Skocz do zawartości

i30 1,6 turbo klekot


Rekomendowane odpowiedzi

Około miesiac temu byłem na wypalaniu DPF. W tym tygodniu miałem przegląd 60tys i znow wypalali bo podobo dopuszczalne jest 7 a ja mailem 11 jakis jednostek. Mozliwe to? Dodam że auto z połowy zeszlego roku, przez miesiąc zrobione jakieś 6tkm z dość ciężką nogą

Auto zdaje mi się bardziej mułowate niż powiedzmy 2 miesiące temu ale serwis twierdzi ze wszystko jak najbardziej OK

Podobno tankuje złe paliwo a ja non stop wlewam na karte paliwową tylko na BP

Coś ściemniają ...

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój i30 paliwa z BP nie tolerował - zamulało go strasznie, potem był shell a teraz jest orlen - bp

> było najgorsze i to paliwo premium

nie jestes przypadkiem kolesiem z serwisu z Torunia bo tamten o BP gadal to samo hehe.gif

poprosilem aby na kartki przy autach w salonie dali dopisek aby na BP nie tankowac tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jestem, pytasz to odpowiadam, mój i30 ma prawie 100000 przebieg, na paliwie z bp to chodził jak traktor i były problemy z odpaleniem - mówię o bp premium, potem dłuuuugo jeździłem na shellu ale przyszedł kryzys i jeżdżę na vervie.

Reasumując możne 3-4 tankowania na BP w różnych odstępach czasu i efekt ten sam, 90% na shellu V-power, reszta na orlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę tankować z Routex na:

> BP

> STATOIL

> Agip

> Aral

> OMV

> lub:

> ORLEN

> BLISKA

> Co z doświadczenia zalecasz do tankowania?

> Mogę tylko paliwo podstawowe, nie to droższe

u nas na wsi jest tylko

BP

STATOIL

ORLEN

BLISKA

powiem tak,

tankuj na bp czy stacie tylko zwykłą ropę (oni biorą i tak z orlenu lub lotosa) bo na Orlenie czy bliskiej zwykła ropa jest z estrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ???

Na BP mają zwykłe paliwa i premium, mi na premium pracował jak traktor.

Wszystkie stacje biorą zwykłe paliwa z Orelnu lub Lotosu, żadne statoil czy shell nie ciągną ropy z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie stacje biorą zwykłe paliwa z Orelnu lub Lotosu, żadne statoil czy shell nie ciągną ropy z

> zagranicy

BP też kupuje zwykłe z Orlenu? Tak napisałeś a to bez sensu by było nawet majac na uwadze problem z moim autem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BP też kupuje zwykłe z Orlenu? Tak napisałeś a to bez sensu by było nawet majac na uwadze problem z

> moim autem

Kupuje tam gdzie ma bliżej i taniej. Żona pracuje na bazie paliwowej Orlenu i tylko Shell`a tam nie widziałem, ale mogą im wozić firmy niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuje tam gdzie ma bliżej i taniej. Żona pracuje na bazie paliwowej Orlenu i tylko Shell`a tam nie

> widziałem, ale mogą im wozić firmy niezależne.

wiec jaki sens ma rada serwisu abym nie tankowal na BP tylko na Orlenie???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec jaki sens ma rada serwisu abym nie tankowal na BP tylko na Orlenie???????

Jeszcze raz powtórzę, dla mojego auta paliwo Premium z BP nie służyło, teraz tankuję Vervę na Orlenie i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz powtórzę, dla mojego auta paliwo Premium z BP nie służyło, teraz tankuję Vervę na

> Orlenie i jest ok

ja powiem tak - paliwo premium BP pasuje idelanie do mojego ok.gif na vervie pali o litr wiecej skromny.gif

być może przypadek, być może legenda ale opłaca mi sie lac ulti z BP skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

09/08/2013 12:21 w innym temacie pisałem tak:

"w tym roku w odstępie miesiąca w i30 miałem dwukrotnie wypalanego dpf-a

w 2013 w sumie juz 3 razy

przejechane miedzy wypalaniami 6 tysi wiekszosc dosc ostro, z pewnoscią nie dziadkowo po mieście. uzbierane kolo 11-12 jednostek

KUPA"

Wczoraj byłem znów na serwisie bo na powrocie a Chorwacji koło Lodzi zapalił się Check a auto już wcześniej zamulało

Nie muszę mówić ze DPF miał 15 jednostek, znów został wypalony, do tego jeszcze EGR był czyszczony gdyż to jego błąd wyskoczył

Od wcześnieszego wypalania moze z 5-6 tysi zrobiłem. w wiekszości autostrady, mało dziadkowa jazda i paliwo na markowych stacjach

Mi ręce opadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi ręce opadają ...

Urok nowego diesela. Na forum onanistow tez sie tym zalili. W chevrolecie sa podobne jaja. Tam sie wypala co 1kkm. Po prostu te ustrojstwa wypalaja sie zbyt czesto + pewnie czesto ten proces jest przerywany.

Osobiscie nie wyobrazam sobie sytuacji, ze kontynuje jazde jak dojechalem do celu. Zrobisz tak ze 2-3 razy i check gotowy. (nawet nieswiadomie)

Widze dwie opcje. Kupno interfejsu i programu i samodzielne wypalanie, albo wyciecie dziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj byłem znów na serwisie bo na powrocie a Chorwacji koło Lodzi zapalił się Check a auto już

> wcześniej zamulało

Jeden dzień po odbiorze, auto w trasie dochodzi do 3000 obrotów i koniec. Wyłączenie auta, włączenie, moc wraca do następnego razu. Trasa z 400km i 4 takie akcje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co na to gamonie z ASO? Niech sie skontaktuja z regionalnym i niech auto oglada.

gamonie jak to gamonie, wiele dodać tu nie można ...

nie wyskakuje błąd na kompie, nic nie widzą, nie odczytują więc jakie wnioski??

Auto sprawne wink.gif

Teraz już nie ma mechaników, są wymieniacze a co tu wymienić jak komp nie napisze? frown.gif

Nagrałem filmik, wysłałem do ASO i czekam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gamonie jak to gamonie, wiele dodać tu nie można ...

> nie wyskakuje błąd na kompie, nic nie widzą, nie odczytują więc jakie wnioski??

> Auto sprawne

> Teraz już nie ma mechaników, są wymieniacze a co tu wymienić jak komp nie napisze?

> Nagrałem filmik, wysłałem do ASO i czekam ...

Jak nie ma zadnego bledu znaczy auto sprawne grinser006.gif To juz CAN jest jakos nie wierze, ze koreance nie maja czegos takeigo BODY jak VAG albo Opel. A moze wlasnie na tym tna koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsadz za kierownice kierownika serwisu i niech sam zobaczy.

Tylko że mi to się dzieje raz po przejechaniu 10km a innym razem po 200km, dlatego też sytuacje im nagrywam fonem i później opisuje co by nie pomyśleli ze po prostu lubię ich odwiedzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden dzień po odbiorze, auto w trasie dochodzi do 3000 obrotów i koniec. Wyłączenie auta,

> włączenie, moc wraca do następnego razu. Trasa z 400km i 4 takie akcje ...

Ostatnio mieliśmy taki przypadek. Czyszczenie zbiornika paliwa, pompy paliwa i wymiana filtra paliwa załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio mieliśmy taki przypadek. Czyszczenie zbiornika paliwa, pompy paliwa i wymiana filtra

> paliwa załatwiła sprawę.

Teraz właśnie będą konkretnie sprawdzać czystość i szczelność układu paliwowego

Wcześniej już wyciągali zbiornik paliwa, oglądali, czyścili. Nic nadzwyczajnego tam nie było a i usterka nie ustąpiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz właśnie będą konkretnie sprawdzać czystość i szczelność układu paliwowego

> Wcześniej już wyciągali zbiornik paliwa, oglądali, czyścili. Nic nadzwyczajnego tam nie było a i

> usterka nie ustąpiła

Pytanie, czy rozbierali pompę paliwa na czynniki pierwsze i wtedy czyścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie, czy rozbierali pompę paliwa na czynniki pierwsze i wtedy czyścili.

Raczej nie. Wczoraj ledwo wróciłem z Gdańska. Na 400km trasie z 15 razy miałem ten przypadek, na szczęście znów zapalił się CHECK wiec mistrzowie będą mieli coś napisane ...

Dziś mam serwis umówiony na 10.30, dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd który mi wyskoczył wczoraj to EGR, to samo tydzień temu, był czyszczony sprawdzany. dziś znów to samo

pompy paliwa oczywiście jeszcze nie sprawdzali choć sugerowałem, wiedzą lepiej ...

auto miało już być do odbioru o 13, mieli dzwonić, nie muszę mówić że jest cisza?

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błąd który mi wyskoczył wczoraj to EGR, to samo tydzień temu, był czyszczony sprawdzany. dziś znów

> to samo

> pompy paliwa oczywiście jeszcze nie sprawdzali choć sugerowałem, wiedzą lepiej ...

> auto miało już być do odbioru o 13, mieli dzwonić, nie muszę mówić że jest cisza?

> masakra

Zmien ASO to jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmien ASO to jedyna droga.

diagnoza

- uszkodzony "czujnik neutrala" cokolwiek to znaczy

Na pytanie jaki to ma związek z czyszczonym co miesiąc DPF serwis nie potrafi odpowiedzieć ...

Teraz kolejna wizyta, wymiana czujnika i jak nie będzie poprawy to kolejna wizyta, kolejne wróżenie z fusów itd.

Inny serwis mam z 40 km od chałupy, dam jeszcze jedną szansę i jak co to faktycznie zmienie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> diagnoza

> - uszkodzony "czujnik neutrala" cokolwiek to znaczy

> Na pytanie jaki to ma związek z czyszczonym co miesiąc DPF serwis nie potrafi odpowiedzieć ...

> Teraz kolejna wizyta, wymiana czujnika i jak nie będzie poprawy to kolejna wizyta, kolejne wróżenie

> z fusów itd.

> Inny serwis mam z 40 km od chałupy, dam jeszcze jedną szansę i jak co to faktycznie zmienie

jak dobrze że kupiłem jednego z ostatnich i30 bez DPF-u yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie po wymianie tego czujnika auto zaczęło jeździć normalnie. Szkoda tylko, że dopiero na 5 wizycie i po interwencji jakiegoś gościa z centrali od zadań specjalnych. Za dobrze to o naszym lokalnym serwisie nie świadczy. Odezwę się za jakiś czas smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie po wymianie tego czujnika auto zaczęło jeździć normalnie. Szkoda tylko, że dopiero na

> 5 wizycie i po interwencji jakiegoś gościa z centrali od zadań specjalnych. Za dobrze to o

> naszym lokalnym serwisie nie świadczy. Odezwę się za jakiś czas

Przeciez to jest normalne. Dlatego z gruba sprawa jezdze do careservis tam maja duzy przemial to i sporo rzeczy widzieli.

W wiekszosci ASO wymieniaja olej i tyle. Szkoda, ze nie ma jakiejs wspolnej bazy danych. U mnie tez interweniowal koles regionalny bo gamonie nie mogli znalezc przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jak na razie po wymianie tego czujnika auto zaczęło jeździć normalnie. Szkoda tylko, że dopiero na

> 5 wizycie i po interwencji jakiegoś gościa z centrali od zadań specjalnych. Za dobrze to o

> naszym lokalnym serwisie nie świadczy. Odezwę się za jakiś czas

Mija kolejny tydzień i w zasadzie nie ma o czym pisać. Auto po prostu jeździ normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

> Jeden dzień po odbiorze, auto w trasie dochodzi do 3000 obrotów i koniec. Wyłączenie auta,

> włączenie, moc wraca do następnego razu. Trasa z 400km i 4 takie akcje ...

Kilka miesięcy spokoju, autko ma nieca 120 tysi i nieca 2 latka. Wczoraj przy gwałtowniejszym ruszaniu auto znów chwyciło ten sam błąd. Obroty do 3000 i koniec. Żadna lampka się nie zapala. Wyłączenie zapłonu resetuje błąd i auto jeździ normalnie do następnego razu ...

A za rogiem wakacje i tysiące km gdzie w najbliższą sobotę wyjazd z rodzinka na spacer do Berlina frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy gwałtowniejszym

> ruszaniu auto znów chwyciło ten sam błąd. Obroty do 3000 i koniec. Żadna lampka się nie

> zapala. Wyłączenie zapłonu resetuje błąd i auto jeździ normalnie do następnego razu ...

> A za rogiem wakacje i tysiące km gdzie w najbliższą sobotę wyjazd z rodzinka na spacer do Berlina

wygląda na przeładowanie, dziwne że nie ma komunikatu, w pamięci nic nie zapisane ? na próbę podmienić przepływkę, map sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka miesięcy spokoju, autko ma nieca 120 tysi i nieca 2 latka. Wczoraj przy gwałtowniejszym

> ruszaniu auto znów chwyciło ten sam błąd. Obroty do 3000 i koniec. Żadna lampka się nie

> zapala. Wyłączenie zapłonu resetuje błąd i auto jeździ normalnie do następnego razu ...

> A za rogiem wakacje i tysiące km gdzie w najbliższą sobotę wyjazd z rodzinka na spacer do Berlina

tankuje 100% na BP - karta paliwowa. Widziałem zdjęcie z rozebranego filtra paliwa - smoka. Masakra, jakby łyżkę fusów z kawy wsypał i jakieś tłuszcze, smarki - okropne. Niby to było powodem, się zobaczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tankuje 100% na BP - karta paliwowa. Widziałem zdjęcie z rozebranego filtra paliwa - smoka.

> Masakra, jakby łyżkę fusów z kawy wsypał i jakieś tłuszcze, smarki - okropne. Niby to było

> powodem, się zobaczy ...

mój po zatankowaniu na BP pracował jak traktor (paliwo premium). dwa razy tankowałem i było to samo. 3 razy nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tankuje 100% na BP - karta paliwowa. Widziałem zdjęcie z rozebranego filtra paliwa - smoka.

> Masakra, jakby łyżkę fusów z kawy wsypał i jakieś tłuszcze, smarki - okropne. Niby to było

> powodem, się zobaczy ...

Wymieniam filtr co rok ale generalnie nie jest zasyfiony. Tankowalem zawsze na bezobslugowych teraz na BP bo mi zlikidowlai Neste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniam filtr co rok ale generalnie nie jest zasyfiony. Tankowalem zawsze na bezobslugowych teraz

> na BP bo mi zlikidowlai Neste.

ja mam przeglądy co 30 tysi czyli co jakieś 5 miesięcy a co tam wymieniają nie mam bladego pojęcia. Jak jutro obrócę do Berlina i z powrotem i nic się nie przytrafi to znaczy, ze winne były filtry i syfy z niby markowych stacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam przeglądy co 30 tysi czyli co jakieś 5 miesięcy a co tam wymieniają nie mam bladego pojęcia.

> Jak jutro obrócę do Berlina i z powrotem i nic się nie przytrafi to znaczy, ze winne były

> filtry i syfy z niby markowych stacji ...

Berlin zaliczony, 8 setek stuknęło i żadnych niepokojących objawów. Przy trasie 600km autostrady i ekspresówki oraz 200km zwykłej drogi średnie spalanie 5,9. A i S przelotowa 150, na zwykłej prawie przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

po za kolejnymi problemami i zacięciami przy przyspieszaniu teraz dla odmiany wkurzajaco mruga podświetlenie licznika i wyswietlacza od temperatury/nawiewu. Tylko od radia stabilnie swieci. Przy przeglądzie przy 120tkm standardowo mnie zlali ale jak zrobiłem kolejna aferę to stwierdzili, ze cąły licznik trzeba wymienic i to standardowa usterka. Oczywiscie nie od razu, trzeba zamówić, czekać

Czy to tylko ja mam takiego pecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po za kolejnymi problemami i zacięciami przy przyspieszaniu teraz dla odmiany wkurzajaco mruga

> podświetlenie licznika i wyswietlacza od temperatury/nawiewu. Tylko od radia stabilnie swieci.

> Przy przeglądzie przy 120tkm standardowo mnie zlali ale jak zrobiłem kolejna aferę to

> stwierdzili, ze cąły licznik trzeba wymienic i to standardowa usterka. Oczywiscie nie od razu,

> trzeba zamówić, czekać

> Czy to tylko ja mam takiego pecha?

Nie po prostu ten samochod ma wiele drobnych usterek, ktorych Ty doswiadczasz czesciej bo masz duze przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.