Skocz do zawartości

Straż Miejska - jakie uprawnienia wobec kierowcy?


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ktoś wiem jakie uprawnienia ma straż miejska? Czy mogą mnie zatrzymać i jak powinno to wyglądać - lizak jakieś machanie itp.

Jakieś pół roku temu jak jechałem przez wieś nocą jako jedyny to jechał sobie za mną radiowóz Policji - widziałem, że się zaczyna zbliżać do mnie a że akurat minąłem tabliczkę informującą o końcu miasta to dałem 3. bieg i pełen but.gif (od 50 do 90) oni się też bujneli za mną, już mnie dochodzą a ja tu nagle in prawy kieras, i hebel dość mocno - natyle mocno, że oni to już chyba mieli hamowanie awaryjne.

Ja sobie zjechałem na drogę i widzę że oni chyba w szoku bo stoi cały czas, jak ochłoneli to za mną znów i wkońcu podjeżdża mi na tył i włącza koguty, ja nic jadę dalej (50m do posesji mi zostało) no jak zobaczyli, że bnie zatrzymuję się to właczyli syrenę.

Ja się zatrzymałem jeden z nich wyszedł do mnie i się pyta jaki problem?

A z czym ? się pytam

nie chciał się Pan zatrzymać

a to wy nie wiecie, w jaki sposób kodeks określa procedurę do zatrzymania?

Koleś zmiękł i poszedł.

A tak sobie myślę co mi mogą spróbowąć zrobić "municypalni"?

Zapraszam do dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy ktoś wiem jakie uprawnienia ma straż miejska? Czy mogą mnie zatrzymać i jak powinno to wyglądać

> - lizak jakieś machanie itp.

> Jakieś pół roku temu jak jechałem przez wieś nocą jako jedyny to jechał sobie za mną radiowóz

> Policji - widziałem, że się zaczyna zbliżać do mnie a że akurat minąłem tabliczkę informującą

> o końcu miasta to dałem 3. bieg i pełen (od 50 do 90) oni się też bujneli za mną, już mnie

> dochodzą a ja tu nagle in prawy kieras, i hebel dość mocno - natyle mocno, że oni to już chyba

> mieli hamowanie awaryjne.

> Ja sobie zjechałem na drogę i widzę że oni chyba w szoku bo stoi cały czas, jak ochłoneli to za mną

> znów i wkońcu podjeżdża mi na tył i włącza koguty, ja nic jadę dalej (50m do posesji mi

> zostało) no jak zobaczyli, że bnie zatrzymuję się to właczyli syrenę.

> Ja się zatrzymałem jeden z nich wyszedł do mnie i się pyta jaki problem?

> A z czym ? się pytam

> nie chciał się Pan zatrzymać

> a to wy nie wiecie, w jaki sposób kodeks określa procedurę do zatrzymania?

> Koleś zmiękł i poszedł.

> A tak sobie myślę co mi mogą spróbowąć zrobić "municypalni"?

> Zapraszam do dyskusji...

A w jaki sposob ten kodeks okresla procedure do zatrzymania, bo tak sie sklada, ze tez nie wiem.

A pozatym za wcisniecie hebla dosc mocno na pustej drodze, powinni ci ladny mandacik dowalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> czy ktoś wiem jakie uprawnienia ma straż miejska? Czy mogą mnie zatrzymać i jak powinno to wyglądać

> - lizak jakieś machanie itp.

> Jakieś pół roku temu jak jechałem przez wieś nocą jako jedyny to jechał sobie za mną radiowóz

> Policji...

To w końcu pytasz się o straż miejską czy o policję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w końcu pytasz się o straż miejską czy o policję?

Mi sie wydaje ze o straz miejska.

Policji juz pokazal gdzie ich miejsce.

A zeby jeszcze tak samo odprawic straznikow, musi najpierw poznac odpowiednie przepisy, stad zapewne ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposob ten kodeks okresla procedure do zatrzymania, bo tak sie sklada, ze tez nie wiem.

> A pozatym za wcisniecie hebla dosc mocno na pustej drodze, powinni ci ladny mandacik dowalic.

Nieprawda. Zapewne zauważył siedzącą na drodze żabę, z zagrożonego gatunku, więc musiał hamować, żeby ratować zagrożony gatunek. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w końcu pytasz się o straż miejską czy o policję?

Też się pogubiłem hehe.gif

Z tego co ja się orientuję straż miejska może Cię zatrzymać tylko w jednym przypadku - jeżeli wjedziesz pod znak zakazu ruchu/ zakaz wjazdu. Koniec kropka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sie wydaje ze o straz miejska.

> Policji juz pokazal gdzie ich miejsce.

> A zeby jeszcze tak samo odprawic straznikow, musi najpierw poznac odpowiednie przepisy, stad

> zapewne ten watek.

to bylo tuz po tym jak juz nakrzyczal na pania kasjerke ze nie ma grosza reszty

btw czy policja moze zatrzymac do kontroli w nocy po za teren zabudowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to bylo tuz po tym jak juz nakrzyczal na pania kasjerke ze nie ma grosza reszty

> btw czy policja moze zatrzymac do kontroli w nocy po za teren zabudowanym?

Odpowiedź masz w tym samym linku który dałem odpowiedź wyżej.

Z tego co ja wiem to Policja może zatrzymać Cię zawsze i wszędzie z wyjątkiem jednej sytuacji - nie może Cię zatrzymać pojazd nieoznakowany poza terenem zabudowanym w godzinach nocnych (23-5).

Jednak należy też rozróżnić pojęcie pojazdu nieoznakowanego od policjanta nieumundurowanego - tak jak to zostało chyba dość dobrze opisane tutaj: http://www.popowski.pl/moje-artykuly/items/zasady-kontroli-drogowej.html ( z informacji w tym linku wynika że policjant nieumundurowany W OGÓLE nie może Cię zatrzymać poza terenem zabudowanym. hmm.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.