Skocz do zawartości

Porysowana (zmatowiona) szyba przednia


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj myjąc auto mojej żony (nota bene - ile fajnych lasek przyjeżdża w niedzielne popołudnie na samoobsługową myjnię - wystarczy mieć trochę kosmetyków samochodowych do pożyczenia i można rwać oink.gifgrinser006.gif), zauważyłem poważne zmatowienie - zarysowanie przedniej szyby. Czy coś z tym można zrobić ? Nie przeszkadza jakoś strasznie, zważywszy na to, że pytałem żony i nawet tego nie zauważyła zlosnik.gif, ale ja nie lubię takich zjawisk.

287017415-szyba.jpg

post-21394-14352520841752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj myjąc auto mojej żony (nota bene - ile fajnych lasek przyjeżdża w niedzielne popołudnie na

> samoobsługową myjnię - wystarczy mieć trochę kosmetyków samochodowych do pożyczenia i można

> rwać ), zauważyłem poważne zmatowienie - zarysowanie przedniej szyby. Czy coś z tym można

> zrobić ? Nie przeszkadza jakoś strasznie, zważywszy na to, że pytałem żony i nawet tego nie

> zauważyła , ale ja nie lubię takich zjawisk.

podobno da sie to ogarnac tlenkiem ceru, na kosmetyce aut jest caly temat na ten temat.

Chcialem u siebie niwelowac szlif od kamieni na przedniej szybie ale przerazil mnei czas pracy, podobno nad przednia szyba trzeba pracowac minimum 5 godzin zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno da sie to ogarnac tlenkiem ceru, na kosmetyce aut jest caly temat na ten temat.

> Chcialem u siebie niwelowac szlif od kamieni na przedniej szybie ale przerazil mnei czas pracy,

> podobno nad przednia szyba trzeba pracowac minimum 5 godzin

to się nie podejmuje. Oddawać pewno nie ma sensu, bo kosztowo będzie podobnie jak wymiana szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę. Mam "wypiaskowaną" przednią szybę - mnóstwo drobnych śladów jakby od ukłuć szpilką - widać je właściwie tylko pod słońce. Pytanie brzmi - da się coś z tym zrobić (poza wymianą szyby oczywiście 270751858-jezyk.gif)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobić ? Nie przeszkadza jakoś strasznie, zważywszy na to, że pytałem żony i nawet tego nie

> zauważyła , ale ja nie lubię takich zjawisk.

Nie wiem jak głębokie są te rysy, ale ja w żony wozie polerowałem rysy na szybie pastą polerską (zwykłym automaxem albo tempo).

Były to rysy od wycieraczki.

Nie zeszły do końca, ale udało się je naprawdę mocno zminimalizować.

Polerowanie trwało dość długo ale efekty były naprawdę dobre.

Robiłem tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.