Skocz do zawartości

Pytanie o fabryczne radio CD w corsa C 2001r


Keengoo

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

kilka dni temu stałem się posiadaczem corsy C z 2001r. z silnikiem 1.2 16V...

Jestem na etapie sprawdzania opelka pod każdym kątem i dziś zauważyłem, że fabryczne radio nie czyta płyt - nawet tych oryginalnych....tylko raz udało mi się odpalić CD, ale po wyjęciu i ponownym włożeniu wyskakiwał napis ERROR...

I tu pytania: czy opłacalna jest naprawa takiego sprzętu? Czy inne modele radioodbiorników z corsy c (widziałem różne na alledrogo) będą współgrały ze sterowaniem przy kierownicy i z wyświetlaczem na desce rozdzielczej ?

z góry dziękuję za odpowiedzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2001r. a więc to przedlift. Najlepiej grające radio do tego modelu to CDR 2005 produkcji VDO lub Siemens. Delco gra trochę słabiej, ale nadal przyzwoicie. Jeśli chcesz zmieniarkę to masz CCR2006. Jeśli zdecydujesz się na zakup radia, pamiętaj, że są one kodowane. Tak samo w swoim radiu, gdy odłączysz je od prądu od razu się zakoduje. Musisz mieć kod aby je odblokować.

Poszukaj kumatego elektronika, który przejrzy laser. Może coś da się zrobić.

PS. Nowsze radia z serii CD30 lub CD30MP3 na pewno nie podejdą do Twojego auta, także nawet na nie nie patrz. Montaż wymaga przeróbki instalacji i wymiany wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CDR 2005 - taki właśnie mam sprzęt, ale niestety nie posiadam kodu do radia.... a można jakoś

> odkodować po VIN ?

masz carpass? jakiś ręcznie wpisany kod w książce serwisowej, naklejkę w tejże? nic nie ma?

Jest do odzysku w razie czego po VIN ale $$$, ASO bierze chyba ok120PLN-150PLN za odtworzenie carpass'a (a to nie tylko kod radia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CDR 2005 - taki właśnie mam sprzęt, ale niestety nie posiadam kodu do radia.... a można jakoś

> odkodować po VIN ?

Rozkodowanie radia to koszt max. 50 zł. Jeśli nie potrzebujesz kodów do auta, to bez sensu płacić za car-pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozkodowanie radia to koszt max. 50 zł. Jeśli nie potrzebujesz kodów do auta, to bez sensu płacić

> za car-pass.

zależy od podejścia, kupujący auto który jest świadomy istnienia carpass'a - lubi go otrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Do wawy daleko nie masz więc mogę rozkodować

pewnie bym skorzystał, ale małżowina stwierdziła, że rozgłośnie radiowe jej w zupełności wystarczają, więc zamykam temat....

dzięki za chęci, zapamiętam w razie co 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.