Skocz do zawartości

Dwa wzmacniacze - podłączenie, przeróbka instalacji


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Do tej pory miałem w samochodzie jeden wzmacniacz 4 kanałowy ( dwa kanały w mostku na subwoofer więc powiedzmy 3 kanałowy ) a teraz zdecydowałem się rozdzielić granie na dwa wzmacniacze. Jeden zasila przedni zestaw, a drugi będzie zasilał subwoofer w mostku wink.gif

Teraz takie pytanie, mam instalacje w samochodzie pod jeden wzmacniacz. Czy mogę poprostu rozdzielić przewody zasilające na dwa i podłączyć do wzmacniaczy? Czy muszę brać coś pod uwagę? Przekroju kabla wystarczy bo kiedyś z zamysłem rozbudowy dałem grubsze wink.gif Aha i czy opłaca się rozdzielać przewód masowy, czy dać poprostu drugi? Jeżeli jak go rozdziele i na nic to nie wpłynie to chętnie wybiorę takie rozwiązanie ( lutownica i umiejętności nią posługiwania mam wink.gif )

Aha i czy istnieją jakies w miarę tanie "trójniki" do rozdzielania przewodów zasilających ?

Drugie pytanie, na jednym wzmaku mam line-in i line-out do RCA. Czy jak puszczę sygnał RCA przez niego do drugiego wzmacniacza to stracę na jakości dźwięku w porównaniu gdybym RCA podłączył bezpośrednio do tego drugiego?

Szukałem odpowiedzi na moje pytania ale nic nie znalazłem zlosnik.gif Dziękuję za pomoc 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od mocy wzmacniaczy trzeba sprawdzić grubości przewodów.

W razie potrzeby wymienić na grubsze.

Pomoc:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Możesz zastosować rozdzielacze i uniknąć układania dodatkowych par smile.gif

Pomoc:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=rozdzielacz+zasilania&search_scope=category-709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Do tej pory miałem w samochodzie jeden wzmacniacz 4 kanałowy ( dwa kanały w mostku na

> subwoofer więc powiedzmy 3 kanałowy ) a teraz zdecydowałem się rozdzielić granie na dwa

> wzmacniacze. Jeden zasila przedni zestaw, a drugi będzie zasilał subwoofer w mostku

> Teraz takie pytanie, mam instalacje w samochodzie pod jeden wzmacniacz. Czy mogę poprostu

> rozdzielić przewody zasilające na dwa i podłączyć do wzmacniaczy? Czy muszę brać coś pod

> uwagę? Przekroju kabla wystarczy bo kiedyś z zamysłem rozbudowy dałem grubsze Aha i czy

> opłaca się rozdzielać przewód masowy, czy dać poprostu drugi? Jeżeli jak go rozdziele i na nic

> to nie wpłynie to chętnie wybiorę takie rozwiązanie ( lutownica i umiejętności nią

> posługiwania mam )

> Aha i czy istnieją jakies w miarę tanie "trójniki" do rozdzielania przewodów zasilających ?

Ja mam puszczone dwa zasilania +12V, masa w bagazniku z karoserii pojazdu.

> Drugie pytanie, na jednym wzmaku mam line-in i line-out do RCA. Czy jak puszczę sygnał RCA przez

> niego do drugiego wzmacniacza to stracę na jakości dźwięku w porównaniu gdybym RCA podłączył

> bezpośrednio do tego drugiego?

> Szukałem odpowiedzi na moje pytania ale nic nie znalazłem Dziękuję za pomoc

Jesli polaczenie bedzie ok to nie odczujesz strat. Najlepiej byloby polozyc oddzielne kable do radia, pod warunkiem, ze sa jeszcze wolne wyjscia RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależnie od mocy wzmacniaczy trzeba sprawdzić grubości przewodów.

> W razie potrzeby wymienić na grubsze.

Mam 10mm2 myślę że do 2x125W + 1x170W (RMS) wystarczy

> Możesz zastosować rozdzielacze i uniknąć układania dodatkowych par

> Pomoc:

> http://allegro.pl/listing/listing.php?string=rozdzielacz+zasilania&search_scope=category-709

Powiedzmy że taki rozdzielacz trochę drogawy jak za kawałek metalu, chyba poprostu porządnie polutuje i też bedzie ok wink.gif

>Jesli polaczenie bedzie ok to nie odczujesz strat. Najlepiej byloby polozyc oddzielne kable do radia, pod warunkiem, ze sa jeszcze wolne wyjscia RCA.

Właśnie dzisiaj na próbę podłączyłem przez jeden wzmak do drugiego i nie odczuwam strat więc chyba tak zostawię, podoba mi sie to rozwiązanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 10mm2 myślę że do 2x125W + 1x170W (RMS) wystarczy

Powinien smile.gif

> Powiedzmy że taki rozdzielacz trochę drogawy jak za kawałek metalu, chyba poprostu porządnie

> polutuje i też bedzie ok

Możesz poszukać tańszych smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinien

ok.gif

> Możesz poszukać tańszych

A nie ma czegoś takiego powiedzmy w ksztalcie rurki do której wkłada się przewód i zaciska małym kluczykiem imbusowym? Taki trojnik byłby idealny wink.gif

A i jeszcze takie pytanie jak nazywają się koncówki do kabli ( te taki w kształcie litery U ) zakladane na przewód żeby przykręcić do koncowek wzmacniacza ? Szukam i szukam i nie wiem jak to można nazwać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.