Skocz do zawartości

Malowanie natryskowe ścian


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompresor, najtańszy z castoramy, z baniakiem 25l. Do tego mam taki zestaw lakierniczy:

http://allegro.pl/zestaw-lakierniczy-do-malowania-kompresor-5szt-si-i3387730404.html

Czy to zda egzaminy, aby napełnić zbiornik farbą akrylową typu "śnieżka" i malować ścianę ? Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kompresor, najtańszy z castoramy, z baniakiem 25l. Do tego mam taki zestaw lakierniczy

> Czy to zda egzaminy, aby napełnić zbiornik farbą akrylową typu "śnieżka" i malować ścianę ?

> Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

Zobacz opakowanie farby: niekiedy są podane proporcje przy malowaniu natryskowym, czyli ile dolać wody grinser006.gif ale z tym "mocno rozcieńczona" to bym nie przesadzał.

Z tego zestawu to którym konkretnie narzędziem chcesz malować? Ten pistolet z czerwonym baniaczkiem, zwany ropownicą, da radę, choć nie jest tak precyzyjny, jak normalny pistolet lakierniczy no i zużycie farby też będzie odpowiednie, bo ma duuuużą dyszę... grinser006.gifbiglaugh.gif

Tak więc doradzam zrobić próbny natrysk - zobaczysz, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kompresor, najtańszy z castoramy, z baniakiem 25l. Do tego mam taki zestaw lakierniczy:

> http://allegro.pl/zestaw-lakierniczy-do-malowania-kompresor-5szt-si-i3387730404.html

> Czy to zda egzaminy, aby napełnić zbiornik farbą akrylową typu "śnieżka" i malować ścianę ?

> Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

przecie tym jak to pomalujesz to będzie qpa straszna....weź no zainwestuj w pistolet do malowania natryskiem....odpowiedniej firmy z odpowiednim osprzętem....

kurde to tak jakby do osobówki założyć koło od traktora...bo przecie to i to ma koła to ma to działać.....

tutaj niestety nie jest tak jak powyżej...w tym zestawie nie masz sprzętu do zastosowania o którym myślisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

link mi się nie otwiera, ale zgaduję, że jest tam pistolet z dyszą 1,4, farba przez to nie przejdzie, nawet jak dodasz trochę wody. Dysza 2.0 byłaby już ok.

Ja takiego pistoletu z zestawu z powodzeniem używałem do gruntowania. Ustawiasz duży wydatek, miotłę, jakieś symboliczne ciśnienie 0,5 bara na manometrze albo mniej, i możesz oblecieć wszystko 10x szyciej niż pędzlem lub wałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link mi się nie otwiera, ale zgaduję, że jest tam pistolet z dyszą 1,4, farba przez to nie

> przejdzie, nawet jak dodasz trochę wody. Dysza 2.0 byłaby już ok.

> Ja takiego pistoletu z zestawu z powodzeniem używałem do gruntowania. Ustawiasz duży wydatek,

> miotłę, jakieś symboliczne ciśnienie 0,5 bara na manometrze albo mniej, i możesz oblecieć

> wszystko 10x szyciej niż pędzlem lub wałkiem.

I 10 razy więcej sprzątania jeśli źle zabezpieczy wszystko dookoła. Mi z racji dziwnego tynku w korytarzu szwagier malował to natryskowo i upilałem go aby dobrze wszystko zabezpieczył bo inaczej sam będzie sprzątał zapylenia po farbie. I tak gdzie nie gdzie ten pył wlazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to zda egzamin...?

Odpuść sobie malowanie powietrzem wewnątrz mieszkania. Zrobisz sobie chlew, jakiego świat nie widział. Powietrze poroznosi Ci pył w najmniejsze zakamarki mieszkania.

Weź z wypożyczalni hydrodynamiczny agregat malarski i zrób co trzeba. Dużo nie kosztuje, a masz gwarancję komfortowego i "czystego" malowania bez powietrza.

KLIK >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuść sobie malowanie powietrzem wewnątrz mieszkania. Zrobisz sobie chlew, jakiego świat nie

> widział. Powietrze poroznosi Ci pył w najmniejsze zakamarki mieszkania.

> Weź z wypożyczalni hydrodynamiczny agregat malarski i zrób co trzeba. Dużo nie kosztuje, a masz

> gwarancję komfortowego i "czystego" malowania bez powietrza.

> KLIK >

ja na dniach takie coś kupuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpuść sobie malowanie powietrzem wewnątrz mieszkania. Zrobisz sobie chlew, jakiego świat nie

> widział. Powietrze poroznosi Ci pył w najmniejsze zakamarki mieszkania.

> Weź z wypożyczalni hydrodynamiczny agregat malarski i zrób co trzeba. Dużo nie kosztuje, a masz

> gwarancję komfortowego i "czystego" malowania bez powietrza.

> KLIK >

miałem okazje guntować takim agregatem duży salon.... dziękuje bardzo, mgła z gruntu, cały sie kleisz, nie polecam. Na zewnątrz owszem, lecisz po metrach ale wg mnie do środka się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> założyłbym się z tobą że zanim ty to okleisz i pomalujesz pneumatem to ja to szybciej zrobię

> wałkiem.....

narożniki, wneki itd, zabudowy z GK ? będziesz zmieniał wałki, wałeczki i pędzle.

akurat do oklejenia mam tylko okno i szafę wnękową 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> narożniki, wneki itd, zabudowy z GK ? będziesz zmieniał wałki, wałeczki i pędzle.

> akurat do oklejenia mam tylko okno i szafę wnękową

rozumiem że podłogi nie masz zrobionej, drzwi nie masz, grzejnika też nie masz.....

no to fajnie się masz smile.gif

ale przy malowaniu pneumatem tak jak napisali powyżej, w cholerę pyłu z farby się robi

a założę się że pistoletem i tak wszystkiego nie pomalujesz i będziesz musiał np odcinki robić pędzlem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kompresor, najtańszy z castoramy, z baniakiem 25l. Do tego mam taki zestaw lakierniczy:

> http://allegro.pl/zestaw-lakierniczy-do-malowania-kompresor-5szt-si-i3387730404.html

> Czy to zda egzaminy, aby napełnić zbiornik farbą akrylową typu "śnieżka" i malować ścianę ?

> Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

Kupiłem kiedyś agregat wagnera, ale taki sporawy, obmalowałem tym cały dom wewnątrz i padła pompa. wymienili na gwarancji a teraz stoi i się kurzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kompresor, najtańszy z castoramy, z baniakiem 25l. Do tego mam taki zestaw lakierniczy:

> http://allegro.pl/zestaw-lakierniczy-do-malowania-kompresor-5szt-si-i3387730404.html

> Czy to zda egzaminy, aby napełnić zbiornik farbą akrylową typu "śnieżka" i malować ścianę ?

> Domyślam się, że farba musi być mocno rozcieńczona, a więc kiepsko będzie kryła. Co radzicie ?

Farba akrylowa położona natryskiem będzie bardzo chropowata i porowata. Przez to łatwo się brudzi, trudno czyści i szybko się wyciera. Wystarczy mocniej dłonią przetrzeć i w tym miejscu zmienia fakturę (błyszczy się). Widać każdy ślad "dotknięcia". Natrysk jest fajny na "baranku" czy innym fakturowanym tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylicie wiele rzeczy.

to nie jest agragat pneumatyczny. malując nim nie ma pylenia jak przy malowaniu agregatem powietrznym. iwdziałem malowanie agregatem hydrodynamicznym i wierzcie mi - można malować z precyzją tylko oklejając taśmą.

zobacz to -

powiedz gdzie się pyli, i czy szubszy jest wałek.

ps. drzwi nie mam jeszcze założonych a grzejnik zrzuciłem w 5 minut, zostało okno i szafa wnękowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylicie wiele rzeczy.

> to nie jest agragat pneumatyczny. malując nim nie ma pylenia jak przy malowaniu agregatem

> powietrznym. iwdziałem malowanie agregatem hydrodynamicznym i wierzcie mi - można malować z

> precyzją tylko oklejając taśmą.

> zobacz to -

powiedz gdzie się pyli, i czy szubszy jest

> wałek.

> ps. drzwi nie mam jeszcze założonych a grzejnik zrzuciłem w 5 minut, zostało okno i szafa wnękowa.

Ale ja tego nie neguję, o ile masz taki agregat i idealnie wszystko obkleisz to działaj. Śmiem tylko twierdzić, że farba z pistoletu wlezie wszędzie tam gdzie z wałka nie dotrze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Farba akrylowa położona natryskiem będzie bardzo chropowata i porowata. Przez to łatwo się brudzi,

> trudno czyści i szybko się wyciera. Wystarczy mocniej dłonią przetrzeć i w tym miejscu zmienia

> fakturę (błyszczy się). Widać każdy ślad "dotknięcia". Natrysk jest fajny na "baranku" czy

> innym fakturowanym tynku.

jak malujesz powietrznym i dasz za dużo powietrza. hydrodynamicznym nie jest chropowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie wiele rzeczy.

to nie jest agragat pneumatyczny. malując nim nie ma pylenia jak przy malowaniu agregatem powietrznym. iwdziałem malowanie agregatem hydrodynamicznym i wierzcie mi - można malować z precyzją tylko oklejając taśmą.

Używałem takiego "dziada" DZIAD

i ty tylko "widziałeś" smile.gif

a teraz przeczytaj mój wcześniejszy post.

pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylicie wiele rzeczy.

> to nie jest agragat pneumatyczny. malując nim nie ma pylenia jak przy malowaniu agregatem

> powietrznym. iwdziałem malowanie agregatem hydrodynamicznym i wierzcie mi - można malować z

> precyzją tylko oklejając taśmą.

> Używałem takiego "dziada" DZIAD

> i ty tylko "widziałeś"

> a teraz przeczytaj mój wcześniejszy post.

> pozdrawiam

widziałem na żywo malowanie emulsją wnętrza całego domu, malował Pan domu, bo kasy nie było już na malarza a spieszył się z wprowadzeniem. nie wiem czy gruntował ale na pewno malował. są różne dysze - może dysza z kpl nie była odpowiednia do gruntowania ?

u niego pamiętam że gdy dochodzil do narożnika i malował równo z nim to na bocznej ścianie ledwo tylko zapylało. malował w dresie bez maski itd. malując ja byłem w pokoju. nic mnie nie wybrudziło bo mgły nie było.

nie wiem - może są lepsze i gorsze maszyny, może są różne ustawienia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylicie wiele rzeczy.

> to nie jest agragat pneumatyczny. malując nim nie ma pylenia jak przy malowaniu agregatem

> powietrznym. iwdziałem malowanie agregatem hydrodynamicznym i wierzcie mi - można malować z

> precyzją tylko oklejając taśmą.

> zobacz to -

powiedz gdzie się pyli, i czy szubszy jest

> wałek.

> ps. drzwi nie mam jeszcze założonych a grzejnik zrzuciłem w 5 minut, zostało okno i szafa wnękowa.

no właśnie na tym filmiku widać już wszystko, pan w masce - czyli naprawdę nie pyli

oklejona cała podłoga,

już widzę jak tym malujesz ściany w różnych kolorach w rogach robiąc odcinki....pewnie trzeba by pół sąsiadującej ściany zakleić żeby jej nie pomalować, mycie sprzętu....to pewnie 2-3 minutki....

ja dziękuję- postoję..

wolę wałkiem na teleskopie, drabiną drewnianą i pędzlem do odcinek......

a jak widzę już te żółte taśmy do oklejania...no pełen kurna profesionalizm......ciekawe jak potem czyszczą to co pod taśmę podlazło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.