Skocz do zawartości

znowu wałkowanie tematu 16-tek


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

proszę powidzcie mi czy wg tego może być żeczywiścia aż taka różnica w jakości dźwięku - szczególnie mam na myśli ostatnią pozycję (cena za sztukę).

Chciałbym sprawić sobie nowe głośniczki do Astry F i powiem szczerze, że takie firmy jak Hertz, Alpine, JBL to znam, ale o tych "niemieckich" nigdy nie słyszałem. Czy naprawdę w tym rozmiarze może być aż taka różnica pomiędzy tymi najdroższymi a np. Magnatami???

Wiem, że nalełżało by zrobić jakieś wygłuszenie drzwi, jedak co użyć do tego i jak to zrobić w asterce? Czy tak naprawdę zawsze jest potrzebny wzmacniacz na głośniczki 16cm? Jeżeli tak to wówczas wyjście z radia powinno się dać na wzmak, na wejściu wzmaka mostek do cykaczy a wyjście już na wooferki?

Nie wiem czy rodzaj słuchanej muzyki ma jakiś wpływ na dobór głośników? A może wy polecacie jakieś inne do Asterki - byleby się szyby otwierały.

I jakby ktoś dał mi trochę teorii (ze zdjęciami) co to są zwrotnice, jakieś zestawy odeparowane ip. itd.) to byłoby fajnie.

Na koniec odpowiem - TAK mógłbym dać 500 zł za 2 głośniczki jeżeli naprawdę byłyby lepsze od średnich (Magnat, JBL) - pytanie czy ja jako laik tą lepszość usłyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod wątek - szukam zmiany, bo jakość dźwięku na moich głośnikach za 39,99zł mnie już nie zadowala ;-) Samochód - Lanos. Drzwi, dach, wygłuszone taśmą dekarską :-) Radio JVC, nie pamiętam dokładnie, ale 4x50W. Wolałbym nie dokładać wzmacniacza. Budżet, ech... najchętniej do 200zł. Co Koledzy polecą? Znalazłem coś takiego -> http://allegro.pl/lanos-matiz-zestaw-renegade-rx6-2c-mdf-wroclaw-i3376500261.html

P.S

Oczywiście w drzwiach głośniki 16tki, na dystansie z mdfu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę się pod wątek - szukam zmiany, bo jakość dźwięku na moich głośnikach za 39,99zł mnie już

> nie zadowala ;-) Samochód - Lanos. Drzwi, dach, wygłuszone taśmą dekarską :-) Radio JVC, nie

> pamiętam dokładnie, ale 4x50W. Wolałbym nie dokładać wzmacniacza. Budżet, ech... najchętniej

> do 200zł. Co Koledzy polecą? Znalazłem coś takiego -

> P.S

> Oczywiście w drzwiach głośniki 16tki, na dystansie z mdfu ;-)

Jeśli ten zestaw ma faktycznie 70W RMS to z samego radia nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu ?

Bo radio ma za małą moc żeby napędzić głośniki o mocy 70W RMS. Oczywiście jak by je podłączyć pod samo radio to wydadzą z siebie dźwięk, ale to nie oto chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo radio ma za małą moc żeby napędzić głośniki o mocy 70W RMS. Oczywiście jak by je podłączyć pod

> samo radio to wydadzą z siebie dźwięk, ale to nie oto chodzi.

Nie zgodzę się z tym mitem.

Zmieniłem głośniki 55wat RMS na 100wat RMS i grają dużo lepiej.

Oczywiście są zasilane samym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z tym mitem.

> Zmieniłem głośniki 55wat RMS na 100wat RMS i grają dużo lepiej.

> Oczywiście są zasilane samym radiem.

Bo to może były po prostu lepsze głośniki.

Po to są podawane moce głośników, żeby je napędzać ze wzmacniacza odpowiedniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez , mam i polecam zwrtonice w komplecie takie 10 na 15ście całkiem dobrej budowy

Pod wzmacniaczem naprawdę to rozwija skrzydła - w tej cenie chyba nie znajdzie się lepszych głowśników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod wzmacniaczem naprawdę to rozwija skrzydła - w tej cenie chyba nie znajdzie się lepszych

> głowśników

Quote:

Wolałbym nie dokładać wzmacniacza


To pociągnie samo radio czy nie? Bo jak nie, to szkoda kasy... albo niech Koledzy polecą też do tego budżetowy wzmacniacz. Tylko żeby się zaraz z tego rachunek na 1kPLN nie zrobił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.