Skocz do zawartości

Dławi sie


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wracajac z gór cos mi auto zaczeło szwankowac tzn ruszając z pod świateł lub dodajac gazu po hamowaniu silnikem auto przez 1-2 sek zadławi sie i jedzie juz normalnie . Nie dzieje sie tak za kazdym razem ale powiedzmy 7na 10 razy gdy ruszam . Nie wiem co jest grane wczesniej nie było takich objawów. Złe paliwo raczej wyeliminowałem bo tankowałem 3 razy na shell i orlen a problem jest dalej. Próbowałem ryszać przewodami od świec ale to nic nie zmienia . Co to moze byc miał ktos tak pacjent 1,2 8v.

Sprawa troche mnie martwi bo w sobote rano lece do Poznania z z rodzina i nie chcial bym zeby auto mi staneło po drodze.

Rozważe wszelkie sugestie i sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wczoraj wracajac z gór cos mi auto zaczeło szwankowac tzn ruszając z pod świateł lub dodajac gazu

> po hamowaniu silnikem auto przez 1-2 sek zadławi sie i jedzie juz normalnie . Nie dzieje sie

> tak za kazdym razem ale powiedzmy 7na 10 razy gdy ruszam . Nie wiem co jest grane wczesniej

> nie było takich objawów. Złe paliwo raczej wyeliminowałem bo tankowałem 3 razy na shell i

> orlen a problem jest dalej. Próbowałem ryszać przewodami od świec ale to nic nie zmienia . Co

> to moze byc miał ktos tak pacjent 1,2 8v.

> Sprawa troche mnie martwi bo w sobote rano lece do Poznania z z rodzina i nie chcial bym zeby auto

> mi staneło po drodze.

> Rozważe wszelkie sugestie i sprawdze

Miałem tak, bagno w baku pływa ok.gif

Brudne sitko od pompy, trzeba wyczyścić.

Pompa pod kanapą się znajduje. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem tak, bagno w baku pływa

> Brudne sitko od pompy, trzeba wyczyścić.

> Pompa pod kanapą się znajduje.

Gdzie pompka to wiem ale czy bagno confused.gif Chyba jednak to nie to bo jesli sitko by było brudne to dławił by sie na wysokich obrotach bo by nie dostawał paliwa a nie przy ruszaniu zanim jeszcze obroty złapie .

To bardziej wyglada jak by go nie wiem zalewało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie pompka to wiem ale czy bagno Chyba jednak to nie to bo jesli sitko by było brudne to dławił

> by sie na wysokich obrotach bo by nie dostawał paliwa a nie przy ruszaniu zanim jeszcze

> obroty złapie .

> To bardziej wyglada jak by go nie wiem zalewało

Sprawdź. Miałem takie objawy, sitko całe brudne było, przemyłem i było OK. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyciągnij kosz i zobacz czy nie rdzewieje zbiornik od środka. Kilka śrubek, kilka minut roboty a

> może trafisz na przyczynę.

Tak zrobie ale po powrocie z Poznania bo już nie mam teraz na to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pionas może mieć racje, bo przy ruszaniu najwięcej sie paliwo rusza bo baku cos w tym może byc

Fakt sitko było brudne ale niestety wyczyściłem i nic to nie zmieniło objawy te same a wręcz powiedział bym ze się nasilają i dławi się częściej ale tylko przy niskich obrotach jak np. but.gif to przy ruszaniu z 1 zadławi się a póżniej już jak ostro ciagne na biegach nic się nie dzieje i jedzie normalnie . Jak zejde z obrotów i jade obojętnie na jakim biegu tak ok 2000 obr wcisne gaz do końca to znów zadławi się na moment i znów ok .

Może to wina jakiegoś czujnika tylko jakiego i gdzie go szukac. Pojecia już nie mam co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany

Dzieki za pomoc

Przyczyna wypalone wnętrze fajki na 2 cylindrze tzn te blaszki które wchodzą na świece normalnie rozpadły się i ich praktycznie nie było

Zmieniłem przewód i wszystko ok

Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.