Skocz do zawartości

stale świeci się tylko CODE


colinaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam małego problema. Po swapie przekręcam kluczyk i świeci mi się tylko CODE. Nie zapala się na chwilę tak jak powinna marchewa i pompa paliwa nie uruchamia się.

Pacjent to CC z silnikiem 1.2 8V na kompie od punto. Komputer podpiąłem razem z immo, a przy przekręcaniu kluczyka trzymam przy antence kluczyk matkę. CODE nie gaśnie.

Szukałem w internecie i nie znalazłem nic konkretnego na ten tamat dlatego piszę tutaj. Jedynie jakieś wzmianki o słabym akumulatorze ale jako człowiek w trakcie studiów elektronicznych wydaję mi się to nieprawdopodobne. Niemniej dzisiaj to sprawdzę. Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje. Przy mnie koleś to wykręcał z samochodu ale z różnych przyczyn było to późno w nocy już, więc nie wiem czy się nie pomylił co do kluczyka matki. Komputer i immo są na 99% z jednego auta. Co więcej auto to jeszcze godzinę przed otrzymaniem przeze mnie tych części jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się wydaje. Przy mnie koleś to wykręcał z samochodu ale z różnych przyczyn było to późno w

> nocy już, więc nie wiem czy się nie pomylił co do kluczyka matki. Komputer i immo są na 99% z

> jednego auta. Co więcej auto to jeszcze godzinę przed otrzymaniem przeze mnie tych części

> jeździło.

jeśli wszystko jest z jednego auto - to coś źle podłączyłeś

jeśli nie to odłącz centralkę immo i daj kompa do wyczyszczenia z kodu, co prawda pozbędziesz się immobilisera ale silnik będzie normalnie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co mógłbym źle podłączyć? Przecież w tym samochodzie praktycznie wszystko jest zrobione tak że albo długość kabla albo wtyczka nie pozwalają niczego źle podłączyć. Jeśli chodzi o wiązkę silnikową to wczoraj siedziałem z książką w garści i sprawdzając kolory kabli identyfikowałem od czego jest dana wtyczka więc to musi być dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale co mógłbym źle podłączyć? Przecież w tym samochodzie praktycznie wszystko jest zrobione tak

> że albo długość kabla albo wtyczka nie pozwalają niczego źle podłączyć. Jeśli chodzi o wiązkę

> silnikową to wczoraj siedziałem z książką w garści i sprawdzając kolory kabli identyfikowałem

> od czego jest dana wtyczka więc to musi być dobrze zrobione.

Zakładam, że komp to IAW 8/18F. A pin 26 kolega odłączył? Brak marchewy to ogólnie zły znak, tzn. wg. mnie komp się nie bootuje tak jak powinien. Pozatym diagnozę warto by podłączyć, można mówić takie rzeczy do znudzenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam, że komp to IAW 8/18F. A pin 26 kolega odłączył? Brak marchewy to ogólnie zły znak, tzn.

> wg. mnie komp się nie bootuje tak jak powinien. Pozatym diagnozę warto by podłączyć, można

> mówić takie rzeczy do znudzenia :/

do czego jest ten pin 26 ?? Bo wiem ze on tylko pobiera prad przy sterowniku z 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się wydaje. Przy mnie koleś to wykręcał z samochodu ale z różnych przyczyn było to późno w

> nocy już, więc nie wiem czy się nie pomylił co do kluczyka matki. Komputer i immo są na 99% z

> jednego auta. Co więcej auto to jeszcze godzinę przed otrzymaniem przeze mnie tych części

> jeździło.

a pin 7 kompa masz polaczony wraz z centralka CODE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do czego jest ten pin 26 ?? Bo wiem ze on tylko pobiera prad przy sterowniku z 1.2

Kompy 16f widzą na tym pinie czy jest stacyjka włączona, inne go nie potrzebują i jak sam zauważyłeś jeszcze do tego żrą przez niego prąd (choć nadal nie wiem jak i dlaczego...). A ECOLa to chyba wogóle się nie da "wyłączyć" z tym pinem podłączonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pinie 26 nie wiedziałem, ale po jego odłączeniu nic się nie zmieniło. Zaraz sprawdzę jak to jest z tym pinem 7. Do czego on dokładnie powinien być podłączony?

Edit. Komp to 8F

Edit 2. Pin 7 sprawdzony. Jest połączenie między komputerem a centralką immo frown.gif Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o pinie 26 nie wiedziałem, ale po jego odłączeniu nic się nie zmieniło. Zaraz sprawdzę jak to jest

> z tym pinem 7. Do czego on dokładnie powinien być podłączony?

> Edit. Komp to 8F

> Edit 2. Pin 7 sprawdzony. Jest połączenie między komputerem a centralką immo Jakieś inne pomysły?

no to pozostaje tylko ze albo uwalony pierscien immo albo niestety kluczyk jest zly - nie z tego modulu i kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompy 16f widzą na tym pinie czy jest stacyjka włączona, inne go nie potrzebują i jak sam

> zauważyłeś jeszcze do tego żrą przez niego prąd (choć nadal nie wiem jak i dlaczego...). A

> ECOLa to chyba wogóle się nie da "wyłączyć" z tym pinem podłączonym...

no wiem, ale np sterownik 1.1 spi zgodnie ze schematem tez korzysta z tego pinu a juz nie pobiera pradu... ahh ten fiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.