Skocz do zawartości

Chodzi o auto w benzynie do 15kPLN powyżej 2002-3 roku


alkor

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy szuka auta w zastępstwie starej Astry F ('95) koło której już nikt nie chce parkować ze względu na rdzę zlosnik.gif

Do wydania jest 10-15kPLN (lepiej 10 bo trochę trzeba będzie włożyć na początek). Segment duże B albo C. Kombi ale w benzynie bez gazu. Z 'wypasów' to wystarczy klima. Rocznik im młodszy tym lepszy. Wstępnie orientacyjnie pasują 2003-2006 żeby w tej cenie się zmieściło.

Do wyboru są w kombi: Focus, Megane, Astra.

Co trzeba wiedzieć o silnikach benzynowych w tych autach (w większości są to 1.6). W sensie awaryjności. Czy któryś trzeba się specjalnie wystrzegać? Albo wręcz przeciwnie?

Aha, zgodnie z panującym na MK trendem odpowiedzi zaznaczam że nie ma znaczenia że 'nie jedzie'. zlosnik.gif To są ludzie pod sześćdziesiątkę bez kompleksów i dzieci z PJ więc nie musi być powyżej 150KM. Połowa tego wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane II kombi. Silnik 1,6 16V 115 KM fajnie rozpędza tę budę. Z tego co kojarzę to problem jest z cewkami zapłonowymi Sagema. Ale auta w tym wieku mają pewnie już wymienione na inne. Tak czy inaczej to jedyna "wada" o której słyszałem, ale wystarczy wymienić cewki Sagema jeżeli takie będą w silniku i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy szuka auta w zastępstwie starej Astry F ('95) koło której już nikt nie chce parkować ze

> względu na rdzę

> Do wydania jest 10-15kPLN (lepiej 10 bo trochę trzeba będzie włożyć na początek). Segment duże B

> albo C. Kombi ale w benzynie bez gazu. Z 'wypasów' to wystarczy klima. Rocznik im młodszy tym

> lepszy. Wstępnie orientacyjnie pasują 2003-2006 żeby w tej cenie się zmieściło.

> Do wyboru są w kombi: Focus, Megane, Astra.

> Co trzeba wiedzieć o silnikach benzynowych w tych autach (w większości są to 1.6). W sensie

> awaryjności. Czy któryś trzeba się specjalnie wystrzegać? Albo wręcz przeciwnie?

> Aha, zgodnie z panującym na MK trendem odpowiedzi zaznaczam że nie ma znaczenia że 'nie jedzie'.

> To są ludzie pod sześćdziesiątkę bez kompleksów i dzieci z PJ więc nie musi być powyżej 150KM.

> Połowa tego wystarczy.

Astra G ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane II kombi. Silnik 1,6 16V 115 KM fajnie rozpędza tę budę. Z tego co kojarzę to problem jest z

> cewkami zapłonowymi Sagema. Ale auta w tym wieku mają pewnie już wymienione na inne. Tak czy

> inaczej to jedyna "wada" o której słyszałem, ale wystarczy wymienić cewki Sagema jeżeli takie

> będą w silniku i po problemie.

1.4 16V ma 98KM i praktycznie zero wad (poza wymienioną wyżej - z cewkami). W zupełności wystarczy. I nie ma KZFR przy okazji, które to jest w 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A coś więcej o silniku i osprzęcie? Rozumiem że sama buda nie jest już takim przysmakiem dla rudej?

Jak nie była bita i malowana garażowymi metodami to raczej nie powinna rdzewieć, przynajmniej moja nie rdzewiała ok.gif

Silnik 1.6 16V może łykać olej, generalnie daje radę mimo że mi się nie podobało w nim takie dziwne buczenie na wyższych obrotach. Z usterek zdarzają się pady egr, silnika krokowego, sondy lambda. Generalnie proste i tanie wozidło ok.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka to wada? Poprostu raz na jakiś czas należy wymienić rozrząd razem z kołem i po kłopocie.

Nie mówię że to dyskwalifikuje silnik ale warto by wiedzieć przed zakupem że jest taka opcja.

Sam kupiłem z silnikiem 1.6 16v i czekam co się stanie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.