Skocz do zawartości

Mrugający ksenon


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczął mi mrugać jeden z ksenonów, odpowiedzialny za światła mijania. Żarnik się powoli żegna, czy może przyczyny szukać gdzie indziej ? Mruganie polega na tym, że na chwilkę przestaje świecić. Obserwowałem w trasie z pozycji kierowcy, więc trudno mi precyzyjnie opisać objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczął mi mrugać jeden z ksenonów, odpowiedzialny za światła mijania. Żarnik się powoli żegna, czy

> może przyczyny szukać gdzie indziej ? Mruganie polega na tym, że na chwilkę przestaje świecić.

> Obserwowałem w trasie z pozycji kierowcy, więc trudno mi precyzyjnie opisać objawy.

hmmm... przetwornica? Spróbuj zamienić miejscami żarniki i zobacz, czy mrugać będzie ta sama, czy druga lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zaczął świecić ten żarnik na lekko fioletowy kolor? W lagunie jak padał żarnik to było najpierw lekkie zabarwienie fioletowe a później zaczynał mrugać aż padł całkiem. Jeśli to mruganie to wina żarnika to może uszkodzić przetwornice która do tanich nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zacząć od tego, że tam nie ma żadnego żarnika i nic się nie żarzy.

> Polecam: żarnik, żarzenie

> Pozdrawiam.

Quote:

Lampa ksenonowa rodzaj lampy wyładowczej wykorzystywanej jako źródło światła w elektronicznych lampach błyskowych i stroboskopach; nazywany niekiedy błędnie żarnikiem lub palnikiem.


Dziękuję za zwrócenie uwagi ok.gif Nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> no to trzeba się zorientować jaka cena. Pewnie warto od razu dwa wymienić ?

> Z tego co czytałem, podobno trzeba zrzucać zderzak Czyli znowu ASO zarobi.

Unia powinna tego zabronić. Żarówki powinny być możliwe do wymiany bez rozebrania połowy samochodu.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Unia powinna tego zabronić. Żarówki powinny być możliwe do wymiany bez rozebrania połowy samochodu.

> Krawiec

Już zabroniła. Wg aktualnych przepisów unijnych żarówki muszą być umieszczone tak, żeby dało się je wymienić samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Unia powinna tego zabronić. Żarówki powinny być możliwe do wymiany bez rozebrania połowy samochodu.

> Krawiec

co do zasady to się z Tobą zgadzam, ale póki unia nie zabroni, to przecież się nie oflaguję i nie będę czekał, tylko muszę wymienić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już zabroniła. Wg aktualnych przepisów unijnych żarówki muszą być umieszczone tak, żeby dało się je

> wymienić samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi.

to nie jest zarowka. Masz wysokie napiecia, sa ostrzezenia na obudowach. IMHO od poczatku mial sie tym zajmowac warsztat a nie Kowalski. I mi to w sumie pasuje bo jak jezdze autami z ksenonem to nie musialem nic przy swiatlach robic. Starcza to na bardzo dlugo a razem z automatycznymi dziennymi to pewnie na cale zycie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie jest zarowka. Masz wysokie napiecia, sa ostrzezenia na obudowach. IMHO od poczatku mial sie

> tym zajmowac warsztat a nie Kowalski. I mi to w sumie pasuje bo jak jezdze autami z ksenonem

> to nie musialem nic przy swiatlach robic. Starcza to na bardzo dlugo a razem z automatycznymi

> dziennymi to pewnie na cale zycie auta.

To inna sprawa. W ksenonach użyszkodnik ma nie grzebać. Było pisane ogólniej o żarówkach i rozbieraniu połowy przodu w innych autach - tym Unia się już zajęła 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to trzeba się zorientować jaka cena. Pewnie warto od razu dwa wymienić ?

> Z tego co czytałem, podobno trzeba zrzucać zderzak Czyli znowu ASO zarobi.

Warto dwie wymienic, bo moze byc roznica w swieceniu miedzy nowa a stara, ja placilem 450zl za zarniki xenonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzyknęli 700 zł za żarówkę i 120 zł wymiana.

No w końcu kawior Panie zlosnik.gif

Pamiętaj wszak aby ksenony jak amortyzatory parami wymieniać 30.GIF

Nie mam na myśli Twojej sytuacji ale wytłumacz kobiecie, że nie będzie płaszczyka bo przepaliła Ci się żarówka i zostawiłeś 1,5k pln w serwisie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Dziękuję za zwrócenie uwagi Nie wiedziałem.

Bynajmniej nie czepiam się. Uważam, że warto po prostu nazywać rzeczy takimi jakimi są.

Co do samego źródła światła, to siostra tak bujała się z czyszczeniem, kombinowaniem bo jakiś magik tak ściemniał, że to pomoże. Jakieś chińskie zamienniki... No i zapłaciła w końcu za oryginalne. Wyszło podwójnie razem z kombinacjami.

Zamiana z drugą stroną wszystko wyjaśni. Jeśli problem się przeniesie to źródło światła do wymiany. Jeśli nie to przetwornica ma problem. Być może do naprawy jeśli to styki itp?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co?

Bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem smirk.gif

> Tylu ludzi pomontowało ksenony z allegro i żyją. W serwisach też nie pracują przy takiej wymianie

> inżynierowie z uprawnieniami SEPu.

> Bez przesady. Z kosmosu to nie przyleciało.

A przeczytałeś czego dotyczyła moja wypowiedź? Jeśli nawet faktycznie są takie przepisy to nie dotyczą ksenonów bo w każdym samochodzie w/g instrukcji obsługi wymianę ksenonowych źródeł światła ma robić serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już zabroniła. Wg aktualnych przepisów unijnych żarówki muszą być umieszczone tak, żeby dało się je

> wymienić samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi.

no spoko, czyli w przypadku Megane II wystraczy zdjąć koło hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup na allegro u sprawdzonego sprzedawcy za ułamek tej kwoty i wymień sobie sam

Podobno trzeba zrzucać zderzak, więc to nie taki prosty temat. Jednocześnie lampy w Vetrze to AFL, z elektroniką przy reflektorze. Trochę się boję, żeby czegoś nie spieprzyć. Poza tym ASO chyba da gwarancję na lampy ?

Druga rzecz - jeśli ktoś ma jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę lamp na allegro, to proszę o podlinkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno trzeba zrzucać zderzak, więc to nie taki prosty temat. Jednocześnie lampy w Vetrze to AFL,

> z elektroniką przy reflektorze. Trochę się boję, żeby czegoś nie spieprzyć.

Żebyś się nie zdziwił jak w ASO praktykanta wyślą do tak banalnej czynności zlosnik.gif

> Poza tym ASO chyba

> da gwarancję na lampy ?

Gwarancja na lampy idzie razem z samochodem więc czemu mieliby dawać znowu gwarancję na lampę po wymianie żarówki?

> Druga rzecz - jeśli ktoś ma jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę lamp na allegro, to proszę o

> podlinkowanie.

http://www.xenon24.eu/

z forum alfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebyś się nie zdziwił jak w ASO praktykanta wyślą do tak banalnej czynności

pewnie tak, ale jednak zderzak trzeba zdjąć.

> Gwarancja na lampy idzie razem z samochodem więc czemu mieliby dawać znowu gwarancję na lampę po

> wymianie żarówki?

lampa wyładowcza = zarówka. Nie czytałeś wątku ?

> http://www.xenon24.eu/

> z forum alfy

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie tak, ale jednak zderzak trzeba zdjąć.

> lampa wyładowcza = zarówka. Nie czytałeś wątku ?

Nie stosuję tej ogólnej i mylącej nazwy. Myślałem, że pisząc lampa masz na myśli reflektor. Lampa może być także w dorożce czy na ulicy.

Żarówka jest jak najbardziej sensowna, bo od razu wiadomo czego temat dotyczy.

> dzięki

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.