Skocz do zawartości

Metaliczne brzęczenie wydechu


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem autko z silnikiem V6, ktoś wyciął katalizatory i wspawał proste rury. Plecionka jest tylko na jednej "nogawicy" "portek", więc kolektory mają kompensację między sobą, ale finalnie cały układ wydechowy od 1 kolektora do ostatniego tłumika jest sztywny. Przyczyną metalicznego brzdęku od 2400 obr/min będzie brak 1 plecionki czy brak katalizatorów i spaliny tak brzęczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem autko z silnikiem V6, ktoś wyciął katalizatory i wspawał proste rury. Plecionka jest tylko

> na jednej "nogawicy" "portek", więc kolektory mają kompensację między sobą, ale finalnie cały

> układ wydechowy od 1 kolektora do ostatniego tłumika jest sztywny. Przyczyną metalicznego

> brzdęku od 2400 obr/min będzie brak 1 plecionki czy brak katalizatorów i sprężyny tak brzęczą?

brak katów ok.gif

kup jakiś porządny tłumik przelotowy i problem zginie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brak katów

> kup jakiś porządny tłumik przelotowy i problem zginie

Jak to tłumik przelotowy? Miejsca jest niewiele, katalizatory były przy samej ramie, musiayby to być małe tłumiki. Jeśli walczyłeś z czym podobnym, może podlinkujesz coś np z allegro?

Chodzi o coś takiego?

http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-strumienica-50mm-katalizator-ok-i3405392259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to tłumik przelotowy? Miejsca jest niewiele, katalizatory były przy samej ramie, musiayby to

> być małe tłumiki. Jeśli walczyłeś z czym podobnym, może podlinkujesz coś np z allegro?

tak walczyłem w civicu zlosnik.gif

po wycięciu katalizatora i zrobieniu przelotu zawsze pojawia się metaliczny dźwięk, rada jest jedna wstawiasz w miejsce kata - bynajmniej u mnie za kolektorem tłumik przelotowy który niweluje te dźwięki ok.gif

jeśli u Ciebie nie ma miejsca tam gdzie były katalizatory to pod podłogę wstaw przelotowy tłumik jeśli masz miejsce niewiem.gif

edit

takie coś może pomóc w 1.5 ale wątpie by pomogło w V6 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak walczyłem w civicu

> po wycięciu katalizatora i zrobieniu przelotu zawsze pojawia się metaliczny dźwięk, rada jest jedna

> wstawiasz w miejsce kata - bynajmniej u mnie za kolektorem tłumik przelotowy który niweluje te

> dźwięki

> jeśli u Ciebie nie ma miejsca tam gdzie były katalizatory to pod podłogę wstaw przelotowy tłumik

> jeśli masz miejsce

> edit

> takie coś może pomóc w 1.5 ale wątpie by pomogło w V6

A ja mysle, ze pomoze. Silnik to silnik. Kwestia tylko jak duzy powinien byc ten tlumik przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak walczyłem w civicu

> po wycięciu katalizatora i zrobieniu przelotu zawsze pojawia się metaliczny dźwięk, rada jest jedna

> wstawiasz w miejsce kata - bynajmniej u mnie za kolektorem tłumik przelotowy który niweluje te

> dźwięki

> jeśli u Ciebie nie ma miejsca tam gdzie były katalizatory to pod podłogę wstaw przelotowy tłumik

> jeśli masz miejsce

> edit

> takie coś może pomóc w 1.5 ale wątpie by pomogło w V6

Pojemność jest 3.2, katy były 2 więc jest to jakby 1.6 na jeden katalizator. A co ze strumienicami z łuskami, takie mam dostępne w hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.