Skocz do zawartości

Focus mk2 1.8 tdci kilka pytań technicznych


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sąsiadów,

Foka szczęśliwie dojechała do 197kkm i teraz potrzebuje kilku nowych rzeczy.

1. Tarcze i hamulce przód do wymiany co polecacie, Motorcraft czy jakieś inne firmy?

Czy wymiana we własnym zakresie nastręcza dużych problemów może się znajdzie jakiś sensowny manual?

Z tego co popatrzyłem na części to średnica tarczy ma wynosić 300mm.

2. Tu trochę więcej do wydania, mianowicie dwumas tłucze się już niemiłosiernie czy ktoś może polecić sklep w którym cena nie zabija?

Na allegro jest dużo ale piszą że to do 1.8 tdci ale do rok produkcji 2004.

Z kolei mogę kupić za 600 pln dwumas ze sprzęgłem ale od focusa mk1 1,8 tdci, tylko że chyba w mk1 występowały 1.8 tddi będę wdzięczny jeśli ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

3. Muszę wymienić jeszcze płyn chłodniczy nie był zmieniany od nowości.

Czy kupować fordowski super formula czy mogę np użyć prestone?

W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest czysty ale ze względu na okres jaki był eksploatowany (6 lat/197kkm) czy warto robić płukankę?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sąsiadów,

> Foka szczęśliwie dojechała do 197kkm i teraz potrzebuje kilku nowych rzeczy.

> 1. Tarcze i hamulce przód do wymiany co polecacie, Motorcraft czy jakieś inne firmy?

> Czy wymiana we własnym zakresie nastręcza dużych problemów może się znajdzie jakiś sensowny

> manual?

> Z tego co popatrzyłem na części to średnica tarczy ma wynosić 300mm.

Tarcza 300mm.. chcesz kup Motocrafta a jak nie to jakieś ATE , Brembo czy cokolwiek innego , ale w miarę markowego i sprawdzonego.

> 2. Tu trochę więcej do wydania, mianowicie dwumas tłucze się już niemiłosiernie czy ktoś może

> polecić sklep w którym cena nie zabija?

> Na allegro jest dużo ale piszą że to do 1.8 tdci ale do rok produkcji 2004.

> Z kolei mogę kupić za 600 pln dwumas ze sprzęgłem ale od focusa mk1 1,8 tdci, tylko że chyba w mk1

> występowały 1.8 tddi będę wdzięczny jeśli ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

Sprzęgło z FF1 nie pasuje do FF2 - inna średnica tarczy.

> 3. Muszę wymienić jeszcze płyn chłodniczy nie był zmieniany od nowości.

> Czy kupować fordowski super formula czy mogę np użyć prestone?

> W zbiorniczku wyrównawczym płyn jest czysty ale ze względu na okres jaki był eksploatowany (6

> lat/197kkm) czy warto robić płukankę?

> Z góry dzięki za odpowiedzi.

> Pzd

Ja w swoim poprzednim wymieniłem na Prestone i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam sąsiadów,

> Foka szczęśliwie dojechała do 197kkm i teraz potrzebuje kilku nowych rzeczy.

> 1. Tarcze i hamulce przód do wymiany co polecacie, Motorcraft czy jakieś inne firmy?

> Czy wymiana we własnym zakresie nastręcza dużych problemów może się znajdzie jakiś sensowny

> manual?

Ja włożyłem klocki Mastercraft, tarcze pewnie założę Mikody, choć fabryczne rewelacyjnie hamują w cywilnej jeździe.

Wymiana jest banalna, choć jak nigdy tego nie robiłeś i wszystko jest dobrze zapieczone zastanów się nad serwisem, bo jeszcze coś urwiesz a potem będzie płacz, wymiana klocki + tarcze ca. 80-100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja włożyłem klocki Mastercraft, tarcze pewnie założę Mikody, choć fabryczne rewelacyjnie hamują w

> cywilnej jeździe.

Auto nie jest katowane w sensie gaz-hamulec-gaz więc wyczynowych mi nie potrzeba

> Wymiana jest banalna, choć jak nigdy tego nie robiłeś i wszystko jest dobrze zapieczone zastanów

> się nad serwisem, bo jeszcze coś urwiesz a potem będzie płacz, wymiana klocki + tarcze ca.

> 80-100 zł.

Wymieniać będę po nadzorem mechanika więc powinienem dać radę.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęgło z FF1 nie pasuje do FF2 - inna średnica tarczy.

A czy mogę kupić dwumas od ff1 i dokupić sprzęgło?

> Ja w swoim poprzednim wymieniłem na Prestone i było ok.

ok.gif z tego co czytałem to jest mieszalny ze wszystkim więc nawet lepsza opcja w razie awaryjnego dolewania na trasie.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy mogę kupić dwumas od ff1 i dokupić sprzęgło?

a na chłopski rozum myślisz że będzie pasować skoro jest inna średnica ?? zlosnik.gifhehe.gif

podpowiem.. nie :

MK1 - 230 mm

Parametr: 230

Srednica [mm]: 230

MK2 - 240mm

Parametr: 240

Srednica [mm]: 240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto nie jest katowane w sensie gaz-hamulec-gaz więc wyczynowych mi nie potrzeba

> Wymieniać będę po nadzorem mechanika więc powinienem dać radę.

> Pzd

Tu nie chodzi, że mechanik nadzorując odwróci klątwę zapieczonych śrub, tarcz, itp. zlosnik.gif

Po prostu może się zdarzyć coś nieprzewidywanego, choć nie musi, np. ułamiesz szpilkę albo zetniesz niechcący gwint na jakiejś śrubie wink.gif

Ostatnio miałem teściowi wymieniać w passacie klocki same, powiedziałem, że dam radę, ale miałem coś ważnego i dotarłem godzinę po tym jak zaczął, a całe szczęście że ja nie zaczynałem bo okazało się że ułamała się jakaś śruba czy coś, nie pamiętam, od starości po prostu i co teraz ...

Wiertarka, gwintowanie i inne kombinacje żeby auto jeszcze kiedyś mogło jechać grinser006.gif

Ja i tak sam zawsze staram się robić takie rzeczy, na szczęście nawet w aucie z 200 kkm nalotu mnie takie coś nie spotkało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie chodzi, że mechanik nadzorując odwróci klątwę zapieczonych śrub, tarcz, itp.

> Po prostu może się zdarzyć coś nieprzewidywanego, choć nie musi, np. ułamiesz szpilkę albo zetniesz

> niechcący gwint na jakiejś śrubie

> Ostatnio miałem teściowi wymieniać w passacie klocki same, powiedziałem, że dam radę, ale miałem

> coś ważnego i dotarłem godzinę po tym jak zaczął, a całe szczęście że ja nie zaczynałem bo

> okazało się że ułamała się jakaś śruba czy coś, nie pamiętam, od starości po prostu i co teraz

> ...

> Wiertarka, gwintowanie i inne kombinacje żeby auto jeszcze kiedyś mogło jechać

> Ja i tak sam zawsze staram się robić takie rzeczy, na szczęście nawet w aucie z 200 kkm nalotu mnie

> takie coś nie spotkało

Ja bym też odpuścił, bo niestety niektóre rozwiązania w fordzie powodują, ze prace przy nim to jak rozbrajanie miny przez sapera przy pomocy młotka 10-kg zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup sobie motorcrafty - dobre i cena nie zabija.

Znalazłem już tarcze z klockami natomiast gdzie nie pójdę do sklepu to sami nie wiedzą czy ma być srednica 300 czy 278 mm.

> plyn chlodniczy masz na 10 lat, wiec daj mu spokój

Nad wymianą pomyślałem bo w trakcie jazdy innemu kierownikowi wyskoczył na moment komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika mimo że na zegarach temperatura w normie, pomyślałem że może z płynem coś nie tak ze względu na czas jaki przepracował.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem już tarcze z klockami natomiast gdzie nie pójdę do sklepu to sami nie wiedzą czy ma być

> srednica 300 czy 278 mm.

1.8 miały 300

> Nad wymianą pomyślałem bo w trakcie jazdy innemu kierownikowi wyskoczył na moment komunikat o zbyt

> wysokiej temperaturze silnika mimo że na zegarach temperatura w normie, pomyślałem że może z

> płynem coś nie tak ze względu na czas jaki przepracował.

> Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup sobie motorcrafty - dobre i cena nie zabija.

> plyn chlodniczy masz na 10 lat, wiec daj mu spokój

mój 7 letni płyn w Focusie wskazywał na mierniku to że da radę do -5... zlosnik.gifhehe.gif zmieniłem tego samego dnia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.