Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W swoim Nissanie Primera z 1997 roku, chciałbym zakonserwować przed zimą podwozie. Troszkę rdzawych nalotów zaobserwowalem i chociaż w jakimś stopniu chciałbym ten proces spowolnić. Nie chciałbym wydawać na ten cel fortuny więc proszę sensowne porady. Jak się za to zabrać, jakich środków użyć ? Z góry dziekuję za porady, wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- szlifowanko

- cortanin f zgodnie z etykietką

- podkład np. antykor

- mazianko kilkukrotne Boll do konserwacji podwozia na pędzel

Wszystkie elementy są dość tanie i wydajne, Bolla trzeba Ci będzie ze 3 - 4 puszki, jak chcesz też nadkola itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> W swoim Nissanie Primera z 1997 roku, chciałbym zakonserwować przed zimą podwozie. Troszkę rdzawych

> nalotów zaobserwowalem i chociaż w jakimś stopniu chciałbym ten proces spowolnić. Nie

> chciałbym wydawać na ten cel fortuny więc proszę sensowne porady. Jak się za to zabrać, jakich

> środków użyć ? Z góry dziekuję za porady, wskazówki...

1. Umyć!

2. Oczyścić,

3. WEGA Corr-Active - używana przy statkach, reaguje z rdzą

4. APP masa do nakładania pędzlem (duża puszka, kosztuje sporo ale u mnie sprawdziła się znakomicie),

5. Tam gdzie widać baranek w sprayu APP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chciałbym wydawać na ten cel fortuny więc proszę sensowne porady. Jak się za to zabrać, jakich

> środków użyć ? Z góry dziekuję za porady, wskazówki...

Przykładowe filmiki

Na filmikach masz obróbkę blachy - na końcu dasz "baranka"

Dobrze oczyścić, użyć odtłuszczacza i jak nie masz ogrzewanego pomieszczenia to tak jak ja korzystaj z ciepła zew. - min te 18-20 st musi mieć blacha (a nie tylko otoczenie) by wszystko ładnie zaczęło wiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczyścić rdzę, tam gdzie była rdza dać Cortanin/Fertan/Fosol, później Valvoline Tectyl ML (można

> też do profili) i Valvoline Tectyl Bodysafe.

Ile zakupić ml tych specyfików aby wystarczyło na całe podowozie?

Czy cały dzień wystarczy mi na zabezpieczenie?

Podsumowując:

Umyć podwozie,

Porządnie oczyścić z rdzy do gołej blachy,

Odtłuścić

Zastosować cortanin

Zastosować Tectyl ML

Zastosować Tectyl Bodysafe?

Jeżeli się mylę to proszę o poprawę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich eksperymentow wyniklo ze cortanin jest o wiele gorszy od brunoxa ktory i tak cudem nie

> jest.A boll to tez shit lepszy novol

Cena cortanina to 1/5 ceny brunoxa. Co nie zmienia faktu, że dla mnie działa - robiłem tak jak pisali na opakowaniu i spasywował rdzę, zamalowałem, nic nie wyłazi.

Bolla stosuję już kilka lat na różnych autach i stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry jak dla mnie. Kolega autor nie chciał wydać fortuny smile.gif

Oczywiście pewnie można lepiej, ba, można nawet wypiaskować, ale to kupa kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...akurat robię podwozie...

> Ile zakupić ml tych specyfików aby wystarczyło na całe podowozie?

Najpierw kupiłem po dwa spraye do podwozia, progów i profili. Szybko okazało się, że spraye to są: "psik" i nie ma. Kupiłem litrowe na pędzel.

> Czy cały dzień wystarczy mi na zabezpieczenie?

U mnie już drugi miesiąc ale zakres jest trochę większy no i nie mogę całego dnia przeznaczyć.

W sobotę miałem cały dzień. Udało mi się oczyścić i pomazać Fertan-em mniej więcej 1/4 podwozia. Tzn. nie było to 1/4 powierzchni tylko na 1/4 powierzchni. Czyszczone były tylko miejsca.

> Podsumowując:

> Umyć podwozie,

> Porządnie oczyścić z rdzy do gołej blachy,

> Odtłuścić

> Zastosować cortanin

> Zastosować Tectyl ML

> Zastosować Tectyl Bodysafe?

> Jeżeli się mylę to proszę o poprawę

Przygotować się na niespodzianki typu czyścisz a tu śrubokręt wchodzi do środka zlosnik.gif

No i zaczyna się spawanie oraz wątpliwości typu: 'Może lepiej dalej już nie odkrywać"?

Ogólnie mam wrażenie, że te wszystkie zabezpieczenia bardziej szkodzą, bo wilgoć dostaje się od środka i już zostaje pod zabezpieczeniem, nie mając odpływu. Później to wszystko gnije.

Tam gdzie poprzednie zabezpieczenie było najlepsze tak właśnie jest.

Tam gdzie poodpadało i od początku było cienkie i nieszczelne, jest czysta blacha. Właściwie jak nowa.

No dobra, muszę się brać za robotę aby zdążyć przed zimą ;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile zakupić ml tych specyfików aby wystarczyło na całe podowozie?

Jednego i drugiego będziesz potrzebował jakieś 4-5L + dodatkowo 1L Tectyl ML na profile zamknięte. Środki na pistolet są dużo tańsze, polecam ew. wypożyczyć kompresor i pistolet do konserwacji.

> Czy cały dzień wystarczy mi na zabezpieczenie?

tak

> Zastosować cortanin

pamiętaj o zmyciu po tym jak podziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...akurat robię podwozie...

> Najpierw kupiłem po dwa spraye do podwozia, progów i profili. Szybko okazało się, że spraye to są:

> "psik" i nie ma. Kupiłem litrowe na pędzel.

> U mnie już drugi miesiąc ale zakres jest trochę większy no i nie mogę całego dnia przeznaczyć.

> W sobotę miałem cały dzień. Udało mi się oczyścić i pomazać Fertan-em mniej więcej 1/4 podwozia.

> Tzn. nie było to 1/4 powierzchni tylko na 1/4 powierzchni. Czyszczone były tylko miejsca.

> Przygotować się na niespodzianki typu czyścisz a tu śrubokręt wchodzi do środka

> No i zaczyna się spawanie oraz wątpliwości typu: 'Może lepiej dalej już nie odkrywać"?

> Ogólnie mam wrażenie, że te wszystkie zabezpieczenia bardziej szkodzą, bo wilgoć dostaje się od

> środka i już zostaje pod zabezpieczeniem, nie mając odpływu. Później to wszystko gnije.

> Tam gdzie poprzednie zabezpieczenie było najlepsze tak właśnie jest.

> Tam gdzie poodpadało i od początku było cienkie i nieszczelne, jest czysta blacha. Właściwie jak

> nowa.

> No dobra, muszę się brać za robotę aby zdążyć przed zimą ;-)

> Pozdrawiam.

Te ogniska nie są takie spore więc nie zakładam, że wpadnie mi śrubokręt w podłogę. Tam gdzie zabezpieczenie jest całe to ruszać nie będę aby przypadkiem się nie załamać zlosnik.gif

Możesz mi podpowiedzieć gdzie zakupić te specyfiki?

Samochód młody już nie jest. Ale lubię jak wszystko jest porządnie zabezpieczone tym bardziej, że na karoserii ani grama rdzy jeszcze nie mam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednego i drugiego będziesz potrzebował jakieś 4-5L + dodatkowo 1L Tectyl ML na profile zamknięte.

> Środki na pistolet są dużo tańsze, polecam ew. wypożyczyć kompresor i pistolet do konserwacji.

> tak

> pamiętaj o zmyciu po tym jak podziała

Popsikać i potem ponownie umyć te miejsca gdzie go zastosowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Tam gdzie

> zabezpieczenie jest całe to ruszać nie będę aby przypadkiem się nie załamać

Poprosiłem dzisiaj dwóch fachowców o konsultację. Podłoga z dwóch stron przy zewnętrznej podłużnicy (wzdłuż progu) okazała się przegnita na łączeniu, na długości około 25cm. Pewnie od wody z butów, która spływa z topniejącego śniegu itd? A z zewnątrz wyglądało idealnie. Fabryczne zabezpieczenie całe. Jednak przy dociskaniu chrupało, więc odkryłem.

Jeden powiedział mi, żeby zasmarować taka masa gumową. Tylko, że nie po to odkrywałem żeby znowu zakrywać. Będzie łatka.

Jeśli nie chcesz takich niespodzianek to nie dotykaj tam gdzie nie widać ;-)

> Możesz mi podpowiedzieć gdzie zakupić te specyfiki?

Ja akurat kupiłem na portalu aukcyjnym cały zestaw Fertan-u ale czy to coś warte? Nie wiem. Czas pokaże. Jakoś mi się nie wydaje aby cokolwiek mogło tu pomóc.

Grunt to dobrze oczyścić...

Widząc jak korozja postępuje, którędy się woda dostaje i jak to gnije od środka, zaczynam rozumieć sens corocznej konserwacji naftą lub przepalonym olejem. Nie wiem czy to nie jest skuteczniejsze od zamykania szczelnie mulher.gif między warstwami uszczelniającymi?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.