Skocz do zawartości

Audi A4 B6 za wysoko łapie ręczny - jak wyregulować ?


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to Audi A4 model B6 z 2001 roku. Dość dawno temu miałem wymieniane linki hamulca ręcznego. Po wymianie za bardzo się nie interesowałem jak mocny jest ręczny, ale ostatnio stojąc autem z górki zauważyłem, że aby się nie staczało muszę ręczny zaciągnąć na ostatni ząbęk. Czy regulacja ręcznego, którą się wykonuje po wymianie np. linek, tarcz, klocków (czyli odblokowywanie tej kotwicy przy dźwigni i 3-krotne podciąganie dźwigni) pomoże, że ręczny bedzie dobrze trzymał już np 4-5 ząbku, czy może ta regulacja dotyczy czego innego i nie zmieni mi wysokości na którą muszę podciągać dźwignię ręcznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to Audi A4 model B6 z 2001 roku. Dość dawno temu miałem wymieniane linki hamulca ręcznego.

> Po wymianie za bardzo się nie interesowałem jak mocny jest ręczny, ale ostatnio stojąc autem z

> górki zauważyłem, że aby się nie staczało muszę ręczny zaciągnąć na ostatni ząbęk. Czy

> regulacja ręcznego, którą się wykonuje po wymianie np. linek, tarcz, klocków (czyli

> odblokowywanie tej kotwicy przy dźwigni i 3-krotne podciąganie dźwigni) pomoże, że ręczny

> bedzie dobrze trzymał już np 4-5 ząbku, czy może ta regulacja dotyczy czego innego i nie

> zmieni mi wysokości na którą muszę podciągać dźwignię ręcznego ?

Zakładam, że z tyłu są tarcze i normalny zacisk bez elektryki.

Pewnie trzeba zerknąć na stan prowadnic w zaciskach oraz grubość i stan klocków i tarcz. Do tego trzeba sprawdzić, czy tłoczki pracują swobodnie. Jeśli wszystko działa właściwie, to ręczny powinie sam się ustawiać (nie licząc wyciągania się linek, ale to już ekstremum).

Ostatnio przerabiałem temat u siebie i ledwie wyciągnąłem zawalony tłoczek. Po wymianie uszczelnień i osłon (autofren po trzydzieści kilka złotych za koło) ręczny łapie od samego dołu i działa bardzo pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.