Skocz do zawartości

Do przyczepiarzy - wtyczka


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do przyczepiarzy.

Jak zabezpieczacie wtyczke od elektryki przyczepy gdy stoi ona w bezruchu. Parkowana pod chmurka wiec wilogsc niestety jest.

Po jakims czasie wszystkie piny we wtyczce pokryly sie zielonym nalotem = nie laczy elektryka. Popsikanie specyfikami do elektryki pomoglo ale nadal czasami musze powalczyc zeby zadzialalo.

Wtyczka i gniazde w aucie przed zima zalozone nowe, nie najtanszy badziew, wzialem niby "te lepsze".

Jakie sa sposoby aby to jakos zabezpieczyc przed wilgocia?

Widzialem, ze niektorzy owijaja w worek foliowy ale jakos malo profi mi sie to wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś z oferty akcesoriów firmy AL-KO. Nawet na allegro sporo akcesoriów można znaleźć.

W mojej przyczepie wtyczka normalnie zwisa ale ja przyczepę używam często.

Mam taką jedna starą przyczepę ale nie zauważyłem żeby były kłopoty z wtyczką. Wszystko działa.

Psikanie różnymi specyfikami jest jedną z najgorszych metod na pozbycie się problemu. Jeszcze więcej brudu się wtedy do tego przykleja.

Albo wymień wtyczkę na lepszą albo solidnie wyczyść papierem ściernym lub małym pilnikiem i wydmuchaj sprężonym powietrzem. Po prostu musisz pozbyć się powstającej na stykach patyny.

Najlepiej niczym nie smarować ani nie psikać.

A jak przyczepa jest długo nieużywana to nałóż zwykły foliowy worek i ściągnij go gumką lub sznurkiem.

Co do wtyczek, gniazd itp. polecam firmę Dunaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie sa sposoby aby to jakos zabezpieczyc przed wilgocia?

Z racji że używam przyczepy raz do roku po każdym odpięciu wszystkie konektory traktuję pędzlem w smarze. Po tym do reklamówki, tylko tak żeby woda miała jak odpłynąć i nigdy nie było dziwnych przygód. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego próbowałem różnej chemii, mocowania itp.

Niestety nic nie pomogło. Za to dobry patent podpowiedział mi teściu, nasuwam rękawicę gumową jednorazową i jest szczelnie i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego próbowałem różnej chemii, mocowania itp.

> Niestety nic nie pomogło. Za to dobry patent podpowiedział mi teściu, nasuwam rękawicę gumową

> jednorazową i jest szczelnie i mam spokój.

lepszy chyba będzie pokrowiec testowany elektronicznie skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki smaruje się (jeśli już) wazeliną techniczną, a potem wyciera suchą szmatką.

Co do wtyczki - musi być hermetyczna, zakładanie worka mija się z celem.

Jak już pośniedziało - kontakt sprawy - uwaga, do poprawnego wyczyszczenia potrzebne są 2 preparaty - kontakt i drugi do spłukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego próbowałem różnej chemii, mocowania itp.

> Niestety nic nie pomogło. Za to dobry patent podpowiedział mi teściu, nasuwam rękawicę gumową

> jednorazową i jest szczelnie i mam spokój.

ale jakim cudem to jest szczelne. rekawiczki jednorazowe, nitrylowe czy jakiekolwiek inne maja wieksza dziure niz wtyczka. Mowa o dziurze gdzie wpychasz reke. Albo ja nie trybie jak to zalozyc.

prezerwatywe to jeszcze bym zrozumial, ale rekawiczke? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakim cudem to jest szczelne. rekawiczki jednorazowe, nitrylowe czy jakiekolwiek inne maja

> wieksza dziure niz wtyczka. Mowa o dziurze gdzie wpychasz reke. Albo ja nie trybie jak to

> zalozyc.

po pierwsze te są malutkie jakies, po drugie odrobina tasmy izolacyjnej. Od 3 lat mam spokój z wtyczkami w 3 przyczepach

> prezerwatywe to jeszcze bym zrozumial, ale rekawiczke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.