Skocz do zawartości

i30 1,6 turbo klekot


Rekomendowane odpowiedzi

> ....teraz dla odmiany wkurzajaco mruga

> podświetlenie licznika i wyswietlacza od temperatury/nawiewu. Tylko od radia stabilnie swieci.

> Przy przeglądzie przy 120tkm standardowo mnie zlali ale jak zrobiłem kolejna aferę to

> stwierdzili, ze cąły licznik trzeba wymienic i to standardowa usterka. Oczywiscie nie od razu,

> trzeba zamówić, czekać

> Czy to tylko ja mam takiego pecha?

Standard i rzeczywiscie wymieniają cały licznik, u mnie w firmie już połowa aut miała wyienane liczniki z tego podowu co ciekawe tylko w autach po lifcie, ja mam przed i ponad 260kkm i działa grinser006.gif

Jak Ci wymienią to będziesz miał mniejszy przebieg, bo nie umieją podobno ustawić przebiegu jaki miałeś przed wymianą hehe.gif

Swoją drogą to ja chyba jakiś wyjątkowo dobry egzemplarz trafiłem bo przebieg spory a w sumie się nie dzieje nic niepokojącego cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi powiedziano, że to jest wymóg HMP, żeby stan był 00000. Jakbym się uparł, to licznik by

> ustawili, ale +150PLN

Kolegom, którym wymieniali a było to w różnych serwisach powiedzieli, że nie mają odpowiedniego sprzętu w ASO hehe.gif

Aktualnie jeden z kolegów też jest na etapie wymiany (czeka właśnie na licznik) i podobno obiecali mu że zobaczą może coś się da zrobić, ale dotychczas wszystkie autka pogubiły po 100kkm i więcej, rekordzista miał 190 a teraz ma 30 biglaugh.gif ciekawe ile i30 na allegro jest po wymianie liczników 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Standard i rzeczywiscie wymieniają cały licznik, u mnie w firmie już połowa aut miała wyienane

> liczniki z tego podowu co ciekawe tylko w autach po lifcie, ja mam przed i ponad 260kkm i

> działa

> Jak Ci wymienią to będziesz miał mniejszy przebieg, bo nie umieją podobno ustawić przebiegu jaki

> miałeś przed wymianą

Wymiana licznika i mnie dotknęła i obecnie mam 23 kkm zamiast 81 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi, ze zartujecie? ASO nie ustawilo przebiegu? Jest wpis w ksiazce?

ja będę walczył o autentyczny przebieg. za nieca miesiac pewnie dam znać wink.gif

wyjeżdzam za kilka dni do Cro na urlopik z rodzinką, trzymajcie kciuki aby dojechał i co najważniejsze wrócił wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi, ze zartujecie? ASO nie ustawilo przebiegu? Jest wpis w ksiazce?

nie żartujemy smile.gif Wg ASO stan zerowy to nakaz od HMP (przynajmniej tak u mnie się tłumaczyli). W książce oczywiście wpis, że przy stanie xxxxx wymieniono liczniki. Przy przeglądach albo sobie sami sumują albo piszą yyyyy+xxxxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolegom, którym wymieniali a było to w różnych serwisach powiedzieli, że nie mają odpowiedniego

> sprzętu w ASO

> Aktualnie jeden z kolegów też jest na etapie wymiany (czeka właśnie na licznik) i podobno obiecali

> mu że zobaczą może coś się da zrobić, ale dotychczas wszystkie autka pogubiły po 100kkm i

> więcej, rekordzista miał 190 a teraz ma 30 ciekawe ile i30 na allegro jest po wymianie

> liczników

ze mnie się śmiali w robocie, że za szybko wymieniłem bo "cofnąłem" licznik tylko o 6615km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie żartujemy Wg ASO stan zerowy to nakaz od HMP (przynajmniej tak u mnie się tłumaczyli). W

> książce oczywiście wpis, że przy stanie xxxxx wymieniono liczniki. Przy przeglądach albo sobie

> sami sumują albo piszą yyyyy+xxxxx.

u mnie wpisali yyyyy (xxxxx) gdzie y przebieg rzeczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeździsz dalej do ASO w Bydgoszczy czy do Torunia teraz?

tylko Bydgoszcz

W Toruniu wszystko było dla nich normalne, nic się nie dzieje, standard itd

Jak kiedyś powiedziałem że jakoś tak trzęsie autem, stuka przy zmianie biegów i szarpie - stwierdzili, że wszystko jest OK

W Bydzi po oględzinach wymienili pękniętą tarczę sprzęgła yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to może mnie to ominie, bo u mnie nie ma regulacji.

> Ale rzeczywiście o ile prędkościomierz w nocy jest ok, to radio wali po gałach. Dobrze że ma opcje

> wygaszenia ekranu...

Tak, tylko jak zrobię głośniej czy ciszej to znów muszę wyłączać ten ekran

Za 3 dni jadę na wakacje i jak wsiądę za kółko o 14.30 to wysiądę pewnie koło 8 rano. Wtedy każda niedogodność jest uciążliwa frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Tak, tylko jak zrobię głośniej czy ciszej to znów muszę wyłączać ten ekran

> Za 3 dni jadę na wakacje i jak wsiądę za kółko o 14.30 to wysiądę pewnie koło 8 rano. Wtedy każda

> niedogodność jest uciążliwa

wróciłem, auto nie zawiodło choc z serwisu odebrałem wieczorem dzień przed wyjazdem wink.gif

spalenia 5,4 l ON z klimą i załadowanym barażnikiem, liczniko na autostradach 130 kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> wróciłem, auto nie zawiodło choc z serwisu odebrałem wieczorem dzień przed wyjazdem ...

Więcej o tym aucie nie napiszę

Nastukałem nim prawie 140 w 2 latka więc załużyłem na nowe

Wczoraj odebrałem

1,6 turbokletot z przyzwoitym wyposażeniem, oczywiście kombi no i w końcu białe smile.gif

Zbiera się lepiej od tamtego i mam nadzieję, że kłopotów będzie zero

No może po za blacharzem i lakiernikiem gdyż wczoraj przyjechałem nim do domu a dziś Czech wielkim autobusem mnie zdrowo przytarł na wąskim przejeździe kolejowym. Na szczęście były znak do 3,5t więc i pepiczka wina

Po takich przypadkach obiecałem sobie, ze nigdy w życiu nie kupie prywatnie nowego auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,6 turbokletot z przyzwoitym wyposażeniem, oczywiście kombi no i w końcu białe

> Zbiera się lepiej od tamtego i mam nadzieję, że kłopotów będzie zero

Ile KM 115? Czy 136?

> No może po za blacharzem i lakiernikiem gdyż wczoraj przyjechałem nim do domu a dziś Czech wielkim

> autobusem mnie zdrowo przytarł na wąskim przejeździe kolejowym. Na szczęście były znak do 3,5t

> więc i pepiczka wina

> Po takich przypadkach obiecałem sobie, ze nigdy w życiu nie kupie prywatnie nowego auta

A ja uzywanego. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile KM 115? Czy 136?

nie mam pojęcia

81KW czyli mi wychodzi 110KM

> A ja uzywanego.

i bardzo dobrze, od kogoś w końcu muszę kupić ten używany smile.gif

No i jakoś tak się w życiu układa, że od daaaaawna mam zawsze nowe auto, którym mogę jeździć gdzie chcę, ile chcę i na dodatek nie muszę go kupować smile.gif Jak nowe auto już nie jest nowe, np po 2 latkach to znów mam nowe i tak w kółko smile.gif Prywatne nowe auto kupione powiedzmy za 7-8 dych to byłby już naprawdę zbytek zwłaszcza, że robi ono rocznie maks 5tkm na dojazdy żony do biura:) powiedzmy po 5 latach miałbym kłopot je sprzedać gdyż każdy by myślał, że z licznika zdjąłem jedno ZERO no i serce by mnie bolało jakbym oddawał za bezcen ledwo co dotarte auto smile.gif

Takie jest moje podejście do tematu choć pewnie gdybym zarabiał z 50 tysi co miesiąc to i żona by jeździła nówka sztuką nawet jakby miała 1km do biura smile.gif

Ja bym wtedy kupił sobie prywatnie takie 20-letnie ale za to bardzo wygodne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No i jakoś tak się w życiu układa, że od daaaaawna mam zawsze nowe auto

Chciałeś powiedzieć - używasz a nie masz...

Zwyczajnie jesteś niewolnikiem swojego pracodawcy lub leasingu czy banku. Ot co...

A co do tematu i30 - auto po lifcie ma sporo drobnych niedociągnięć, chociaż serwis stara się rozwiązywać jak widać wiele z nich. Wypalanie DPFów to porażka u Koreańczyków, bo nie ma jak tego procesu kontrolować manualnie. Zero wskaźników, kontrolek... Wszystko na czuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałeś powiedzieć - używasz a nie masz...

Tak właśnie chciałem powiedzieć smile.gif

> Zwyczajnie jesteś niewolnikiem swojego pracodawcy lub leasingu czy banku. Ot co...

Masz rację. Dodam do tego, że nie płacę za paliwo, naprawy, przeglądy, ubezpieczenia, nie interesuje mnie utrata wartości, nic mnie nie interesuje itd smile.gif Mamy wakacje w Chorwacji - jedziemy. Mamy ochotę być na weekend we Wiedniu - jedziemy, mamy ochotę posaunować pod Berlinem - jedziemy smile.gif

To lepiej czy gorzej?

To pytanie retoryczne smile.gif

W porównaniu z tym przed liftowym ja niedociągnięć nie widzę ale może mi coś podsuniesz. Śmiało smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację. Dodam do tego, że nie płacę za paliwo, naprawy, przeglądy, ubezpieczenia, nie

> interesuje mnie utrata wartości, nic mnie nie interesuje itd Mamy wakacje w Chorwacji -

> jedziemy. Mamy ochotę być na weekend we Wiedniu - jedziemy, mamy ochotę posaunować pod

> Berlinem - jedziemy

Przecież pracodawca nie daje Ci tego za darmo. Musisz to odrobić w polu, normalne. Nic w tym złego...

> W porównaniu z tym przed liftowym ja niedociągnięć nie widzę ale może mi coś podsuniesz. Śmiało

Elektronika w starszych modelach mniej szwankowała. Poza tym nie było DPFów czy DSLRów przez co CHECK rzadziej się świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież pracodawca nie daje Ci tego za darmo. Musisz to odrobić w polu, normalne. Nic w tym

> złego...

Spoko, skoro tak mówisz to już mi lepiej, dzięki smile.gif

> Elektronika w starszych modelach mniej szwankowała. Poza tym nie było DPFów czy DSLRów przez co

> CHECK rzadziej się świecił.

hmm.gif

Miałem starego 2012, dpf oczywiście był, momentami wypalany co miesiac po przebiegach kilku tysi i zawalony kilkunastoma jednostkami o czym tu często pisałem. Check oczywiście w zwiazku z tym dpf-em wcale się nie zapalał, w kompie zero błędów a uto jeździc nie chciało

To tak w temacie elektroniki w starszym modelu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczęściarz Ja mam już ponad 280 i na razie bez perspektyw na zmianę

Witam "starego" astromaniaka smile.gif

U nas wychodzą z założenia że z przebiegiem maks 180 to już starawe auto się robi a to przebieg na jakieś 3 lata

Dla przeciętnego faceta to też jakaś frajda, że co te 2 latka dostanie coś nowego do jeżdżenia smile.gif

Zastanawialiśmy się w tym roku nad jakimś nowym autkiem miejskim dla żony ale przeliczyliśmy i po0 tych 2-4 latach spadek wartości był tak kolosalny, ze stwierdziliśmy, ze nie ma to najmniejszego sensu

Tak wiec niezmiernie się cieszę, ze mam do dyspozycji auto swojego pracodawcy, za które jak się tutaj dowiedziałem płacę, jestem jego niewolnikiem i coś tam jeszcze smile.gif

Na razie z tego poliftowego jestem zadowolony a co bedzie dalej to czas pokaże

Mój pewnie był juz wytłuczony ale tu mi się bardzo podoba zawieszenie (mam nieco inne kółka na alu), guzik do zmiany ustawień kierownicy (sport, normal i komfort) czy to że auto do mnie gada i nawet jak chce wybrać jakiś numer to wystarczy, ze go podyktuje. mojej córce też się podoba, ze tylne szyby całkiem na dół zjeżdzają choc nie wiem dlaczego to dla niej takie ważne zlosnik.gif. Fajny jest też ogranizer pod podłogą bagażnika, automatyczny hamulec przy ruszaniu pod górkę - ja tu widzę postęp w porównaniu z przedliftowym a wady pewnie wyjdą z czasem 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam "starego" astromaniaka

Hej

żeby nie było to astra w rodzinie jest co prawda już nie ta pamiętna czerwona ale zawsze smile.gif

> U nas wychodzą z założenia że z przebiegiem maks 180 to już starawe auto się robi a to przebieg na

> jakieś 3 lata

U mnie 300km albo 5 lat frown.gif

A mój nic się nie psuje także kto wie ile nim jeszcze wykręce grinser006.gif na razie mam go 4 latka i nalatałem ponad 280kkm

> Tak wiec niezmiernie się cieszę, ze mam do dyspozycji auto swojego pracodawcy, za które jak się

> tutaj dowiedziałem płacę, jestem jego niewolnikiem i coś tam jeszcze

Witaj w klubie niewolników grinser006.gif

> Na razie z tego poliftowego jestem zadowolony a co bedzie dalej to czas pokaże

> Mój pewnie był juz wytłuczony ale tu mi się bardzo podoba zawieszenie (mam nieco inne kółka na

> alu), guzik do zmiany ustawień kierownicy (sport, normal i komfort) czy to że auto do mnie

> gada i nawet jak chce wybrać jakiś numer to wystarczy, ze go podyktuje. mojej córce też się

> podoba, ze tylne szyby całkiem na dół zjeżdzają choc nie wiem dlaczego to dla niej takie ważne

> . Fajny jest też ogranizer pod podłogą bagażnika, automatyczny hamulec przy ruszaniu pod

> górkę - ja tu widzę postęp w porównaniu z przedliftowym a wady pewnie wyjdą z czasem

U mnie teraz zaczęli kupować kijanki także jak się doczekam zmiany to na brata bliźniaka twojego hultaja 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> żeby nie było to astra w rodzinie jest co prawda już nie ta pamiętna czerwona ale zawsze

no pamiętam jak nas Policja ganiała smile.gif

> U mnie 300km albo 5 lat

> A mój nic się nie psuje także kto wie ile nim jeszcze wykręce na razie mam go 4 latka i nalatałem

> ponad 280kkm

no to juz niebawem

u mnie 3 albo 140

> Witaj w klubie niewolników

wink.gif

> U mnie teraz zaczęli kupować kijanki także jak się doczekam zmiany to na brata bliźniaka twojego

> hultaja

no i pięknie, dla mnie bardzo ładne auta

po moich przebojach z nieudacznikami na Lubickiej znajomy do swojej firmy właśnie kijanki pokupował zamiast wybrane wcześniej hultaje

ja nawet z pierdoła jeżdzę do Bydgoszczy bo np tak pisze Toruń:

"proszę przyjechać to sprawdzimy i najwyzej zamówimy nowy a Pan przyjedzie raz jeszcze"

tak pisze Bydgoszcz:

"nowy już zamówiłem, proszę przyjechać jak Panu pasuje to najwyżej od reki wymienimy"

Podejście u nas mają fatalne i nawet nie wspomne ze w Bydzi zastępcze auto dadza nawet na 2 godziny podczas przegladu okresowego a w Toruniu to mogę jedynie o darmowym zastępczym pomarzyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.