Skocz do zawartości

głuche stuki z tyłu (nawet po delikatnych nierównościach)


Rekomendowane odpowiedzi

chciałem się podzielić jedną obserwacją miałem obaw "głuchych / przytłumionych" stuków podczas jazdy nawet jak droga wydawała się prosta słychać było ustrojstwo szczególnie pojawiało się gdy najazd przodem wykonany był na górkę wtedy stuk był z tyłu .. myślałem że "banan" do wymiany ale nie było tak źle padły gumy drążka stabilizatora z tyłu, wymiana za grosze i wszystko cichutko smile.gifgrinser006.gif jak będziecie mieli podobne objawy to szukajcie także tam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klocki hamulcowe od strony tłoczka sie odzywają w przednich kołach... jak podgiąłem lekko sprężyny wchodzące w cylinderki było cicho przez tydzień- dwa ale teraz znowu sick.gif muszę jednak rozkręcić zaciski ale może poczekam aż mi się klocki skończą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę. Bo im cieplej tym Krówka głośniej podśpiewuje (a i sekcja rytmiczna się czasem włącza).

"Drobne głuche stuki" zdarzyły mi się nawet od tylnej klapy. Wystarczyło wyregulować odbojniki klapy, żeby zamykała się ciasno - i hałas ustał. Zatem źródeł odgłosów może być mnóstwo.

Problem mam natomiast również z hamulcami. Przy skręcie w prawo słyszę regularnie metaliczne brzęczenie - jakby coś się ocierało o ... no właśnie - tarcze, jakieś osłony itp? Zdjąłem koła, przeczyściłem i przesmarowałem dokładnie prowadnice klocków. Było dość brudno, teraz chodzi z oporem ale gładko. Hałas pozostał (chociaż zaraz po robocie na moment znikł). Dodatkowo - na lewym wewnętrznym klocku (tym z czujnikiem zużycia) widać wyraźne wżery - jakby tam coś faktycznie się mechanicznie przemieszczało.

No i pytanie o poradę - rozbierać dokładniej ten hamulec, może przetoczyć tarczę czy jeszcze coś? Czy poszerzyć zakres poszukiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja się podepnę. Bo im cieplej tym Krówka głośniej podśpiewuje (a i sekcja rytmiczna się czasem

> włącza).

> "Drobne głuche stuki" zdarzyły mi się nawet od tylnej klapy. Wystarczyło wyregulować odbojniki

> klapy, żeby zamykała się ciasno - i hałas ustał. Zatem źródeł odgłosów może być mnóstwo.

> Problem mam natomiast również z hamulcami. Przy skręcie w prawo słyszę regularnie metaliczne

> brzęczenie - jakby coś się ocierało o ... no właśnie - tarcze, jakieś osłony itp? Zdjąłem

> koła, przeczyściłem i przesmarowałem dokładnie prowadnice klocków. Było dość brudno, teraz

> chodzi z oporem ale gładko. Hałas pozostał (chociaż zaraz po robocie na moment znikł).

> Dodatkowo - na lewym wewnętrznym klocku (tym z czujnikiem zużycia) widać wyraźne wżery - jakby

> tam coś faktycznie się mechanicznie przemieszczało.

> No i pytanie o poradę - rozbierać dokładniej ten hamulec, może przetoczyć tarczę czy jeszcze coś?

> Czy poszerzyć zakres poszukiwań?

No to i u mnie coś głucho postukuje... Przód w całości wymieniony i jest elegancko, ale w trakcie jazdy na nierównościach stuka coś z tyłu. Myślałem że coś w bagażniku o podwójne dno się obija ale po oproznieniu bagażniku, stuki nie ustąpiły. Zawieszenie z tyłu sztywne. Jakieś gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , mechanik stwierdził że za stukanie odpowiadają gumy podtrzymujące tylni stabilizator. Z tym że , ja wymieniałem za jednym podejściem tylne klocki , tarcze , górne wahacze (banany) i gumy stabilizatora. Teraz mam ciszę. Proponuję zainteresować się tymi gumami stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo , mechanik stwierdził że za stukanie odpowiadają gumy podtrzymujące tylni

> stabilizator. Z tym że , ja wymieniałem za jednym podejściem tylne klocki , tarcze , górne

> wahacze (banany) i gumy stabilizatora. Teraz mam ciszę. Proponuję zainteresować się tymi

> gumami stabilizatora.

Mowa o gumach drążka stabilizatora (np. Febi FE31067)? 31067.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu coś stukało jak jechałem wolno po nierównościach lub przejeżdżałem przez torowisko, wczoraj pojechałem na stację diagnostyczną i diagnosta to wyłapał, dzisiaj zamówiłem 2 sztuki delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.