Skocz do zawartości

rozwój FIATa: droga do...


alek_lc

Rekomendowane odpowiedzi

> Z całym szacunkiem, ale nie przesadzajmy

> Sam ujeżdżam fiaty bo lubię te auto, ale jakość wykonania szczególnie detali leży. Skoda ma smutne

> wnętrza, bez polotu to fakt ale jakość montażu, szerokość szczelin i ogólnie tworzyw nawet

> tych twardych jest wysoka.

> Na Fiata nie narzekam - przebieg ponad 200 tyś km, nie skrzypi, nie stuka nie trzeszcze, ale jak

> się przyjrzę jak wykonany jest boczek drzwi a potem w porównam z np z Octavią to mnie szlak

> trafia

Jedna z niewielu rzetelnych i wyważonych ocen z jakimi spotkałem się od dłuższego czasu na AK. Z opisu widzę, że masz Cromę, tak się składa, że też miałem przed Octavią i potwierdzam Twoje spostrzeżenia, wykończenie Cromy a w tym źle spasowane i latające przełączniki szyb, trzeszczące boczki, odpadające daszki p/słoneczne itp. itd to przepaść jakościowa w porównaniu do takiej Octavi. Oczywiście jeśli ja użył bym takiego porównania to dżihad grinser006.gif zrównał by mnie z ziemią, a przypomnieć chcę iż Croma uchodzi za najlepszy i najbardziej udany model Fiata kosztujący notabene w okolicy 90-100 tys pln ...

A jak czytam, że tworzywa w Octavi mają jakość tych z Seicento... to całym sercem jestem za bezpłatnymi, przymusowymi badaniami wzroku raz na 6 miesięcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna z niewielu rzetelnych i wyważonych ocen z jakimi spotkałem się od dłuższego czasu na AK. Z

> opisu widzę, że masz Cromę, tak się składa, że też miałem przed Octavią i potwierdzam Twoje

> spostrzeżenia, wykończenie Cromy a w tym źle spasowane i latające przełączniki szyb,

> trzeszczące boczki, odpadające daszki p/słoneczne itp. itd to przepaść jakościowa w porównaniu

> do takiej Octavi. Oczywiście jeśli ja użył bym takiego porównania to dżihad zrównał by mnie

> z ziemią, a przypomnieć chcę iż Croma uchodzi za najlepszy i najbardziej udany model Fiata

> kosztujący notabene w okolicy 90-100 tys pln ...

> A jak czytam, że tworzywa w Octavi mają jakość tych z Seicento... to całym sercem jestem za

> bezpłatnymi, przymusowymi badaniami wzroku raz na 6 miesięcy..

Przeczytaj najpierw co sam napisałeś- zdecyduj się czy piszesz o jakości tworzyw czy o jakości montażu?- nie uważasz że to jest jednak różnica- od dawna naciągasz swoje wypowiedzi na tobie wygodne potrzeby. Nie napisałem o jakości montażu ale o jakości użytych tworzyw i sorry nie opowiadaj bajek że OII ma jakość tworzyw lepszą bo po prostu piszesz od rzeczy.

Od kilku lat jest w domu O II w wersji Elegance i jest NB więc mam bezpośrednie porównanie JAKOŚCI TWORZYW które są lepsze w NB czy Cromie w bezpośrednim porównaniu- jakość montażu to zupełnie inna bajka choć w NB po 62 tkm nic nie skrzypi nie trzeszczy nie odpadło w przeciwieństwie do OII gdzie np ostatnio podczas regulowania wysokości pasa bezpieczeństwa odpadł cały plastik środkowego słupka o świerszczach spod deski bezwypadkowego auta nie wspomnę przez grzeczność, to jest ta jakość OII hehe.gif

jak chcesz wrzucę Ci foto kiery NB i Octavii z praktycnzie identycznymi przebiegami- zobaczysz tą "jakość das auto" hehe.gif

I nie pisz o "dzihadzie" bo uprawiasz go Ty właśnie na AK chwaląc pod niebiosa OII która jest przeciętnym pojazdem.

Bez odbioru. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volvo którym jeżdżę (aktualnie cenowo odpowiednik golfa ) też nie ma cudownej deski. To chyba

> przypadłość tych lat.

o przeraszam. V40 miałem i to jednak było "premium" jeśli chodzi o jakość spasowania i materiałów. zachowanie tego przez naście lat, również bez zarzutów (w moim egzemplarzu tak było przynajmniej)...

design - kwestia epoki, Volvo zwłaszcza - specyficzne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna z niewielu rzetelnych i wyważonych ocen z jakimi spotkałem się od dłuższego czasu na AK. Z

> opisu widzę, że masz Cromę, tak się składa, że też miałem przed Octavią i potwierdzam Twoje

> spostrzeżenia, wykończenie Cromy a w tym źle spasowane i latające przełączniki szyb,

> trzeszczące boczki, odpadające daszki p/słoneczne itp. itd to przepaść jakościowa w porównaniu

> do takiej Octavi. Oczywiście jeśli ja użył bym takiego porównania to dżihad zrównał by mnie

> z ziemią, a przypomnieć chcę iż Croma uchodzi za najlepszy i najbardziej udany model Fiata

> kosztujący notabene w okolicy 90-100 tys pln ...

> A jak czytam, że tworzywa w Octavi mają jakość tych z Seicento... to całym sercem jestem za

> bezpłatnymi, przymusowymi badaniami wzroku raz na 6 miesięcy..

pozwolę sobie dodać tylko że Octe którą masz ma rok, a Crome którą miałeś miała 7? Materiały się zużywają. Nie wiesz jaką historie miała twoja Croma, może akurat przełączniki latały bo jakiś mirek mechanik je domontował? Mi daszki przeciwsłoneczne nie spadają na głowę, przełączniki szyb też są na miejscu. W środku nic nie trzeszczy. A wnętrze uważam za lepiej wykończone niż w Octavii, chociaż OCta II Fl mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna z niewielu rzetelnych i wyważonych ocen z jakimi spotkałem się od dłuższego czasu na AK. Z

> opisu widzę, że masz Cromę, tak się składa, że też miałem przed Octavią i potwierdzam Twoje

> spostrzeżenia, wykończenie Cromy a w tym źle spasowane i latające przełączniki szyb,

> trzeszczące boczki, odpadające daszki p/słoneczne itp. itd to przepaść jakościowa w porównaniu

> do takiej Octavi.

W Cromie siedziałem kilka razy, nigdy nie jechałem, ale nawet w salonie sprawiała wrażenie samochodu odstającego pod względem wykonania wnętrza na minus w swojej klasie.

Za to Bravo w roku 2007, jak wchodziło do produkcji, było jednym z lepiej wykonanych w środku kompaktów. Między innymi dlatego go kupiłem: ówczesny focus, i30, czy maksymalnie badziewny auris, sprawiały dużo gorsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.