Skocz do zawartości

Kask=dylemat


wichen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z wyborem kasku i mam nadzieje ze pomożeci mi go rozwiązać.

Dylemat szczękowy czy integral - zalety i wady

Co byście wybrali i dlaczego.

Z różnych powodów na palcu boju zostały tylko Shoei GT-Air lub Shoei Neotec.

gt-air-journey-tc2-s6.jpg

shoei_neotec_borealis_tc3_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dylemat z wyborem kasku i mam nadzieje ze pomożeci mi go rozwiązać.

> Dylemat szczękowy czy integral - zalety i wady

> Co byście wybrali i dlaczego.

> Z różnych powodów na palcu boju zostały tylko Shoei GT-Air lub Shoei Neotec.

GT-Air to taki ... nijaki, blenda powoduje, ze gora skorupy jest miekka

dla mnie GT-Air jest fajniejszy ale jedny z shoei, ktory mnie uwiera w uszy wiec tylko z tego powodu bym wzial Neoteca (szczekowce sa ciezsze).

a dlaczego nie XR1100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie bardziej odpowiada szczekowy, nawet mimo tego, ze jest zazwyczaj troche ciezszy.

Wygodniej sie zaklada, w cieple dni mozna go otworzyc, opuscic blende (jesli jest), szczegolnie przydatne w miescie i korkach.

McDrive moze zaliczyc bez zdejmowania kasku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam gt-aira, najwyższa półka shoeia, lekki jak piórko, ma blendę, brać nie zastanawiać się!

Uwazam, ze nie tylko waga jest wazna, ale wywazenie rowniez. Co po lekkim kasku, jak bedzie zle wywazony. Jesli jest ciezki, ale ma dobrze rozlozona mase, to specjalnie nie czuc jego ciezaru wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazam, ze nie tylko waga jest wazna, ale wywazenie rowniez. Co po lekkim kasku, jak bedzie zle

> wywazony. Jesli jest ciezki, ale ma dobrze rozlozona mase, to specjalnie nie czuc jego ciezaru

akurat o wywazenie garnkow shoei bym sie nie martwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od kiedy to jest najwyzsza polka shoei? ja myslalem, ze najwyzsza to XSpirit

Moze najwyzsza do lansu po miescie zgodnie z przepisami zlosnik.gif. Ale do tego to i dobry bylby najnizszy model grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to już mamy ustalone

> Teraz pytanie który i dlaczego będzie dla mnie lepszy*(chce zminimalizować kaca pozakupowego)

ten, ktory jest dla Ciebie wygodniejszy niemniej z tych dwoch GT-Air bedzie bezpieczniejszy natomiast Neotec bardziej ... praktyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest ani najwyzsza polka, ani najwyzszy model

> To jest nowy model.

Ok, szkoda czasu na dyskusje o nomenklaturze.

Niech weźmie ten, który mu się bardziej podoba bo bezpieczeństwo zapewnią takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, szkoda czasu na dyskusje o nomenklaturze.

> Niech weźmie ten, który mu się bardziej podoba bo bezpieczeństwo zapewnią takie same.

jest to prawda z gatunku "g00fno" prawda, szczekowce zapewniaja nizsze bezpieczenstwo niz integrale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bez przesady, Shoei, Arai, Suomy to juz najwyzsza polka kaskow

Luz, "jak ktoś chce uderzyć psa to kij znajdzie", chce mi podogryzać to niech dogryza i dalej robi osobiste wycieczki, jak mu to ulży i da trochę satysfakcji to niech ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luz, "jak ktoś chce uderzyć psa to kij znajdzie", chce mi podogryzać to niech dogryza i dalej robi

> osobiste wycieczki, jak mu to ulży i da trochę satysfakcji to niech ma!

...ale jakie znowu "podogryzać"? mało się znasz, głupoty piszesz, a jak ktoś Ci to jasno napisze, to się wycofujesz twierdzeniem, że to "nomenklatura". pytanie autora wątku było jasne: wady i zalety szczękowców i integrali. nie potrafisz na nie odpowiedzieć, to nie pisz wcale. nie wiem czy wiesz, ale większość nie kupuje kasku pod kątem tego, czy jego kolor pasuje do koloru nitki w gaciach kupionych specjalnie do lansu na moto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest to prawda z gatunku "g00fno" prawda, szczekowce zapewniaja nizsze bezpieczenstwo niz integrale

To nie miała być prawda z żadnego gatunku, odpisałem na odczepne bo nie chce mi się gadać z osobą tak negatywnie do mnie nastawioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie miała być prawda z żadnego gatunku, odpisałem na odczepne bo nie chce mi się gadać z osobą

> tak negatywnie do mnie nastawioną

nawet na odpieprz sie lepiej nie wypisuj glupot albo ... znajdz lepsze wytlumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luz, "jak ktoś chce uderzyć psa to kij znajdzie", chce mi podogryzać to niech dogryza i dalej robi

> osobiste wycieczki, jak mu to ulży i da trochę satysfakcji to niech ma!

Jak chcesz wiedziec do czego tak na prawde sluzy kask to pogadaj z lekarzami-motocyklistami, ktorzy jezdza do wypadkow z udzialem motocykli ok.gif

Rozmawialem z kilkoma (pracuje w szpitalu) to wg nich kask spelnia swoja glowna role ochronna do predkosci kilkudziesieciu km/h. Pozniej to juz sluzy wylacznie do jednego, ale tego lepiej tu nie opisywac sick.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najtanszy model w kiepskim rozmiarze wiec ostro przeceniony

> Arai to jedyne kaski testowane przebiciowo i wiesz dlaczego jest to jedyny producent, ktory nie

> robi kaskow z blenda?

A czy czasem to nie oni mieli problem w bledami, ktore przy wypadku potrafily masakrowac twarz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym nie miałem racji, to jest najniższa półka?

Z niczego się nie wycofuję, nie chce mi się zaczynać kolejnej dyskusji z hejterami, którzy nie potrafią powstrzymać się od osobistych wycieczek...

P.S.To że szczękowce są mniej bezpieczne i że ktoś je wymyślił dla komfortu to jest oczywiste, więc nie róbcie z siebie takich znawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy czasem to nie oni mieli problem w bledami, ktore przy wypadku potrafily masakrowac twarz??

Arai nie robi kaskow z blenda, wez scisnij gore skorupy w kasku z blenda i w kasku bez blendy to wtedy zalapiesz o co chodzi, sam sie zdziwilem jak mi to chlopaki pokazali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym nie miałem racji, to jest najniższa półka?

> Z niczego się nie wycofuję, nie chce mi się zaczynać kolejnej dyskusji z hejterami...

> P.S.To że szczękowce są mniej bezpieczne i że ktoś je wymyślił dla komfortu to jest oczywiste, więc

> nie róbcie z siebie takich znawców.

a dlaczego oczywiste? dlaczego sa mniej bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz wiedziec do czego tak na prawde sluzy kask to pogadaj z lekarzami-motocyklistami, ktorzy

> jezdza do wypadkow z udzialem motocykli

> Rozmawialem z kilkoma (pracuje w szpitalu) to wg nich kask spelnia swoja glowna role ochronna do

> predkosci kilkudziesieciu km/h. Pozniej to juz sluzy wylacznie do jednego, ale tego lepiej tu

> nie opisywac .

lekka przesada, jak walniesz centralnie banka to nic nie wytrzyma ale jesli lapiesz szlifa to nawet przy duzej predkosci i kask i skora moga Cie uratowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz wiedziec do czego tak na prawde sluzy kask to pogadaj z lekarzami-motocyklistami, ktorzy

> jezdza do wypadkow z udzialem motocykli

> Rozmawialem z kilkoma (pracuje w szpitalu) to wg nich kask spelnia swoja glowna role ochronna do

> predkosci kilkudziesieciu km/h. Pozniej to juz sluzy wylacznie do jednego, ale tego lepiej tu

> nie opisywac .

Nie, myślałem,że uchroni mnie przy 200km/h...

Auta też są testowane przy małych prędkościach więc nie musisz tłumaczyć oczywistych spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Arai nie robi kaskow z blenda, wez scisnij gore skorupy w kasku z blenda i w kasku bez blendy to

> wtedy zalapiesz o co chodzi, sam sie zdziwilem jak mi to chlopaki pokazali

Ciekawe czy dotyczy do kazdego kasku z blenda, czy tylko tych z mechanizmem zamykania w gornej czesci kasku hmm.gif

Shoei mozna znalezc za 800 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy dotyczy do kazdego kasku z blenda, czy tylko tych z mechanizmem zamykania w gornej

> czesci kasku

> Shoei mozna znalezc za 800

model, ktory wyszedl z produkcji ponad dwa lata temu w malo sprzedawalnym rozmiarze ... ale dobrze CI idzie szukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.