Skocz do zawartości

zestaw rozrządu i inne (FOCUS II)


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po dzisiejszym przeglądzie w ASO (!) mojego Focusa 1,6 tdci z 2007 (132kkm) okazało się, że:

- jest zapocenie olejem ze strony rozrządu (zalecenie-obserwować, wymienić uszczelniacz i przy okazji rozrząd

czy ten zestaw będzie ok:

http://allegro.pl/show_item.php?item=347...2fb8b71e1e483bb

- tuleje metalowo-gumowe przednich i tylnych wahaczy wykazują zużycie (na visus- nieco rozwarstwione)

zalecenie- pomyśleć o wymianie

Pytanie- kupić same tuleje czy kpl. wahacze np. Meyle?

- zaczyna szumieć łożysko lewe z przodu - oczywiście obserwować i w przyszłości wymienić...

Jakiej firmy zamiennik wybrać? FAG będzie OK?

Pozdrawiam

PS. jak myślicie, na jaką kwotę ASO przygotowało kosztorys na ww. (części i robocizna)?

PS2 nagród nie przewiduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. jak myślicie, na jaką kwotę ASO przygotowało kosztorys na ww. (części i robocizna)?

jak z tylnym zawiasem to będzie ze 5000 PLN zlosnik.gif

przód ostatnio robiłem w warsztacie niezależnym , tuleje wahaczy , sworznie i łączniki stabiliatorów na częściach TRW i Moog wyszło 800 PLN za całośc ok.gif

Komplet wszystkich wahaczy do tyłu razem ze śrubami to ok. 2400 z robocizną niestety ok 3000 PLN , ale za to kompleksowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z tylnym zawiasem to będzie ze 5000 PLN

> przód ostatnio robiłem w warsztacie niezależnym , tuleje wahaczy , sworznie i łączniki

> stabiliatorów na częściach TRW i Moog wyszło 800 PLN za całośc

> Komplet wszystkich wahaczy do tyłu razem ze śrubami to ok. 2400 z robocizną niestety ok 3000 PLN ,

> ale za to kompleksowo

Hej

Byłeś blisko.... Prawie 5,5 tysiące

Nie wiem tylko czy kupować tuleje czy całe wahacze.

Są kpl Meyle za ok 700-800zł. Dobre to?

A rozrząd z linku? Ok?

A Piasta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

> - zaczyna szumieć łożysko lewe z przodu - oczywiście obserwować i w przyszłości wymienić...

> Jakiej firmy zamiennik wybrać? FAG będzie OK?

Ja kupiłem FAGa z allegro za 217 zł z wysyłką już brutto.

Śmiga aż miło. Mi zaczęło nagle huczeć i 2 dni po powrocie z trasy wymieniłam bo nie umiałem z tym jeździć poniżej 150 km/h grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ?

> Ja kupiłem FAGa z allegro za 217 zł z wysyłką już brutto.

> Śmiga aż miło. Mi zaczęło nagle huczeć i 2 dni po powrocie z trasy wymieniłam bo nie umiałem z tym

> jeździć poniżej 150 km/h

Wymieniałeś i mokry i suchy ?

Bo sąsiad wymienił tylko jeden (suchy/górny) w Mondeo 1.8 125KM i mu właśnie strzelił mokry sick.gif

wstępnie ok. 4500 naprawa poza ASO z częściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzywane 2 tloki, panewki, zrobienie glowicy, "mokry" z czesciami , robocizna...Moze zamknie sie

> taniej niz wstepnie powiedzieli. Dla mnie to sygnal zeby rozrzad zrobic przy 180 i nie czekac

> do 200

Bo Komor pisał o piascie, więc trochę się zdziwiłem.... Nawet nie wiem co to "mokry".

A jak oceniasz zestaw rozrządu z linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo Komor pisał o piascie, więc trochę się zdziwiłem....

aaa...popatrz, chyba się zamotałem i zamiast o piaście facepalm%5B1%5D.gif to o rozrządzie temat rozwinąłem (w sumie ku przestrodze posiadaczy 1.8TDCi)

> Nawet nie wiem co to "mokry".

W 1.8 są dwa paski rozrządu. Górny (można powiedzieć tradycyjny) i jakiś "mokry". Należy wymieniać obydwa więc i koszty są dosyć spore. Z wymianą może to kosztować 1500-2000zł poza ASiO. Sam mokry to koszt co najmniej 600zł + montaż (bardziej skomplikowany niż tradycyjnego)

> A jak oceniasz zestaw rozrządu z linka?

Ja to tylko na "oryginały" wszystkie graty wymieniam, ale do rozrządu mam jeszcze chwilę, dlatego się nie odniosę. Zresztą w takich sprawach wolę, żeby mechanik mi załatwił części bo czasami są jakieś minimalne różnice, niuanse pomiędzy rocznikami więc wolę nie ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniałeś i mokry i suchy ?

> Bo sąsiad wymienił tylko jeden (suchy/górny) w Mondeo 1.8 125KM i mu właśnie strzelił mokry

> wstępnie ok. 4500 naprawa poza ASO z częściami

Łożysk mokry i łożysk suchy? zlosnik.gif

Nie, wymieniłem tylko lewe łożysko razem z piastą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaa...popatrz, chyba się zamotałem i zamiast o piaście to o rozrządzie temat rozwinąłem (w sumie

> ku przestrodze posiadaczy 1.8TDCi)

> W 1.8 są dwa paski rozrządu. Górny (można powiedzieć tradycyjny) i jakiś "mokry".

Muszę popytać w serwisach czy wiedzą coś o mokrym pasku, bo w zestawie zawsze masz tylko jeden pasek spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.