Skocz do zawartości

Wejście AUX, a wiekowe radio


lukasz1t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam obecnie radio Blaupunkt Mannheim 27:

mannheim%2027.jpg

Sprawuje się całkiem nieźle, wystarczająco gra, jednak w erze mp3 jego funkcje są czasem niewystarczające spineyes.gif Przydałoby się (jak w tytule) wejście minijack co by np. podłączyć komórkę czy inny odtwarzacz mp3. Chciałbym pozostać przy radiu tego typu bo raz, że pasuje do wnętrza auta grinser006.gif, poza tym takiego czegoś nikt nie ukradnie. Szukałem jakiegoś radia z tej "epoki", które miałoby takie wejście, ale jest tego jak na lekarstwo crazy.gif Mogłoby być np. coś takiego jak to:

woodstock%20sqr88.jpg

Jednak zakup takiego radia graniczy z cudem... Są jakieś alternatywy? Ktoś mógłby ewentualnie wskazać jakiś kierunek czego ewentualnie w googlach szukać? Ewentualnie wchodziłaby w grę przeróbka tego radia z pierwszego obrazka (np. można byłoby zrezygnować z fal średnich u nas i tak chyba nic tam nie nadają icon_rolleyes.gif), aczkolwiek z elektroniki zielony jestem, musiałbym trochę wiedzy zdobyć w tej dziedzinie aby coś takiego zmajstrować. A może macie jakieś inne propozycje? smile.gif

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia w takiej sytuacji (a w zasadzie trzy - ale to trzecie mniej polecane czyli urządzenie zastepujace taśmę katetową): 1. albo trzeba zdobyć dokladny schemat radia i poszukać czy na płytce nie ma złacza AUX, dorobić takie złacze i wyprowadzić kabelki, albo 2. jeśli jest wyjście na zmieniarkę to zastosować odpowiedni kabelek do tego wyjścia - lub jak w przypaku powyżej sprawdzić czy na płytce nie ma takiego złacza i do niego dorobić specjalny kabelek.

Dorabiałem tak w moim bardzo starym Kenwoodzie serii 9xx wyjścia AUx. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Posiadam obecnie radio Blaupunkt Mannheim 27:

> Sprawuje się całkiem nieźle, wystarczająco gra, jednak w erze mp3 ...

>

Do każdego radia można bez problemu dorobić wejście AUX i zrobi to każdy elektronik zajmujący się naprawą RTV.

Nawet schemat do tego nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są dwa wyjścia w takiej sytuacji (a w zasadzie trzy - ale to trzecie mniej polecane czyli

> urządzenie zastepujace taśmę katetową): 1. albo trzeba zdobyć dokladny schemat radia i

> poszukać czy na płytce nie ma złacza AUX, dorobić takie złacze i wyprowadzić kabelki, albo 2.

> jeśli jest wyjście na zmieniarkę to zastosować odpowiedni kabelek do tego wyjścia - lub jak w

> przypaku powyżej sprawdzić czy na płytce nie ma takiego złacza i do niego dorobić specjalny

> kabelek.

> Dorabiałem tak w moim bardzo starym Kenwoodzie serii 9xx wyjścia AUx.

Wyjścia na zmieniarkę nie ma, także ta opcja odpada. Natomiast mówisz, że jest możliwość aby było wejście AUX w radiu, tylko nie wyprowadzone na zewnątrz? Ja akurat myślałem o poświęceniu fal średnich (przełącznik byłby akurat w sam raz), bo te kasetowe adaptery raczej nie cieszą się dobrą opinią... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wysłałem radio do serwisu car audio

> www.nascar.auto.pl

> Zapłaciłem 250 PLN i mam AUX na zakresie AM

MASAKRA!!!

Straszliwe zdzierstwo!

100zł max. to byłby aż nadto godziwy zarobek, biorąc pod uwagę fakt, ze radio dostali wymontowane i nie musieli sami tego robić.

Nawet na fakturę nie powinni wziąć więcej!

No chyba, że to radio było bezcenne i doliczyli sobie strachowe smile.gif

Przynajmniej wiadomo jak się cenią i jeśli ktoś nie wychodzi z założenia, że "cena nie gra roli" to powinien ich omijać z daleka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to VDO CDR500, jak ktoś tam pytał o jego unikatowość

A co do wątku - poszukaj serii becker retro, albo jakaś tandeta:

http://allegro.pl/radio-samochodowe-klasyczne-retro-mp3-sd-usb-flash-i3364314562.html

http://allegro.pl/klasyczne-radio-samochodowe-caliber-rcd-110-retro-i3357860671.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a masz w telefonie transmiter fm?

Nie, szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że coś takiego jest hmm.gif Ale ponoć transmitery też szału nie robią. Równie dobrze można byłoby zastosować taką kasetę - adapter, ale i to pogarsza jakość hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio to VDO CDR500, jak ktoś tam pytał o jego unikatowość

> A co do wątku - poszukaj serii becker retro, albo jakaś tandeta:

> http://allegro.pl/radio-samochodowe-klasyczne-retro-mp3-sd-usb-flash-i3364314562.html

> http://allegro.pl/klasyczne-radio-samochodowe-caliber-rcd-110-retro-i3357860671.html

Właśnie sęk w tym, że tak jak piszesz: albo jakaś tandeta, albo coś konkretnego za konkretną kasę. O ile to pierwsze niespecjalnie mnie interesuje, to w tym drugim przypadku chyba nie miałoby to sensu. I tak zamierzam wykorzystać dwa głośniki niewielkich rozmiarów (fabryczne miejsca), a do takiego radia raczej trzeba byłoby dać porządną instalację hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem, że coś takiego jest Ale ponoć transmitery też szału

> nie robią. Równie dobrze można byłoby zastosować taką kasetę - adapter, ale i to pogarsza

> jakość

oczywiscie, szału nei robią ale doraźnie daje radę

w sluzbowym aucie jest idiotyczne, fabryzne radio z cd. POmaga tylko nokia N8 z transmiterem. Niezbyt wygodne rozwiązanie ale w miarę skuteczne. Wysokie są, niskie są, gra bez obrzydzenia ale tez bez zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę drogo Z resztą zastanawiam się, czy podpięcie do AM ma sens. Nie wiem jak w twoim radiu,

> ale w moim byłoby tylko mono.

AM jest mono ale w większości radyjek procesor dźwięku na linie AM ma 2 wejścia tylko że zmostkowane, wystarczy przylutować do procka L i P kanał i jest pełnoprawne stereo na AM wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kaset używasz?

jezeli nie, to się trzeba włamać zamiast kasety a nie kombinować z jakimiś "cudami na falach AM" smile.gif

Na głowicy/przy głowicy, będzie przedwzmacniacz związany z kasetami.

Dolutowujesz Jacka, na upartego przez kondensatory 4,7uF, do tego szukasz starej kasety w domu i hajda banana.

Kaseta jest po to, żeby ją włożyć i uaktywnić źródło (bo podejrzewam, że tak jak becker którego ostatnio przerabiałem) nie posiada przycisku "source" że możesz wyłączyć kasetę zostawiają ją w środku.

15 min roboty dla kogoś średnio ogarniętego z "elektroniką" i lutownicą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kaset używasz?

> jezeli nie, to się trzeba włamać zamiast kasety a nie kombinować z jakimiś "cudami na falach AM"

> Na głowicy/przy głowicy, będzie przedwzmacniacz związany z kasetami.

> Dolutowujesz Jacka, na upartego przez kondensatory 4,7uF, do tego szukasz starej kasety w domu i

> hajda banana.

> Kaseta jest po to, żeby ją włożyć i uaktywnić źródło (bo podejrzewam, że tak jak becker którego

> ostatnio przerabiałem) nie posiada przycisku "source" że możesz wyłączyć kasetę zostawiają ją

> w środku.

> 15 min roboty dla kogoś średnio ogarniętego z "elektroniką" i lutownicą

Też o tym myślałem, ale właśnie zdarza mi się czasem odpalać na tym kasety i chciałbym zachować tą funkcję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.