Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd i małe podsumowanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj prawie równo 6 miesięcy (bez 3 dni) i 25500 km od odbioru auta z salonu byłem w ASO na przeglądzie.

Zostały wymienione filtry i olej oraz uszkodzona kamera (oczywiście na gwarancji) i wgrany nowy program bo jakieś głupoty pokazywało w datach przeglądów itp...

Dodatkowo auto dostało gustowne beleczki na dach na których niebawem zostaną zamontowane 2 uchwyty na rowery grinser006.gif

Wartość faktury 0 zł skromny.gifclaps.gif

Z belkami tez fajna historia bo jak pytałem miesiąc temu to kosztowały 980 zł jak zamawiałem 4 dni temu to sprzedawca powiedział że jest promocja i będzie coś koło 800 zł a dziś odbierając FV okazało się że zapłaciłem 660 zł icon_eek.gifgrinser006.gif

Poza tym auto sprawuje się bardzo dobrze spalanie średnio 7,5-8 l . Jedyny minus to opony RF które są bardzo twarde i trochę zabierają komfortu. Jeżdżąc na zimowych 18-tkach też RF było bardzo dobrze ale na letnich 19-tkach już nie jest tak super. Jak zajeżdżę obecne opony to chyba zmienię na zwykłe ok.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić prezent następnemu właścicielowi, a może i dobrze sobie to zmieniaj olej co 12 tys. Niekoniecznie z filtrami. Wystarczy wyssać stary olej przez bagnet i zalać nowy. Koszt 300 zł i max pół godziny. Bez resetowania kompa.

Opony rft zdecydowanie są mało komfortowe. Ja sobie zażyczyłem od razu normalne. Co ciekawe w niektórych autach można sobie nawet fabrycznie zamówić auto bez rft, np. W M135i

No i dalszego zadowolenia życzę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chcesz zrobić prezent następnemu właścicielowi, a może i dobrze sobie to zmieniaj olej co 12

> tys. Niekoniecznie z filtrami. Wystarczy wyssać stary olej przez bagnet i zalać nowy. Koszt

> 300 zł i max pół godziny. Bez resetowania kompa.

> Opony rft zdecydowanie są mało komfortowe. Ja sobie zażyczyłem od razu normalne. Co ciekawe w

> niektórych autach można sobie nawet fabrycznie zamówić auto bez rft, np. W M135i

> No i dalszego zadowolenia życzę.

Z tym olejem też myślałem żeby zmieniać częściej ale w sumie 25 tyś przy mojej dość spokojnej jeździe myślę że będzie dobrze ok.gif najwyżej po zakończeniu darmowej wymiany będę robił co 20 tyś ok.gif

A co z kołem zapasowym jak nie ma rft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym olejem też myślałem żeby zmieniać częściej ale w sumie 25 tyś przy mojej dość spokojnej

> jeździe myślę że będzie dobrze najwyżej po zakończeniu darmowej wymiany będę robił co 20 tyś

> A co z kołem zapasowym jak nie ma rft?

Ja mam zamiar kupić jakiś zestaw naprawczy że sprejem. Tylko nigdy o tym nie pamiętam. Ostatniego kapcia miałem jakieś 200 tys km temu jeszcze jak miałem rft. Opony zmieniam co ok 20 tys km i może dlatego zadziej łapie kapcie. Nie wiem. No i jest jeszcze Assistance.

Sprawdź czy ci oleju nie przybywa. Ale ty masz automat i jeździsz trasy, to raczej nie będziesz miał tego problemu. Jeśli nie przybywa, to faktycznie Imho te 25 kkm będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam zamiar kupić jakiś zestaw naprawczy że sprejem. Tylko nigdy o tym nie pamiętam. Ostatniego

> kapcia miałem jakieś 200 tys km temu jeszcze jak miałem rft. Opony zmieniam co ok 20 tys km i

> może dlatego zadziej łapie kapcie. Nie wiem. No i jest jeszcze Assistance.

> Sprawdź czy ci oleju nie przybywa. Ale ty masz automat i jeździsz trasy, to raczej nie będziesz

> miał tego problemu. Jeśli nie przybywa, to faktycznie Imho te 25 kkm będzie ok.

A jesli przybywa to 12kkm bedzie w sam raz?

To, ze lata caly czas w trasy nie oznacza braku problemow. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym olejem też myślałem żeby zmieniać częściej ale w sumie 25 tyś przy mojej dość spokojnej

> jeździe myślę że będzie dobrze najwyżej po zakończeniu darmowej wymiany będę robił co 20 tyś

> A co z kołem zapasowym jak nie ma rft?

ja zakupilem zestaw naprawczy w sprayu , ew asistance bede uzywac...

Teoria taka ze RF nie polecaja naprawiac tylko wymieniac wiec taniej wychodzi zmieniac opony bez RF niz z RF wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam zamiar kupić jakiś zestaw naprawczy że sprejem. Tylko nigdy o tym nie pamiętam. Ostatniego

> kapcia miałem jakieś 200 tys km temu jeszcze jak miałem rft. Opony zmieniam co ok 20 tys km i

> może dlatego zadziej łapie kapcie. Nie wiem. No i jest jeszcze Assistance.

> Sprawdź czy ci oleju nie przybywa. Ale ty masz automat i jeździsz trasy, to raczej nie będziesz

> miał tego problemu. Jeśli nie przybywa, to faktycznie Imho te 25 kkm będzie ok.

Cały czas na komputerze pokazywało oleju max więc ani nie ubywało ani przybywało. Miarki nie posiadam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jesli przybywa to 12kkm bedzie w sam raz?

W q7 wymieniałem co 25 tyś i przy przebiegu 300 tyś silnik nie brał grama oleju więc było chyba ok.

> To, ze lata caly czas w trasy nie oznacza braku problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj prawie równo 6 miesięcy (bez 3 dni) i 25500 km od odbioru auta z salonu byłem w ASO na

> przeglądzie.

> Zostały wymienione filtry i olej oraz uszkodzona kamera (oczywiście na gwarancji) i wgrany nowy

> program bo jakieś głupoty pokazywało w datach przeglądów itp...

> Wartość faktury 0 zł

Też nam się zbliża termin pierwszego przeglądu i mam nadzieję, że opłata za przegląd będzie taka jak u Ciebie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz ze mozesz jechac na serwis jesli pokazuje

Tak tez zrobiłem ok.gif do wymiany oleju miałem dokładnie 4800 km, będę chciał się załapać na 4 darmowe wymiany a nie 3 gdybym dojeżdżał do końca jak pokazuje komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tez zrobiłem do wymiany oleju miałem dokładnie 4800 km, będę chciał się załapać na 4 darmowe

> wymiany a nie 3 gdybym dojeżdżał do końca jak pokazuje komp.

Czyli jedziesz co 25 tys? U nas do 25 tys zostało pare kilometrów a komp pokazuje jeszcze z 5k do przeglądu. Zrobią go bez gadania wcześniej tj. na 25k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj prawie równo 6 miesięcy (bez 3 dni) i 25500 km od odbioru auta z salonu byłem w ASO na

> przeglądzie.

> Zostały wymienione filtry i olej oraz uszkodzona kamera (oczywiście na gwarancji) i wgrany nowy

> program bo jakieś głupoty pokazywało w datach przeglądów itp...

> Dodatkowo auto dostało gustowne beleczki na dach na których niebawem zostaną zamontowane 2 uchwyty

> na rowery

> Wartość faktury 0 zł

> Z belkami tez fajna historia bo jak pytałem miesiąc temu to kosztowały 980 zł jak zamawiałem 4 dni

> temu to sprzedawca powiedział że jest promocja i będzie coś koło 800 zł a dziś odbierając FV

> okazało się że zapłaciłem 660 zł

> Poza tym auto sprawuje się bardzo dobrze spalanie średnio 7,5-8 l . Jedyny minus to opony RF które

> są bardzo twarde i trochę zabierają komfortu. Jeżdżąc na zimowych 18-tkach też RF było bardzo

> dobrze ale na letnich 19-tkach już nie jest tak super. Jak zajeżdżę obecne opony to chyba

> zmienię na zwykłe

jaki tam jest silnik ? jak mnie pamiec nie myli to nowa siodemka co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jedziesz co 25 tys? U nas do 25 tys zostało pare kilometrów a komp pokazuje jeszcze z 5k do

> przeglądu. Zrobią go bez gadania wcześniej tj. na 25k?

przecież w bmw serwisy sa wdlg. wskazan komputera/ew. daty a nie stalych przebiegów (oprócz Vechicle Check który jest co 60kkm), jeśli komp pokładowy pokazuje ci ze do serwisu olejowego pozostalo 4999 to możesz się umawiać na serwis, tak samo klocki, swiece czy wspomiany Vehicle Check ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jedziesz co 25 tys? U nas do 25 tys zostało pare kilometrów a komp pokazuje jeszcze z 5k do

> przeglądu. Zrobią go bez gadania wcześniej tj. na 25k?

Musisz mieć poniżej 5 tyś . Od 5 w dół będzie schodzić co 100 km. Ja bałem się że nie zejdę do umówionego terminu i pojeździłem ok 200 km na "sporcie" i od razu zaczęło spadać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dzisiaj prawie równo 6 miesięcy (bez 3 dni) i 25500 km od odbioru auta z salonu byłem w ASO na

> przeglądzie.

> Zostały wymienione filtry i olej oraz uszkodzona kamera (oczywiście na gwarancji) i wgrany nowy

> program bo jakieś głupoty pokazywało w datach przeglądów itp...

Wymieniałeś klocki na pierwszym przeglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyny minus to opony RF które

> są bardzo twarde i trochę zabierają komfortu. Jeżdżąc na zimowych 18-tkach też RF było bardzo

> dobrze ale na letnich 19-tkach już nie jest tak super. Jak zajeżdżę obecne opony to chyba

> zmienię na zwykłe

Kwestia opon. Ty masz z tego co pamietam Pirelli. Natomiast mam na placu w tej chwili BMW F10 z 19stkami (przod szerokosc 245, tyl 275), opony RF, i jest ok. Nie czuc, ze sie jedzie na RF, tylko zachowuje sie jak zwykla guma na tym profilu. Zawozilem wlasciciela ta F10 na lotnisko do Pyrzowic i wracalem, oraz wielokrotnie tym autem jezdzilem na trasie Krakow-Kielce i na temat opon zlego slowa nie powiem.

Wrecz wiecej, opony sa RF, a jak je sciagalismy (bo robie w tym F10 m.in. renowacje felg) to scigaly sie niewiele trudniej od zwyklych opon, nie bylo tej charakterystycznej twardosci. Jutro jak bede w firmie to zerkne co to za marka i model opony i Ci podrzuce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwestia opon. Ty masz z tego co pamietam Pirelli.

Ja mam z przodu w e91 Pirelli RSC a z tylu bridgestone RSC. Przedtem mialem Continentale SSR, wszystko runflat. Conti twarde jak kamien. Brigestone sredni a pirelka miekka. W skrocie - są rozne rsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak pytałem, bo mojej starali się pocisnąć, że zajechane i do wymiany... płatnej.

Jak wjeżdżałem na przegląd wskazywało 4500km do wymiany klocków, po wyjeździe z serwisu wskazywało 5 tyś, przejechałem jakieś 2,5 tyś i dalej jest 5 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.