Skocz do zawartości

Zgłoszenie kupna do US


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w maju skuter za 900zl (chińska padaka). Do kwoty 1000zł nie trzeba płacić podatku, ale ja nawet nie zgłosiłem kupna do US. Skutera nie przerejestrowałem i skończyło się ubezpieczenie. Trzeba w ogóle zgłaszać kupno pojazdu jeśli kwota nie przekroczyła 1000zł? Raczej nie znajdą w swoich książkach ile ten pojazd jest warty bo jest to niby kingway ale w dowodzie jest napisane YIBEN. Co mam teraz robić? Zgłaszać to i dadzą mi jakąś karę? Co jeśli chciałbym sprzedać ten skuter? Daje kupującemu starą umowę żeby była ciągłość i nigdzie tego nie zgłaszam? próbowałem szukać odpowiedzi w internecie i dzwoniłem do US ale tam telefonów nie odbierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem w maju skuter za 900zl (chińska padaka). Do kwoty 1000zł nie trzeba płacić podatku, ale ja

> nawet nie zgłosiłem kupna do US. Skutera nie przerejestrowałem i skończyło się ubezpieczenie.

> Trzeba w ogóle zgłaszać kupno pojazdu jeśli kwota nie przekroczyła 1000zł? Raczej nie znajdą w

> swoich książkach ile ten pojazd jest warty bo jest to niby kingway ale w dowodzie jest

> napisane YIBEN. Co mam teraz robić? Zgłaszać to i dadzą mi jakąś karę?

Dać spokój, podatek nie wystąpił.

> Co jeśli chciałbym

> sprzedać ten skuter? Daje kupującemu starą umowę żeby była ciągłość i nigdzie tego nie

> zgłaszam? próbowałem szukać odpowiedzi w internecie i dzwoniłem do US ale tam telefonów nie

> odbierają...

Masz 30 dni na zarejestrowanie, więc nie widzę problemu. Jak nie przerejestrujesz a będziesz jeździł możesz dostać mandat nawet przekraczający połowę wartości wiatropęda...

Jeśli sprzedasz bez rejestracji z zarobkiem, powinieneś wykazać to do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem w maju skuter za 900zl (chińska padaka). Do kwoty 1000zł nie trzeba płacić podatku, ale ja

> nawet nie zgłosiłem kupna do US. Skutera nie przerejestrowałem i skończyło się ubezpieczenie.

> Trzeba w ogóle zgłaszać kupno pojazdu jeśli kwota nie przekroczyła 1000zł? Raczej nie znajdą w

> swoich książkach ile ten pojazd jest warty bo jest to niby kingway ale w dowodzie jest

> napisane YIBEN. Co mam teraz robić? Zgłaszać to i dadzą mi jakąś karę? Co jeśli chciałbym

> sprzedać ten skuter? Daje kupującemu starą umowę żeby była ciągłość i nigdzie tego nie

> zgłaszam? próbowałem szukać odpowiedzi w internecie i dzwoniłem do US ale tam telefonów nie

> odbierają...

Jeżeli chciałbyś to zarejestrować na siebie, to w WK może być problem (ale nie musi - zależy od WK). Mój WK wymagał wizyty w US, mimo, że umowa była na kwotę poniżej 1kpln. Kupiłem pojazd, 3 lata nie rejestrowałem, bo wymagał odbudowy i przede wszystkim badania technicznego, bez którego nie miałem szans na przerejestrowanie. Więc z umową, która miała datę sprzed 3 lat odbiłem się od WK i poszedłem po stempel do US. Tam paniusia z okienka spojrzała na datę, stwierdziła tylko, że stara ta umowa, co ja oczywiście potwierdziłem - stara, ma 3 lata zlosnik.gif, przywaliła pieczęć i tyle...nie było mowy o żadnych karach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w odwrotnej sytuacji? Sprzedałem auto ponad 1miesiąc temu i nie mam czasu zgłosić tego faktu do

> Wydziału Komunikacji. Grozi coś za to jak się pojawię np 3 miesiące po fakcie?

Największą niedogodnością może być wywleczenie z wyrka o 6 rano przez mundurowych (jeśli szczęśliwy nabywca też nie będzie miał po drodze do WK i autem z papierami wciąż na Ciebie spowoduje wypadek, a sam się ulotni). Myślę, że choćby dlatego warto jednak zgłosić sprzedaż. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Największą niedogodnością może być wywleczenie z wyrka o 6 rano przez mundurowych (jeśli szczęśliwy

> nabywca też nie będzie miał po drodze do WK i autem z papierami wciąż na Ciebie spowoduje

> wypadek, a sam się ulotni). Myślę, że choćby dlatego warto jednak zgłosić sprzedaż.

ok.gif ale jak ten drugi nie zarejestruje na siebie to dalej bedzie stało na sprzedajacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak ten drugi nie zarejestruje na siebie to dalej bedzie stało na sprzedajacego...

tak, ale każde sprawdzenie auta po numerach da zwrot starego właściciela z adnotacją sprzedaży i info o nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ale każde sprawdzenie auta po numerach da zwrot starego właściciela z adnotacją sprzedaży i

> info o nowym.

ok.gif nie wiedziałem, ale z tym brakiem przerejestrowania auta na kupującego to podobno w PL juz jest spory problem no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (chyba na zgłoszenie zakupu, nie ma w przepisach informacji, że jest MUS przerejestrowania.

Nie ale powinieneś zgłosić, tak jak piszesz, a jest tam jakiś kolejny przepis, że po zgłoszeniu nabycia pojazdu starosta przystępuje do procedury przerejestrowania (czy jakoś tak, sens zachowałem), czyli na zasadzie powiadomienie=ruszenie z procedurą.

> a ta kara co mówisz, to mandat za niezgodność danych w dowodzie rejestracyjnym ze stanem

> faktycznym)

Jest albo kara albo zabranie DR smile.gif Jak nie kijem go to pałką, zazwyczaj powodami są:

Quote:

Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania

lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza

przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu

drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.2)) lub przepisom wydanym

na jej podstawie,

podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany.


lub

Quote:

Art. 132. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908)

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

(...)

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.


No a jak się uparcie zaczniesz bronić, to będą mieli "podejrzenie" i pojazd trafi sobie na parking policyjny do wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.