Skocz do zawartości

regulacja podświetlenia zegarow - mozna dodac? diody smd ?


king_syze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif W mojej astrze f z 1991 roku nie mam regulacji podświetlania zegarów i oto moje pytanie: czy jest możliwość podłączenia takiej? jeśli tak to w jaki sposób?

A druga sprawa to chce zmienić podświetlenie zegarów i TID-a czy dobrym sposobem są takie żarówki: http://allegro.pl/dioda-r5-dla-wymagajacych-smd-high-power-opel-vw-i3295528205.html czy lepiej bawić się w inne diody?

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam W mojej astrze f z 1991 roku nie mam regulacji podświetlania zegarów i oto moje pytanie: czy

> jest możliwość podłączenia takiej? jeśli tak to w jaki sposób?

> A druga sprawa to chce zmienić podświetlenie zegarów i TID-a czy dobrym sposobem są takie żarówki:

> http://allegro.pl/dioda-r5-dla-wymagajacych-smd-high-power-opel-vw-i3295528205.html czy lepiej

> bawić się w inne diody?

> Pozdrawiam

Własnie sam planuje zmienić podświetlenie na diodowe i nie wiem czy czasem nie stracę przez to regulacji jasności podświetlenia 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam W mojej astrze f z 1991 roku nie mam regulacji podświetlania zegarów i oto moje pytanie: czy

> jest możliwość podłączenia takiej? jeśli tak to w jaki sposób?

> A druga sprawa to chce zmienić podświetlenie zegarów i TID-a czy dobrym sposobem są takie żarówki:

> http://allegro.pl/dioda-r5-dla-wymagajacych-smd-high-power-opel-vw-i3295528205.html czy lepiej

> bawić się w inne diody?

> Pozdrawiam

a więc nie szukaj nawet tej regulacji jeżeli zmienisz podświetlenie na diodowe wink.gif

Te diody smd można kupić o wiele taniej na allegro smile.gif za niecałe 3 zł za sztukę smile.gif Sam będę takie kupować grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to dlaczego? Charakterystyka prąd-jasność jestk inna niż dla żarówek, ale jednak regulować można.

> k.

w jakim zakresie ta regulacja jest. 5 - 10 % całkowitej jasności ?. u mnie przy skrajnych polozeniach regulatora różnice w podswietleniu są takie jak podałem wcześniej czyli niemal niezauwazalna

no ale niech będzie ze regulowac można grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jakim zakresie ta regulacja jest. 5 - 10 % całkowitej jasności ?. u mnie przy skrajnych

> polozeniach regulatora różnice w podswietleniu są takie jak podałem wcześniej czyli niemal

> niezauwazalna

> no ale niech będzie ze regulowac można

Po prostu regulacja fabryczna jest przystosowana do żarówek. Inna charakterystyka. Diody białe można w pewnym zakresie regulować napieciem, ale szału "ni ma". Należałoby zmienić charakterystykę regulatora. Niestety nawet nie wiem gdzie on jest. :cry:

Jak regulatorem jest procesor zegarów (PWM) , to d.. zbita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Malował już ktoś wskazówki farba fluorescencyjna? Bo ja mam taki zamiar ale chciałbym wiedzieć czy daje fajne efekty Dodam ze mam czarne tarcze i podświetlenie na niebiesko a farbę chciałem czerwona.

Myślałem o takiej farbie: http://allegro.pl/farba-farbka-lakier-fluorescencyjna-do-wskazowek-i3325311016.html lub http://allegro.pl/farba-lakier-fluorescencyjny-do-wskazowek-promocja-i3285563278.html

Słyszałem ze MOMAN ma lepsze ale u niego napisane ze musi być oświetlenie z góry no i mam dylemat czy to coś da.

PS. Nie piszcie mi zmień wskazówki na te z vectry c albo czegoś tam bo nie mam zamiaru tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w starej eFce malowałem. Trzeba wcześniej zetrzeć stara białą fluorescencyjna i ładnie spód wskazówki pomalować. Nie można malować całości tylko spód. Ja miałem białe podświetlanie + te wskazówki i było zajefajnie, niemalże jak w VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś w starej eFce malowałem. Trzeba wcześniej zetrzeć stara białą fluorescencyjna i ładnie

> spód wskazówki pomalować. Nie można malować całości tylko spód. Ja miałem białe podświetlanie

> + te wskazówki i było zajefajnie, niemalże jak w VW.

No właśnie jestem ciekawy jak to wyjdzie z niebieskim podświetleniem, nie chce się bawić we wiercenia itd. bo jak próbowałem to zrobić to mi licznik przestał pokazywać prędkość he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jestem ciekawy jak to wyjdzie z niebieskim podświetleniem

pewnie coś w tym stylu - tutaj masz efekty klik

plus połącz to z tym

licznik_pr_dko_ciomierz_zegary_do_vectra_a_astra_f_calibra_niebieskie_210724.jpg

Źródło: " target="_blank">http://kielce.krajoweogloszenia.pl/25-100/cz%C4%99%C5%9Bci-samochodowe/licznik-prdkociomierz-zegary-do-vectra-a-astra-f-calibra-niebieskie_98668.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę malujemy od spodu, fabrycznie wskazówka ma lakier luminescencyjny ale biały. Od góry zamalujemy i nie będzie prześwietlania. światło świeci przez wskazówkę i odbijając się od podłoże luminescencyjnego daje efekt koloru taki jakie jest to podłoże. Kurde, szkoda że nie mogę znaleźć swoich zdjęć.

Na tej aukcji widać jak wyglądają wskazówki od audi fabryczne. Wyraźnie widać malowania paska pod spodem.

Jak malowałem u siebie to efekt był gorszy jeżeli farba wyszła poza dolną powierzchnię. Zwróćcie uwagę, że pomalowany spód patrząc od góry sprawia, że cała wskazówka jest czerwona. Malowanie gdzie indziej niż pod spodem osłabia efekt nocnego prześwietlania wskazówki. Boczne i górna krawędź ma być przeźroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.