresie. Jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł - proszę o porady smile.gif

Jeżeli budowa we własnym zakresie - z czego budować (jakie przekroje itp.), czym budować (czyli co kupić smile.gif ) itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domek klasyczny - tj. do 25m2, stawiany na bloczkach.

> Doradźcie coś Warianty są 2 - albo gotowy domek drewniany, albo budowa czegoś takiego we własnym

> zakresie. Jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł - proszę o porady

> Jeżeli budowa we własnym zakresie - z czego budować (jakie przekroje itp.), czym budować (czyli co

> kupić ) itp. itd.

Fundament betonowy z ławą i ścianą fundamentową czy na szklankach. Murowany czy lekki? Ocieplony czy nie? Media jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fundament betonowy z ławą i ścianą fundamentową czy na szklankach.

W cenie domków gotowych są bloczki betonowe, na których jest stawiana konstrukcja. Jeżeli szklanki to zabetonowane rury, to też biorę pod uwagę taką opcję. Domek musi być "na zgłoszenie".

> Murowany czy lekki? Ocieplony czy nie? Media jakieś?

Murować nie mam ochoty (ze względów powyższych) - bo nie potrafię i domek murowany = na 100% jakaś firma a nie mam ochoty wydawać zbyt dużej kwoty. Ocieplenie opcjonalnie - myślę nad domkiem drewnianym z ociepleniem między deskowaniem zewnętrznym i wewnętrznym. Instalacje to nie problem - tym już się sam zajmę - mam podwójną wodę (darmową "technicznę" i płatną pitną), prąd, jest na działce szambo, więc i toaleta + ewentualnie prysznic będzie w domku.

Sumarycznie mam zamiar zmieścić się w +/- 15 kPLN (maksymalnie) - za domek. Instalacje będę sobie spokojnie dłubał później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozważ prosty drewniany domek ramowy z wypełnieniem ścian wełną, płytą GK od środka, deskowaniem zewnątrz z prostym dwuspadowym dachem ze stryszkiem pełniącym funkcję sypialni.

Wnętrze aranżujesz jak Ci wygodnie, wstawiasz kozę i możesz nawet zimą pomieszkiwać.

Potrzebujesz to sobie zaprojektować i zakupić w tartaku rozpisane elementy lub znaleźć gotowy rysunek takiego domku.

Prosta robota i 10 tysięcy powinno wystarczyć z górką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do rozważ prosty drewniany domek ramowy z wypełnieniem ścian wełną, płytą GK od środka, deskowaniem

> zewnątrz z prostym dwuspadowym dachem ze stryszkiem pełniącym funkcję sypialni.

> Wnętrze aranżujesz jak Ci wygodnie, wstawiasz kozę i możesz nawet zimą pomieszkiwać.

> Potrzebujesz to sobie zaprojektować i zakupić w tartaku rozpisane elementy lub znaleźć gotowy

> rysunek takiego domku.

> Prosta robota i 10 tysięcy powinno wystarczyć z górką.

W sumie nie pomyślałem o tym, że w tartaku można zamówić gotowe elementy i w przypadku budowy samodzielnej zakładałem konieczność mordowania się samemu z cięciem na wymiar.

Dzięki za podpowiedź 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domek klasyczny - tj. do 25m2, stawiany na bloczkach.

> Doradźcie coś Warianty są 2 - albo gotowy domek drewniany, albo budowa czegoś takiego we własnym

> zakresie. Jeżeli ktoś ma jeszcze inny pomysł - proszę o porady

> Jeżeli budowa we własnym zakresie - z czego budować (jakie przekroje itp.), czym budować (czyli co

> kupić ) itp. itd.

Działka własna czy dzierżawiona?

Własna - buduj co Ci się podoba.

Dzierżawiona - domek holenderski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działka własna czy dzierżawiona?

> Własna - buduj co Ci się podoba.

> Dzierżawiona - domek holenderski.

Ogródek działkowy. Z holenderskim jest mały problem - musi wjechać na działkę laweta i dźwig a wjazd niby jest, tyle że między miejscem docelowym a alejką rosną drzewa, których nie chcę wycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogródek działkowy. Z holenderskim jest mały problem - musi wjechać na działkę laweta i dźwig a

> wjazd niby jest, tyle że między miejscem docelowym a alejką rosną drzewa, których nie chcę

> wycinać.

Zdecydowaliśmy się na holendra z jednej przyczyny, działka nie jest nasza.

I powiem Ci że kółka na których domek stoi mają właściwości magiczne. Nadal płacimy za dzierżawę jak trzy lata tamu, podczas gdy ludzie którzy postawili zwykłe domki płacą 2x tyle.

Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku ogrodów działkowych, wiem za to że na pobliskich działkach ludzie postawili normalne domy z ogrzewaniem i w nich mieszkają. biglaugh.gif Tyle że w skali - odpowiednio mniejsze, stosownie do wielkości działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogródek działkowy. Z holenderskim jest mały problem - musi wjechać na działkę laweta i dźwig a

> wjazd niby jest, tyle że między miejscem docelowym a alejką rosną drzewa, których nie chcę

> wycinać.

Kwestia wielkosci dzwigu 270751858-jezyk.gif

Duzym dzwigiem to go nawet zulicy obok wstawisz na działke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia wielkosci dzwigu

> Duzym dzwigiem to go nawet zulicy obok wstawisz na działke

Tyle, że ta ulica obok jest około 80 metrów od działki i jest jeszcze szpaler drzew (nie na mojej działce) oddzielający miejsce docelowe od ostatniego skrawka asfaltu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje więc:

Mam nadzieję, że nie trzeba będzie stosować tak drastycznych rozwiązań wink.gif

Optymalnie by było gdyby udało się wjechać takim domkiem, potem można dobudować do tego duży taras, jakiś w miarę fajny dach zrobić i jest całkiem przyjemny domek z pełnym wyposażeniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że nie trzeba będzie stosować tak drastycznych rozwiązań

> Optymalnie by było gdyby udało się wjechać takim domkiem, potem można dobudować do tego duży taras,

> jakiś w miarę fajny dach zrobić i jest całkiem przyjemny domek z pełnym wyposażeniem

Pomierz dokładnie, na budowę altany też będziesz musiał dostarczyć materiały, a raczej nikt nie będzie ich nosił przedzierając się przez busz. Może jednak przejazd szerokości niecałych trzech metrów, bo tyle mają domki holenderskie, będzie możliwy. Oczywiście kwestia estetyki, nie każdemu domki holenderskie się podobają, poza tym mają też swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomierz dokładnie, na budowę altany też będziesz musiał dostarczyć materiały, a raczej nikt nie

> będzie ich nosił przedzierając się przez busz. Może jednak przejazd szerokości niecałych

> trzech metrów, bo tyle mają domki holenderskie, będzie możliwy. Oczywiście kwestia estetyki,

> nie każdemu domki holenderskie się podobają, poza tym mają też swoje wady.

Przejazd jest - problem polega na braku bramy wjazdowej na działkę (to typowy ogródek działkowy - niewysoki płotek na betonowej podmurówce, wąska furtka itp.). Gdyby udało się wjechać dźwigiem w alejkę, to powinno się udać przestawić domek nad drzewkami (w najgorszym wypadku wytnę jedno i po problemie).

Z przedzieraniem się z materiałem na domek nie ma problemu, bo można nawet dużym samochodem dostawczym dojechać bez żadnego problemu pod samą furtkę i nawet jakimś HDS-em rozładować wszystko za ogrodzenie. Transport w granicach działki to już żaden problem - powierzchnia to niecałe 400 m2, więc nawet duże belki da się przenieść te 10-15 metrów bez specjalnej walki o życie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podskocz do Katowic do tartaku koło salonu Toyoty. Mają tam świetny domek powystawowy. Parter z werandą + poddasze. Domek zrobiony z bali. Oddadzą go za jakieś 17 tys zł (normalna cena to ponad 40 tys)

Dzięki śliczne za namiar ok.gif Podskoczę na dniach 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie podam linka bo domek zamawiany był równo rok temu. Niestety tyle trwały sprawy urzędowe.

> Powinni być na allegro przynajmniej tam ich znalazłem firma jest z Rawy mazowieckiej.

Na trasie między Łodzią a Konstantynowem Łódzkim w komisie samochodowym na Brusie smile.gif stoi gotowy domek za o ile pamiętam 7.000 zł. Mogę zrobić fotkę jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trasie między Łodzią a Konstantynowem Łódzkim w komisie samochodowym na Brusie stoi gotowy domek za o ile pamiętam 7.000 zł. Mogę zrobić fotkę jak chcesz.

Zrób ok.gif Przyda się dla potomnych. Ja wczoraj znalazłem domek za - uwaga... niespełna 8kPLN ok.gif Domek 4x4m, kryty gontem, deskowanie zewnętrzne (wewnętrzne i tak zrobię po własnoręcznym wykonaniu instalacji i ociepleniu wink.gif ), ganek 1,5m z przodu, z tyłu zadaszenie nad istniejącym obecnie domkiem gospodarczym (będzie przybudówką za nowym domkiem) - też ca. 1,5m. W cenie montaż, bloczki, transport itp. itd. - czyli domek na gotowo. Jadę jeszcze dzisiaj oglądnąć domki holenderskie, ale po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą praktycznie nie ma szans na wjechanie takim domkiem na działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... nie wiem smile.gif

Ale jutro spiszę numer tel. do kontaktu smile.gif

Takie info znalazłem w Necie:

"MAM DO SPRZEDANI ŁADNY DOMEK TRZY SYPIALNIOWY,POSIADA UBIKACJE Z PRYSZNICEM KUCHNIE KOMPLETNIE UMEBLOWANA I WYPOSAŻONA ,MA OGRZEWANI GAZOWE ,OGRZEWACZ CIEPŁEJ WODY,ROZPROWADZONA KANALIZACJA, DŁ.10MET. SZER 3 MET.2002 ROK Posiadamy w ofercie ok 70 domków angielskich od 3 met do 3,70 szerokie ceny zaczynają się od 7000 zł mamy również przyczepy kempingowe ok 100szt na placu.PLAC ZNAJDUJE SIĘ 30 KILOMETRÓW OD ŁODZI WILAMÓW KOŁO SZADKU TEL 603-950-332 600-927-035 ZAPRASZAMY DRUGI PLAC W ŁODZI NA ULICY KONSTANTYNOWSKIEJ 121 ,NA TRASIE ŁÓDŹ KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI ZAPRASZAMY TRANSPORT DOMKÓW NA TERENIE POLSKI W CENIE !!!!!!!!!!!!!"

A naprzeciw stawiają domki i jest baner z adresem http://domyzbala.org.pl/home/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.