Skocz do zawartości

Ford Focus II 1.6 16V . Przewody zapłonowe.


luki29m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś mógł by podpowiedzieć jak często się wymienia kable wysowkiego napięcia w Focusie II 1.6,16V z 2005 roku. W aso występują na sztuki i krzyczą sobie ok 100 zł za 1 szt czyli komplet ok 400zł. Czy to nie za wiele jak na kable zpłonowe???? Chyba że one są jakieś niezwykłe o czym nie wiem ... Znalazłem na "alledrogo" komplet motorcrafta za ok 250 z przesyłką czyli niby oryginały ale można też np NGK za 124 zł i też w opisie pasują . Skąd taka rozbieżność. Samochód w sumie pali i jeździ ale raz zdarzyło się że nie odpalił. Jak brat poruszał kablami to zapalił. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się w ogóle, że w miarę nowoczesnym aucie są w ogóle przewody WN.

Wiele firm już dekadę wcześniej doszło do wniosku, że można łatwo wyeliminować ten zawodny i podatny na wilgoć w silniku ZI, element.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrzymują róznie

dobre oryginały nawet z 200 kkm wytrzymają , przy gazie dużo mniej ,NGK mogę polecić ja przy gazie wymieniam koło 40 - 50 kkm i zawsze komplet czyli co drugą wyminę świec , jeżeli ma przebieg powyżej 100 kkm + 8 lat bym się nie zastanawiał i wymienił komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwię się w ogóle, że w miarę nowoczesnym aucie są w ogóle przewody WN.

> Wiele firm już dekadę wcześniej doszło do wniosku, że można łatwo wyeliminować ten zawodny i

> podatny na wilgoć w silniku ZI, element.

> Pozdrawiam.

Oczywiście...I zamiast wymieniać przewód kosztujący parę złotych trzeba wymienić całą kasetę z cewkami za kilka setek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód w sumie pali i jeździ ale raz zdarzyło się że nie odpalił. Jak brat

> poruszał kablami to zapalił. Proszę o porady.

Sprawdź te przewody miernikiem, albo podjedź do elektryka, zapłacisz 20 złotych i będziesz wiedział, czy są dobre, albo który zły i co mu dolega. Może wystarczy dogiąć blaszki w fajkach przy świecach lub cewkach. To nie są zwykłe kable, ale też nie jakiś kosmos hehe.gif i nic nie powinno się w nich zużywać. Ja mam w Lanosie fabryczne z 98 roku nawet tam nie zaglądam zlosnik.gif. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnie bywa, wymieniałem Mamie, auto szarpało jakby na 3 cylindry paliło, jazda to porażka. Jak kable zdjąłem to po położeniu na stole zostały w kształcie takim w jakim na silniku były- tak zesztywniały. Nowe kable i auto "odżyło".

Ja ze swojej strony mogę Boscha polecić chociaż różne opinie o nich w necie krążą- zazwyczaj sugeruję się tym gdzie je wyprodukowano- z reguły są made in England wink.gif Na gazie śmiało ponad 100 tyś. km i ponad 6 lat. Potem już się rozsypują i przy wymianie świec najczęściej któryś się oberwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.