Skocz do zawartości

megane II 1,5dci


Bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podcieka podłoga od strony pasażera z przodu, jakiś płyn (tłusty), podobno wymieniany był jakiś wężyk z klimy, w czwartek wymieniany był silniczek spryskiwacza. Mokro w schowku w podłodze i wokół niego. Podnosiłem tapicerkę i spryskiwałem szyby, chodziła paręnaście minut klima i nic nie ciekło confused.gif Macie jakieś sugestie gdzie szukać? na razie osuszyłem i poczekam 2-3 dni czy coś się znowu pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, podcieka podłoga od strony pasażera z przodu, jakiś płyn (tłusty), podobno wymieniany był

> jakiś wężyk z klimy, w czwartek wymieniany był silniczek spryskiwacza. Mokro w schowku w

> podłodze i wokół niego. Podnosiłem tapicerkę i spryskiwałem szyby, chodziła paręnaście minut

> klima i nic nie ciekło Macie jakieś sugestie gdzie szukać? na razie osuszyłem i poczekam 2-3

> dni czy coś się znowu pokaże.

płyn chłodniczy Ci nie znika ??

nagrzewnicę masz do wymiany !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klima i nic nie ciekło Macie jakieś sugestie gdzie szukać? na razie osuszyłem i poczekam 2-3

> dni czy coś się znowu pokaże.

standard w MII - problemem jest zapychający się odpływ skroplin z klimy. Pod nagrzewnicą/chłodnica w panelu centralnym zaraz nad podłogą jest gumowy lej, który przechodzi przez podłogę i kończy się nad osłoną termiczną wydechu. Zakończony jest kolankiem 90st oraz klapką, która otwiera się pod wpływem ciśnienia słupa wody, który się gromadzi w rurce i "leju". Niestety śmieci. które są spłukiwane z chłodnicy gromadzą się na tej klapce i uniemożliwiają jej otwarcie. W efekcie woda z klimy wycieka z leja i gromadzi się w schowkach podłogowych. Rozwiązaniem problemu jest urwanie tej właśnie gumowej klapki. Ja tak zrobiłem i już od 3 lat problem nie powrócił...Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płyn chłodniczy Ci nie znika ??

jest ok. minimum- samochodem jeździ moja żonka od tygodnia i gdyby uciekał płyn w takiej ilości jak dzisiaj zauważyłem to pewnie byłoby już pusto

> nagrzewnicę masz do wymiany !

skąd ta pewność? w czwartek samochód był w serwisie na "dużym" przeglądzie- myślę że by zauważyli brak płynu, lub za małą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standard w MII - problemem jest zapychający się odpływ skroplin z klimy. Pod nagrzewnicą/chłodnica

> w panelu centralnym zaraz nad podłogą jest gumowy lej, który przechodzi przez podłogę i kończy

> się nad osłoną termiczną wydechu. Zakończony jest kolankiem 90st oraz klapką, która otwiera

> się pod wpływem ciśnienia słupa wody, który się gromadzi w rurce i "leju". Niestety śmieci.

> które są spłukiwane z chłodnicy gromadzą się na tej klapce i uniemożliwiają jej otwarcie. W

> efekcie woda z klimy wycieka z leja i gromadzi się w schowkach podłogowych. Rozwiązaniem

> problemu jest urwanie tej właśnie gumowej klapki. Ja tak zrobiłem i już od 3 lat problem nie

> powrócił...Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz

Że jest mokro zauważyłem w niedziele w zeszłym tygodniu- zrobiliśmy wtedy ok 50km na włączonej klimie, przez cały tydzień rano klima była wyłączona- żona załączała tylko w drodze powrotnej z pracy- 25km. Dzisiaj rano było prawie sucho- po zrobieniu niecałych 80km w duuużym upale i załączonej klimie zrobiło się bajoro- zaglądałem pod samochód i widać że z klimy kapie- dzięki za "trop"- poszukam tego odpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest ok. minimum- samochodem jeździ moja żonka od tygodnia i gdyby uciekał płyn w takiej ilości jak

> dzisiaj zauważyłem to pewnie byłoby już pusto

> skąd ta pewność? w czwartek samochód był w serwisie na "dużym" przeglądzie- myślę że by zauważyli

> brak płynu, lub za małą ilość.

Bo miałeś tłusty wyciek pod nogi pasażera.

A tłusty dlatego że płyn zawiera glicol!

Woda odparowałą i zostało tłuste.

Jak widzisz masz płyn ma MIN. a auto przeszło podobno DUŻY serwis smile.gif więc chyba się do niego nie przyłożyli, bo powinni byli przynajmniej dolać na środek, lub nawet wymienić cały.

Chyba że dolali i już zeszło smile.gif\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> standard w MII - problemem jest zapychający się odpływ skroplin z klimy. Pod nagrzewnicą/chłodnica

> w panelu centralnym zaraz nad podłogą jest gumowy lej, który przechodzi przez podłogę i kończy

> się nad osłoną termiczną wydechu. Zakończony jest kolankiem 90st oraz klapką, która otwiera

> się pod wpływem ciśnienia słupa wody, który się gromadzi w rurce i "leju". Niestety śmieci.

> które są spłukiwane z chłodnicy gromadzą się na tej klapce i uniemożliwiają jej otwarcie. W

> efekcie woda z klimy wycieka z leja i gromadzi się w schowkach podłogowych. Rozwiązaniem

> problemu jest urwanie tej właśnie gumowej klapki. Ja tak zrobiłem i już od 3 lat problem nie

> powrócił...Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to pisz

Woda ze skroplin NIE JEST TŁUSTA

Tłusty jest GLICOL smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie krzycz kolego

> chyba łatwiej i taniej sprawdzić odpływ z klimy niż rozszczelnioną nagrzewnicę, zgodzisz się,

> prawda?

Nie krzyczę, tylko uwydatniam to co najważniejsze w mojej wypowiedzi (to nie capslock tylko shift)

Ale chyba zgodzisz się ze mną, że z klimy nie będziesz miał TŁUSTEGO ??? smile.gif prawda ?

A z chłodziwa tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie krzyczę, tylko uwydatniam to co najważniejsze w mojej wypowiedzi (to nie capslock tylko shift)

> Ale chyba zgodzisz się ze mną, że z klimy nie będziesz miał TŁUSTEGO ??? prawda ?

> A z chłodziwa tak.

z chłodziwa jak najbardziej będzie tłuste waytogo.gif

brudna woda z syfem z podłogi też może być tłusta hmm.gif

zobaczymy jaki będzie wynik śledztwa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie krzyczę, tylko uwydatniam to co najważniejsze w mojej wypowiedzi (to nie capslock tylko shift)

> Ale chyba zgodzisz się ze mną, że z klimy nie będziesz miał TŁUSTEGO ??? prawda ?

> A z chłodziwa tak.

spokojnie, uzupełniłem płyn, i sprawdzimy przez kolejne kilka dni- zastanawia mnie tylko skąd pewność- "masz nagrzewnicę do wymiany!" -albo jesteś jasnowidzem, albo po prostu zgadujesz... no chyba że wróżysz z fusów. równie dobrze może być uwalony jakiś przewód. zasugerowałem się trochę tym że ilość wody na podłodze była proporcjonalna do używania klimy- poobserwuję parę dni, i jak nie znajdę to oddam do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, podcieka podłoga od strony pasażera z przodu, jakiś płyn (tłusty), podobno wymieniany był

> jakiś wężyk z klimy, w czwartek wymieniany był silniczek spryskiwacza. Mokro w schowku w

> podłodze i wokół niego. Podnosiłem tapicerkę i spryskiwałem szyby, chodziła paręnaście minut

> klima i nic nie ciekło Macie jakieś sugestie gdzie szukać? na razie osuszyłem i poczekam 2-3

> dni czy coś się znowu pokaże.

Mialem to samo , standard w m2 tzw kukulcze gniazdo w serwisie gdzie robia renowki zrobili mi w 15 min za niecale 50zl.qSą jakies kanały gdzie sie zapychaja i nie woda nie zawsze sie zbiera tylko w mega upalny dzień na długiej trasie miałem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łatwo to zdiagnozować.

> Zdejmujesz klapkę nr 1 - na zatrzaski/zasuwki

> wciskasz (chudą) łapę w szczelinę i "macasz" lej. Jak w środku czuć wodę to odpływ

jako że płynu nie ubyło, w środku względnie sucho, zrobiłem test. polewałem obficie wodą przednią szybę... po paru minutach pojawiła się woda na podłodze. pod samochodem był widoczny ślad z odpływu tylko od strony kierowcy. okazało się że odpływ (lej) po stronie pasażera był zapchany i woda stała w podszybiu i część przelewała się przez kanały wlotowe powietrza. jutro poszukam tego odpływu (leja) na środku 270751858-jezyk.gif

ps. dzięki za wskazówki

ps2,dobrze że nie zdążyłem wymienić nagrzewnicy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łatwo to zdiagnozować.

> Zdejmujesz klapkę nr 1 - na zatrzaski/zasuwki

> wciskasz (chudą) łapę w szczelinę i "macasz" lej. Jak w środku czuć wodę to odpływ

u mnie przelewa na odplywie, gdzie i jak wywalic klapke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przelewa na odplywie, gdzie i jak wywalic klapke

Wywalasz tę klapkę:

w8nhxd.jpg

niestety umiejscowiona on jest w tunelu centralnym, zaraz za grodzią silnika nad rurą wydechową za osłoną termiczną. Dostęp tylko z kanału i "na czuja" Ja odkręciłem osłonę termiczną wydechu, cofnąłem ją do tyłu i wtedy udało mi się dosięgnąć klapki. Jak ją załapałem to od razu spłynęła woda z klimy - mało przyjemna kąpiel sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wywalasz tę klapkę:

> niestety umiejscowiona on jest w tunelu centralnym, zaraz za grodzią silnika nad rurą wydechową za

> osłoną termiczną. Dostęp tylko z kanału i "na czuja" Ja odkręciłem osłonę termiczną wydechu,

> cofnąłem ją do tyłu i wtedy udało mi się dosięgnąć klapki. Jak ją załapałem to od razu

> spłynęła woda z klimy - mało przyjemna kąpiel

dzieki, zaraz ide dlubac, po ostatniej trasie rybki mozna bylo by chodowac w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> łatwo to zdiagnozować.

> Zdejmujesz klapkę nr 1 - na zatrzaski/zasuwki

> wciskasz (chudą) łapę w szczelinę i "macasz" lej. Jak w środku czuć wodę to odpływ

jako że odrobinka wody jeszcze się pojawiała, u znajomego mechaniora podniosłem renie i znalazłem ten odpływ z klimy, oczywiście był zasyfiony, więc paluchem wygrzebałem tą maź i urwałem tą zaślepkę- mam nadzieję że teraz już będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako że odrobinka wody jeszcze się pojawiała, u znajomego mechaniora podniosłem renie i znalazłem

> ten odpływ z klimy, oczywiście był zasyfiony, więc paluchem wygrzebałem tą maź i urwałem tą

> zaślepkę- mam nadzieję że teraz już będzie git

IMHO pomoże ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.