Skocz do zawartości

Czym i jak zakonserwować nowe meble ogrodowe


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Czym i jak proponujecie zabezpieczyć nowe meble ogrodowe które beda zimowały na dworzu. Drewno wstepnie zabezpieczone zanurzeniowo przez producenta. Ale wiadomo , że to za mało. Słyszy sie o środkach firm Vidaron, Sadolin, TIKKURILA. Czyyałem tez , że sa trzy opcje impregnat, lazura, lakierobejca. Czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://ladnydom.pl/budowa/1,106585,14145417,Pokost_lniany___czy_to_przezytek.html

> Taki ciekawy artykuł polecam

Musialby miec te meble surowe, a tak, to nawet nie wiemy, czym zostaly "zanurzeniowo zabezpieczone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakonserwowałbym to preparatem który wnika w strukturę drewna a jako powłokę wewnętrzną użyłbym

> lakieru stosowanego w żeglarstwie do malowania stolarki na statkach, jachtach.

Pewnie miales na mysli powloke zewnetrzna grinser006.gif A preparat do konserwacji trzeba dobrac odpowiednio do uzytego przez producenta, ale jesli producent juz czyms nasaczal, to moze byc problem z wnikaniem w cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym i jak proponujecie zabezpieczyć nowe meble ogrodowe które beda zimowały na dworzu. Drewno

> wstepnie zabezpieczone zanurzeniowo przez producenta. Ale wiadomo , że to za mało. Słyszy sie

> o środkach firm Vidaron, Sadolin, TIKKURILA. Czyyałem tez , że sa trzy opcje impregnat,

> lazura, lakierobejca. Czekam na porady

Poza malowaniem zabezpiecz to jakimś pokrowcem żeby śnieg/deszcz na nie nie leciał. Są takie gotowe pokrowce np. w ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło o zewnętrzną:) pisałem z telefonu i nie zwróciłem uwagi:) Chodzi o to, że dobrze jest zabezpieczać drewno z dwóch stron, działając od środka i na koniec zakonserwować od zewnątrz.

Duże znaczenie ma też rodzaj samego drewna, np. sosna czym by nie była konserwowana to i tak stosunkowo szybko się poddaje działaniu wody i mrozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, chodziło o zewnętrzną:) pisałem z telefonu i nie zwróciłem uwagi:) Chodzi o to, że dobrze jest

> zabezpieczać drewno z dwóch stron, działając od środka i na koniec zakonserwować od zewnątrz.

> Duże znaczenie ma też rodzaj samego drewna, np. sosna czym by nie była konserwowana to i tak

> stosunkowo szybko się poddaje działaniu wody i mrozu.

Z sosny rzadko sie robi takie delikatne mebelki. Gorzej, ze np. podbitke sie robi z sosny lub swierku. A podbitka zazwyczaj (poza modnymi ostatnio domkami parterowymi z poddaszem uzytkowym z dachem czterospadowym) jest wysoko i trzeba rozkladac rusztowanie, zeby odnowic konserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnat, najlepiej dwa razy a jak drewno będzie mocno piło to i trzeci nie zaszkodzi. I dopiero na dobrze zaimpregnowane drewno można lakierobejcą - nada lekki połysk i będzie się łatwiej te mebelki myło. O sadolinie mówią że się troche popsuł w porównaniu do tego co było kiedyś. Tikkurila jak najbardziej, vidaron z tego co słyszałem tez jest całkiem niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 lata temu puszkę 5l jakiegoś oleju do olejowania mebli ogrodowych, wtedy pomalowałem 2 razy i w tym roku na wiosnę jeszcze jedna warstwa bo zostało mi trochę, mebelki wyglądają jak nowe cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.