Skocz do zawartości

Pilarki NAC i inne chińczyki...


_krzyzak_

Rekomendowane odpowiedzi

> Miał to ktoś, używał?

> Potrzebuję jakąś spalinówkę, około 300 zł mogę wydać na dzień dzisiejszy, więc do wyboru tylko

> chińczyki

Mam pilarkę NAC spalinową.

jedyny mankament - dość ciężko odpala kiedy jest zimna.

jak już odpali to chodzi jak wściekła zlosnik.gif

Ciepła odpala ok.

Wydaje mi się też że częśto trzeba naciągać łańcuch - po prostu noszę klucz w kieszeni.

Pocięła już masę drzew - zwłaszcza owocowych - a te skubane twarde.

Pamiętaj żeby ostrzyć łańcuch - najlepiej u speca - 10 zł a piła tnie zupełnie inaczej.

No i krzywdy sobie nie zrób zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pilarkę NAC spalinową.

> jedyny mankament - dość ciężko odpala kiedy jest zimna.

> jak już odpali to chodzi jak wściekła

> Ciepła odpala ok.

> Wydaje mi się też że częśto trzeba naciągać łańcuch - po prostu noszę klucz w kieszeni.

> Pocięła już masę drzew - zwłaszcza owocowych - a te skubane twarde.

> Pamiętaj żeby ostrzyć łańcuch - najlepiej u speca - 10 zł a piła tnie zupełnie inaczej.

> No i krzywdy sobie nie zrób

Czemu tak drogo za ostrzenie - ja płace w serwisie STIHLa 5 zł i to za 76 zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pilarkę NAC spalinową.

> jedyny mankament - dość ciężko odpala kiedy jest zimna.

> jak już odpali to chodzi jak wściekła

> Ciepła odpala ok.

> Wydaje mi się też że częśto trzeba naciągać łańcuch - po prostu noszę klucz w kieszeni.

> Pocięła już masę drzew - zwłaszcza owocowych - a te skubane twarde.

> Pamiętaj żeby ostrzyć łańcuch - najlepiej u speca - 10 zł a piła tnie zupełnie inaczej.

> No i krzywdy sobie nie zrób

Luz, będę uważał hehe.gif Z tych tanich marek własnie NAC ma chyba najlepsze opinie i jako taką sieć serwisową, więc praktycznie samo się nasuwa. No ale kącikowiczów o radę spytać wypada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luz, będę uważał Z tych tanich marek własnie NAC ma chyba najlepsze opinie i jako taką sieć

> serwisową, więc praktycznie samo się nasuwa. No ale kącikowiczów o radę spytać wypada

Orginalny lancuch tak jak kolega wspomniał szybko sie wyciaga, pozniej warto kupic cos lepszego ja mam w tej chwili łancuch husqvarny (pewnie z 50% wartosci pily) i dłuzej pozostaje ostry a dzieki temu tez sie mniej wyciaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał to ktoś, używał?

> Potrzebuję jakąś spalinówkę, około 300 zł mogę wydać na dzień dzisiejszy, więc do wyboru tylko

> chińczyki

znajomy ma taka zieloną z castoramy (chyba to nac) teraz jest za 330zł ok, jak patrzyłem w niedzile

ma ją 4 rok i trzyma sie dalej, na rok przerabia jakieś 15-20m3 drzewa, minus to cięzka jest i wiecej oleju trzeba lać do pb niż w markowych oraz trochę więcej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomy ma taka zieloną z castoramy (chyba to nac) teraz jest za 330zł ok, jak patrzyłem w niedzile

> ma ją 4 rok i trzyma sie dalej, na rok przerabia jakieś 15-20m3 drzewa, minus to cięzka jest i

> wiecej oleju trzeba lać do pb niż w markowych oraz trochę więcej pali

Dużo ciąć nie będę, z 10 metrów sosny na sezon, więc nie odczuję chyba aż tak bardzo tego spalania icon_rolleyes.gif Grunt, żeby to trochę pochodziło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A my nie drwale Prywatnie potrzebuję do domu jakiegoś niedrogiego sprzęta

Hmm, sąsiad ma kosiarkę spalinową z NAC-a, tyle że z silnikiem Briggsa. Do tej pory działa bez zająknięcia a nakosiła już spooooro ok.gif

Mam nadzieję że pilarka też będzie trzymać poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, sąsiad ma kosiarkę spalinową z NAC-a, tyle że z silnikiem Briggsa. Do tej pory działa bez

> zająknięcia a nakosiła już spooooro

> Mam nadzieję że pilarka też będzie trzymać poziom.

Podjadę obejrzeć do Makro, widziałem, że ostatnio mieli wybór maszynek ok.gif

Popatrzyłem na ten NAC i kupiłem... jakiś Harder w Leroy Merlin zlosnik.gif. Sprzedawca zachwalał, 2 lata gwarancji, więc ok, popróbujemy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odpuść sobie te chińczyki bo szkoda nerwów na szarpanie się z nimi. Mi NAC służył około 10 minut i mało się nie zapaliła osłona zębatki - tak to wspaniale wszystko poskładane było. Oddałem do sklepu i kupiłem coś troszkę droższego - Partner czy jakoś tak - produkt Husquarny.

Popatrz kilka miesięcy temu był o tym wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej odpuść sobie te chińczyki bo szkoda nerwów na szarpanie się z nimi. Mi NAC służył około 10

> minut i mało się nie zapaliła osłona zębatki - tak to wspaniale wszystko poskładane było.

> Oddałem do sklepu i kupiłem coś troszkę droższego - Partner czy jakoś tak - produkt Husquarny.

> Popatrz kilka miesięcy temu był o tym wątek.

Już kupiłem chinola, patrz nieco wyżej wink.gif Nawet odpalił, łańcuch się kręci, tylko jeszcze drewna nie zwiozłem i nie mam na czym wypróbować. Myślałem o czymś droższym, ale do mojego sporadycznego użytku powinien taki sprzęt wystarczyć. Ale o wadach i zaletach napiszę, jak trochę potnę ok.gif

Edyta: żadnego wątku nie mogłem właśnie znaleźć blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz kilka miesięcy temu był o tym wątek.

a ja mam zupelnie inne doswiadczenia

mialem chinola - harder - jakies 2 dni po czym szlak go trafil,

pozniej partnera - do konca gwarancji nie wytrzymal a nie tne wiecej niz 2-3 metry na sezon

teraz mam naca, nie dosc ze najmocniejsza z wszystkich to przetrzymala gwarancje x2 i nadal smiga.

byl jeden problem - zerwala sie linka startera, no i jak napisano wczesniej - olej zlopie w kazdych ilosciach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja mam zupelnie inne doswiadczenia

> mialem chinola - harder - jakies 2 dni po czym szlak go trafil,

> pozniej partnera - do konca gwarancji nie wytrzymal a nie tne wiecej niz 2-3 metry na sezon

> teraz mam naca, nie dosc ze najmocniejsza z wszystkich to przetrzymala gwarancje x2 i nadal smiga.

> byl jeden problem - zerwala sie linka startera, no i jak napisano wczesniej - olej zlopie w kazdych

> ilosciach

Bo to jest tak jak na innych forach piszą - albo się rozleci od razu, albo będziesz używał latami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obiecałem, że napiszę parę słów po użyciu maszyny, więc piszę: prawdą jest to, co piszą o na innych forach, że łańcuch trzeba często napinać. Trzeba - ja napinałem przy każdym tankowaniu. Samo użycie sprzętu... no cóż, nie mam porównania z innymi, ale nie zaobserwowałem żadnych problemów ani z rozruchem, ani z innymi rzeczami. Pilarka tnie bez problemu, pociąłem kilka metrów sosny póki co i wygląda na to, że potnę jeszcze sporo. Pewnie mi się trafił w miarę dobry "chińczyk" (odpukać) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obiecałem, że napiszę parę słów po użyciu maszyny, więc piszę: prawdą jest to, co piszą o na innych

> forach, że łańcuch trzeba często napinać. Trzeba - ja napinałem przy każdym tankowaniu. Samo

> użycie sprzętu... no cóż, nie mam porównania z innymi, ale nie zaobserwowałem żadnych

> problemów ani z rozruchem, ani z innymi rzeczami. Pilarka tnie bez problemu, pociąłem kilka

> metrów sosny póki co i wygląda na to, że potnę jeszcze sporo. Pewnie mi się trafił w miarę

> dobry "chińczyk" (odpukać)

Sosna to nie praca dla łańcuchówki - staw się z nią u mnie na buka i graba o średnicy 50+ cm - jak da radę pociąć 40 metrów to powiem że jest coś warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sosna to nie praca dla łańcuchówki - staw się z nią u mnie na buka i graba o średnicy 50+ cm - jak

> da radę pociąć 40 metrów to powiem że jest coś warta.

A wiesz, chętnie bym to wypróbował na czymś twardszym. Rodzice zwieźli jakieś grube drzewa, podjadę może i przetestuję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.