Skocz do zawartości

Brak odcinki na 5 biegu ?


rallyfilip

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:

Na 1,2,3,4 dochodzę w warunkach drogowych do odcięcia które ustawione jest na 7400 jeśli mnie pamięć i obrotomierz nie myli.

Na piątce mimo krótkiej skrzyni 5 biegowej 13x64 odciąć jeszcze mi się go nie udało, silnik ma 92 km.

Ostatnio dokonałem pomiaru i tak przy 60 km/h na 5 mam 3000 obr, przy 80 - 4000 obr, przy 100 - 5000 obr itd., a ostatnio rozkulałem go do 162 km/h mierzone GPSem, a na obrotku było ok 8000 tys.

Nie jest to jakiś problem ale jestem ciekaw zdania expertów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_eek.gif nie wiem-na abarth-cie normanie cieło przy ok. 7500obr-184km/h gps.-leciutka górka bo to 1.1 77km. grinser006.gif

Softa czasem nie masz ja w N-ce-ok. 8000tys. odcinka.?

Przy tych prędkościach obrotowych/km/h to odcięcie będzie prawie niezauważalne-jak by się dokręcił i koniec.

Tak miałem-7500tys. obr. i dalej koniec.

Chociaż skrzynia mega krótka-więc lekko powinieneś czuć spadki obr.

Kałuża-13/64 5biegów? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem-na abarth-cie normanie cieło przy ok. 7500obr-184km/h gps.-leciutka górka bo to 1.1

> 77km.

> Softa czasem nie masz ja w N-ce-ok. 8000tys. odcinka.?

> Przy tych prędkościach obrotowych/km/h to odcięcie będzie prawie niezauważalne-jak by się dokręcił

> i koniec.

> Tak miałem-7500tys. obr. i dalej koniec.

> Chociaż skrzynia mega krótka-więc lekko powinieneś czuć spadki obr.

> Kałuża-13/64 5biegów?

Tak, skrzynia jak pisałem 13x64 5gang, a produkcja Kałuża grinser006.gif

Czy mnie ciula obrotek, może trochę, ale nie aż tak, żeby mieć np 4000 tys a nie 5000 przy 100 km/h

Skrzynia jest bardzo krótka.

BTW

A jest jeszcze krótsze przełożenie i to sporo 10x59 (najkrótsze do CC/SC)- 5,9, w stosunku do mojego 4,9 i serii sporting 4,0.

Raz takim jechałem, biegi zapinasz jak w motorze smile.gif

W 3 lidze na takim przełożeniu jeżdżą na skrzyniach 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tych prędkościach obrotowych/km/h to odcięcie będzie prawie niezauważalne-jak by się dokręcił

> i koniec.

odcinka w programie jest zapisana tak ze obroty o iles spadaja wiec moze miec tak ze odcinka 8000 a spadaja do 7950 i wtedy nie zauwazysz...ja mialem ustawione w 1.1 spadek obrotow z 7800 na 7600 i bylo to widoczne bo bylo klasyczne "łut łut łut" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.