Skocz do zawartości

Duże B lub mniejsze C z ASB do 25 tysięcy.


ABM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed zadaniem kupna auta dla mojej mamy - kategoryczny warunek to ASB. W grę wchodzą auta segmentu B i C jednak bez wersji kombi i Van, najchętniej hatchback. Przewidywany budżet to 25 tysięcy i nie chce go przekraczać. Przewidywany przebieg roczny to 15 - 20 tysięcy, zdecydowana wiekszośc to miasto i jazda wokółmiejska oraz dwa wieksze wypady wakacyjne. Z początku byłem nastawiony na silnik benzynowy, jednak po zapoznaniu sie ze spalaniem modeli benzynowych montowanych w autach z ASB zaczynam się skłaniać do silnika diesla lub instali LPG. Będę naciskał na pojazd segmentu C i skłaniam się w kierunku Opla Astry 1,3 lub 1.9 JTD, względnie Renault Megane Dci. Będę zobowiazany za podpowiedzi poparte merytorycznymi wskazówkami.

EDIT

Auto nie starsze niż 2005, musi mieć co najmniej 4 poduszki, klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych założeniach to diesla ogólnie bym odrzucił z miejsca. Benzyna + LPG będzie i tańsza w serwisie i w spalaniu. Poza tym szansa na znalezienie egzemplarza z mniejszym przebiegiem wzrasta. Może Bravo MK2 z 1,4 16v by podeszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tych założeniach to diesla ogólnie bym odrzucił z miejsca. Benzyna + LPG będzie i tańsza w

> serwisie i w spalaniu. Poza tym szansa na znalezienie egzemplarza z mniejszym przebiegiem

> wzrasta. Może Bravo MK2 z 1,4 16v by podeszło?

Tam nie było automatów. A to co udaje automat to nieporozumienie. Chyba że to bez znaczenia. Ale braci nie jest małym kompaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.3 cdti w astrze to przekleństwo no.gif- ruszanie z klimą czy bez-dużo flotówek.

dci 1.5 w megance-dla mnie no.gif(panewki korbowodowe)-widziałem, słyszałem, macałem. Poza tym samo auto skomplikowane elektronicznie-w budowie.

Pomyśl na foką IIfl 1.6tdci(90km)-przelatałem tym dużo z but.gif i chipem-bezproblemowo-i w wersji 90km i 109km z dwumasą i dpf-em.

Z francuzów 307fl hdi (1.6)- ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.3 cdti w astrze to przekleństwo - ruszanie z klimą czy bez-dużo flotówek.

> dci 1.5 w megance-dla mnie (panewki korbowodowe)-widziałem, słyszałem, macałem. Poza tym samo auto

> skomplikowane elektronicznie-w budowie.

> Pomyśl na foką IIfl 1.6tdci(90km)-przelatałem tym dużo z i chipem-bezproblemowo-i w wersji 90km i

> 109km z dwumasą i dpf-em.

> Z francuzów 307fl hdi (1.6)-

Tylko, że Foki gniją i są problemy z tylnym zawieszeniem, co do 307 HDI to jeśli dobrze kojarzę to tam siedzi jakaś przedpotopowa 4 biegowa ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ki i 2-ki tak-klapa, dzwi-nie zawsze i nie w każdym. ok.gif

Civic, golf v-, a3-tylko dyszla z automatem jak chcesz i teraz to rozszyfrowałem, to ze świeczką szukać.

Zastanów się nad benzyną ww. modelach i automatem.(honda to miała pseudo w konfiguracji z benzyną), golfa i A3 łatwiej i w tedeiku 105km-ale do importowanych musisz mieć farta-mega wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1ki i 2-ki tak-klapa, dzwi-nie zawsze i nie w każdym.

> Civic, golf v-, a3-tylko dyszla z automatem jak chcesz i teraz to rozszyfrowałem, to ze świeczką

> szukać.

> Zastanów się nad benzyną ww. modelach i automatem.(honda to miała pseudo w konfiguracji z benzyną),

> golfa i A3 łatwiej i w tedeiku 105km-ale do importowanych musisz mieć farta-mega

WV, Audi i BMW odpadają ze względów na kompletny śmetnik na naszym rynku, dodatkowo normalne egzemplarze nie mieszczą się rocznikowo w załozonym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nowa Fiesta z automatem?

Mamy wersję bez automatu, żonie bardzo dobrze się nią jeździ, auto wygodne, z dobrym zawieszeniem i całkiem dynamiczne (1.25/86KM). Myślę że wersje z automatem też będa OK. Bez problemu zmieścisz się w zakładanym budżecie i za podobną cenę na pewno będzie to egzemplarz nowszy niż np. Focus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.