Skocz do zawartości

Ochraniacze nóg i rąk


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz cieplej... oink.gif

W związku z tym coraz częściej widzi się kierowców 2oo w T-shirt i krótkich spodenkach.

Przyznam się, że ja też już porzuciłem kurtkę z ochraniaczami, bo za gorąco i urok z jady po mieście jakiś nie taki. icon_rolleyes.gif

Teraz pytanie: czy i jaki jest sens używania choćby takich ochronek

przykładowe allegro

Cena przystępna claps.gif, trochę kłopotu z zakładaniem smirk.gif ale sądzę, że będzie przyjemniej pośmigać.

Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz cieplej...

> W związku z tym coraz częściej widzi się kierowców 2oo w T-shirt i krótkich spodenkach.

> Przyznam się, że ja też już porzuciłem kurtkę z ochraniaczami, bo za gorąco i urok z jady po

> mieście jakiś nie taki.

> Teraz pytanie: czy i jaki jest sens używania choćby takich ochronek

> przykładowe allegro

> Cena przystępna , trochę kłopotu z zakładaniem ale sądzę, że będzie przyjemniej pośmigać.

> Co sadzicie?

sadze ze szlif o asfalt zedrze je z ciebie... poszukaj zbroji/buzzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel GSXRa przyjechał na oględziny w T-shircie i zbroi i zainspirował mnie tym rozwiązaniem!

Kurtka mnie trochę przeraża w takie upały , tym bardziej, że na początku nie będę się przeciskał między autami na pole position i trochę w korkach postoję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściciel GSXRa przyjechał na oględziny w T-shircie i zbroi i zainspirował mnie tym rozwiązaniem!

zbroja - a nie pojedyncze ochraniacze na gumkach wink.gif

> Kurtka mnie trochę przeraża w takie upały , tym bardziej, że na początku nie będę się przeciskał

> między autami na pole position i trochę w korkach postoję...

nie ma znaczenia, w miescie nawet 'przeciskajac' sie jedziesz raczej powoli i stajesz czesto... do tego piecyk podgrzewa od spodu, puszki po bokach, a glowa sie gotuje w garnku wink.gif

no chyba ze krotkie spodenki i klapki a do tego minimalistyczna zbroja zeby lans byl grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zbroja - a nie pojedyncze ochraniacze na gumkach

Może być, jestem początkującym znawcą tematu wink.gif

> nie ma znaczenia, w miescie nawet 'przeciskajac' sie jedziesz raczej powoli i stajesz czesto... do

> tego piecyk podgrzewa od spodu, puszki po bokach, a glowa sie gotuje w garnku

Wczoraj po 2 godzinach na placu (36 stopni i ani jednej chmurki) wyżymałem skarpetki... hehe.gif

> no chyba ze krotkie spodenki i klapki a do tego minimalistyczna zbroja zeby lans byl

Wczoraj po raz drugi widziałem asa we Wrocławiu, leciał w niskich adidasach, spodenkach "bermudach" i kasku (nic poza tym, czyli goła klata), a był postury ala Pudzian.

To jakim leciał slalomem między autami to już dawno takiego zrylca nie widziałem.

Ten mnie akurat nie zainspirował ale nieźle mnie rozbawił... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być, jestem początkującym znawcą tematu

zaliczysz pierwszego paciaka to sie zorientujesz co sie nadaje a co jest kompletnie bez sensu wink.gif

> Wczoraj po 2 godzinach na placu (36 stopni i ani jednej chmurki) wyżymałem skarpetki...

standard, ja wczoraj o 15 wracalem z pracy wink.gif dlugie spodnie, wysokie buty, kurtka moto i integral na glowie... cale 8km ale po wejsciu do domu musialem sie przebrac bo kapalo ze mnie wink.gif

> Wczoraj po raz drugi widziałem asa we Wrocławiu, leciał w niskich adidasach, spodenkach "bermudach"

> i kasku (nic poza tym, czyli goła klata), a był postury ala Pudzian.

> To jakim leciał slalomem między autami to już dawno takiego zrylca nie widziałem.

> Ten mnie akurat nie zainspirował ale nieźle mnie rozbawił...

pan zdrapka wink.gif

mnie naprostowal koles w sklepie, ktory pokazal mi swoje ramie - jak mowil, w koszulce tylko po bulki do sklepu wyskoczyl wink.gif jakos tak mi bylo lzej wydac kase na kurtke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na "miasto" powyżej 33 stopni nie ruszam - ukrop w kasku jak staniesz.

Wczoraj (32 stopnie) strzeliłem traskę do roboty i z powrotem

Cały czas jazda, bez przystanków.

Góra - ha, skóra perforowana, otwarte nawiewniki, wywiewniki, rękawy.

Spodnie - dżinsy Mottowear.

Dało radę, ale w mieście w korku bym się ugotował - czułem na twarzy ten żar buchający od asfaltu.

Moja uwaga - ochraniacze z tworzywa, np dwuzawiasowe Adrenaline MX Pro

jadąc po asfalcie - ubieramy pod odzież wierzchnią (np dżinsy).

Na zewnątrz się nadają ale np na enduro.

W razie W paski mocujące przetrą się o asfalt.

Poza tym zawiasy rysują bak.

Po urlopie będę testował 4biker Mesh to dam znać co to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że w mieście osiągniesz max 100km/h, rozumiem, że nie polecasz dodatkowych nożnych ochraniaczy, bo i tak spadną? tongue.gif

Widziałem takie na 3 paski rzepowe, a dodatkowo w okolicach kostki wsuwane, jak ochraniacze piłkarskie. Z kostki nie spadną, bo pierwsza kostka musi być zeszlifowana oslabiony.gif Rzepy wyglądały dosyć sensownie (dość grube) - to co mi się nasunęło, po przeczytaniu Twojego tekstu, to możliwość obrócenia ochraniacza - wtedy nie chroni, a może nawet zaszkodzić.. bo przecież nie ściśnie się tak pasków rzepowych, jakby się chciało tamować krwawienie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładając, że w mieście osiągniesz max 100km/h, rozumiem, że nie polecasz dodatkowych nożnych ochraniaczy, bo i tak spadną?

Nawet mam takie - wspomniane Adrenaline

> Widziałem takie na 3 paski rzepowe, a dodatkowo w okolicach kostki wsuwane, jak ochraniacze

Te również

> dosyć sensownie (dość grube) - to co mi się nasunęło, po przeczytaniu Twojego tekstu, to możliwość obrócenia ochraniacza - wtedy nie chroni, a może nawet zaszkodzić.. bo przecież nie

> ściśnie się tak pasków rzepowych, jakby się chciało tamować krwawienie

Dokładnie - na ślizgu na asfalcie mogą się przemieścić, puścić mocowanie.

Wszystkie ubrania mają ochraniacze po wewnętrznej stronie.

Chyba, że jedziesz się wydziczać w teren - to na zewnątrz.

Są o niebo lepsze od jednozawiasowych - ale i tak są niewygodne.

Ubrane na dżinsy - koszmar - podróżują jak chcą, spadają przy chodzeniu, rysują bak - i co najważniejsze - przeszkadzają w dobrym objęciu i czuciu moto.

Nosze je w upalne dni pod dżinsy aby mieć lepszy komfort psychiczny, że ...

Ubrane pod spodnie podtrzymywane są przez buty i nie spadają.

Długo nie mogłem się do nich przyzwyczaić, ale teraz jest ok.

Są profilowane i chronią nogę również z boku.

Tak do turlania wystarczą, ale jeżeli jeżdżę aby ćwiczyć złożenie - czekam na odpowiednie temp i zakładam gacie skórzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz cieplej...

> W związku z tym coraz częściej widzi się kierowców 2oo w T-shirt i krótkich spodenkach.

> Przyznam się, że ja też już porzuciłem kurtkę z ochraniaczami, bo za gorąco i urok z jady po

> mieście jakiś nie taki.

> Teraz pytanie: czy i jaki jest sens używania choćby takich ochronek

> przykładowe allegro

> Cena przystępna , trochę kłopotu z zakładaniem ale sądzę, że będzie przyjemniej pośmigać.

> Co sadzicie?

Kilka dni temu wyprzedziła mnie para młodziaków na 2oo. Po kilku km dojechałem do skrzyżowania gdzie zbierali się z gleby. Na skrzyżowaniu puszka skręcała w lewo a młody poleciał na rozsypanym piasku. Przerysował prawą stronę puszki i upadli na trawę na poboczu. Prędkość niewielka jak to w terenie zabudowanym. Oboje ubrani w odpowiednie kurtki i spodnie. Chłopak złamał palec lewej ręki na klamce. Dziewczyna miała trampki do kostki. Dość poważnie miała zdartą kostkę. Opatrzyłem jej ranę.

Sam jeżdżąc skuterem 50ccm ubieram cienką skórzaną kurtkę, zwykłe dżinsy i wysokie buty robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaką zbroję byście polecili do 250 zł?

> bo moto stoi i czekam aż będzie troszkę chłodniej

Mam zbroję motonita, szukałem na allegro, ale tego modelu już nie mają a imho jest świetny.

szukam teraz innego, bo w te starą powoli się nie mieszczę grinser006.gif i widzę że większość

to te same modele tylko pod innymi nazwami. Pewnie nie obejdzie się od przejażdżki po sklepach i przymiarkach.

Zbroja i dżinsy moto na upały to jest to zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.