Skocz do zawartości

Jakie tarcze do cięcia metalu ??


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem okazję powalczyć z diaxem/szlifierką kątową/gumówką/boschem, kto tam jak nazywa to przydatne urządzenie, ale wiadomo o co chodzi.

Ojciec kupił cienkie tarcze do cięcia niby metalu, ale po odcięciu 3 - 4 kątowników tarcza się zużyła, myślałem, że to brak u mnie umiejętności w cięciu więc kolejne kątowniki ciąłem delikatnie bez łapania kątów, ale i tak się szybko skończyła. Doszedłem do wniosku, że jednak zakupione tarcze to jakieś dno.

Co kupić co nie będzie się szybko zużywać przy cięciu no i żeby też mogło posłużyć do oczyszczenia ze starej farby/rdzy do przygotowania pod spawania?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio miałem okazję powalczyć z diaxem/szlifierką kątową/gumówką/boschem, kto tam jak

> nazywa to przydatne urządzenie, ale wiadomo o co chodzi.

> Ojciec kupił cienkie tarcze do cięcia niby metalu, ale po odcięciu 3 - 4 kątowników tarcza się

> zużyła, myślałem, że to brak u mnie umiejętności w cięciu więc kolejne kątowniki ciąłem

> delikatnie bez łapania kątów, ale i tak się szybko skończyła. Doszedłem do wniosku, że jednak

> zakupione tarcze to jakieś dno.

> Co kupić co nie będzie się szybko zużywać przy cięciu no i żeby też mogło posłużyć do oczyszczenia

> ze starej farby/rdzy do przygotowania pod spawania?

> PZDR VEN

Kupił do cięcia nierdzewki, niech kupi zwykłe to dłużej wytrzymają. A tarcze do cięcia nie powinny być używane do szlifowania, do szlifowania są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio miałem okazję powalczyć z diaxem/szlifierką kątową/gumówką/boschem, kto tam jak

> nazywa to przydatne urządzenie, ale wiadomo o co chodzi.

> Ojciec kupił cienkie tarcze do cięcia niby metalu, ale po odcięciu 3 - 4 kątowników tarcza się

> zużyła, myślałem, że to brak u mnie umiejętności w cięciu więc kolejne kątowniki ciąłem

> delikatnie bez łapania kątów, ale i tak się szybko skończyła. Doszedłem do wniosku, że jednak

> zakupione tarcze to jakieś dno.

> Co kupić co nie będzie się szybko zużywać przy cięciu no i żeby też mogło posłużyć do oczyszczenia

> ze starej farby/rdzy do przygotowania pod spawania?

> PZDR VEN

nie kupuje się tych nacieńszych tarcz, kup grubsze one tak się nie zużywają.

do szlifowania są inne tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupuje się tych nacieńszych tarcz, kup grubsze one tak się nie zużywają.

> do szlifowania są inne tarcze

Bardzo lubię te cieniutkie tarcze do cięcia precyzyjnego. Do "masowego" używam średniej grubości, a przede wszystkim wtedy nie tnę kątówką 115mm, a 230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kupić co nie będzie się szybko zużywać przy cięciu no i żeby też mogło posłużyć do oczyszczenia

> ze starej farby/rdzy do przygotowania pod spawania?

> PZDR VEN

do cięcia masz dwie grubości i rożnicę do stali i kwasówki

do szlifu masz co innego

nie myl tych dwóch rzeczy , szczegolnie nie szlifuj tymi do cięcia i pamiętaj o okularach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do cięcia masz dwie grubości i rożnicę do stali i kwasówki

To pewnie tu pies jest pogrzebany.

> do szlifu masz co innego

Dużo szlifowania nie ma, jedynie jakieś 2cm kwadratowe.

> nie myl tych dwóch rzeczy , szczegolnie nie szlifuj tymi do cięcia i pamiętaj o okularach

okularki to podstawa, moja praca zależy od tego co widzę i jak widzę więc dbam.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo lubię te cieniutkie tarcze do cięcia precyzyjnego. Do "masowego" używam średniej grubości, a

> przede wszystkim wtedy nie tnę kątówką 115mm, a 230.

no do tego są rewelacyjne, są też lepsze do szybszego cięcia, tyle że idą w mig

ja znów jak mam dużo cięcia a nie są to jakieś nie wiadomo jak grube blachy to spokojnie daje radę 125 tyle że z grubszą tarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no do tego są rewelacyjne, są też lepsze do szybszego cięcia, tyle że idą w mig

> ja znów jak mam dużo cięcia a nie są to jakieś nie wiadomo jak grube blachy to spokojnie daje radę

> 125 tyle że z grubszą tarczą

Jeżeli nie mam strasznie dużo, to i 5mm tnę cienką 115 tką, bo nie chce mi się siłować ze 230tką. Tą drugą to głównie tnę płyty i kostki betonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio miałem okazję powalczyć z diaxem/szlifierką kątową/gumówką/boschem, kto tam jak

> nazywa to przydatne urządzenie, ale wiadomo o co chodzi.

> Ojciec kupił cienkie tarcze do cięcia niby metalu, ale po odcięciu 3 - 4 kątowników tarcza się

> zużyła, myślałem, że to brak u mnie umiejętności w cięciu więc kolejne kątowniki ciąłem

> delikatnie bez łapania kątów, ale i tak się szybko skończyła. Doszedłem do wniosku, że jednak

> zakupione tarcze to jakieś dno.

> Co kupić co nie będzie się szybko zużywać przy cięciu no i żeby też mogło posłużyć do oczyszczenia

> ze starej farby/rdzy do przygotowania pod spawania?

> PZDR VEN

Nie chcę być posądzony o robienie reklamy ale z ciekawości kupiłem tarcze Parkside w sensownej cenie, kilka cięć rury do hydrauliki i tarcza nawet nie zjechana, co w przypadku tanich nie jest oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec kupił cienkie tarcze do cięcia niby metalu, ale po odcięciu 3 - 4 kątowników tarcza się

> zużyła,

Za mocno naciskasz. Poza tym są tarcze i tarcze. Marketowe po 3 złote giną w oczach, ale taki na przykład Rhodius za 8 przeżywa trzy marketowe. Trzeba sobie przekalkulować grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za mocno naciskasz. Poza tym są tarcze i tarcze. Marketowe po 3 złote giną w oczach, ale taki na

> przykład Rhodius za 8 przeżywa trzy marketowe. Trzeba sobie przekalkulować .

3x3=9

- Rhodius 8 = 1 zł różnicy

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za mocno naciskasz. Poza tym są tarcze i tarcze. Marketowe po 3 złote giną w oczach, ale taki na

> przykład Rhodius za 8 przeżywa trzy marketowe. Trzeba sobie przekalkulować .

Sprawdź te potem będziemy kalkulować zlosnik.gif Długo robię w stali i te tarcze są jednymi z najlepszych jakimi pracowałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź te potem będziemy kalkulować Długo robię w stali i te tarcze są jednymi z najlepszych

> jakimi pracowałem

właśnie te pferdy miałem także polecić.

Różnica w szybkości zużywania się tarcz zależy także o klasy szlifierki. Najtańsza marketowa, która drży od razu po włączeniu szybciej zużyje tarczę niż markowa z systemem stabilizującym, która pracuje płynnie i bez drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile to starczy przy starej farbie chlorokauczukowej, która pod wpływem ścierania plastycznieje i

> zaczyna się kleić?

Ja czyściłem ostatnio 4 felgi stalowe 16c i niewiele się zużyła nowa tarcza. Do usuwania właśnie farby najlepiej się nadaje, bo się nie zapycha jak papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja czyściłem ostatnio 4 felgi stalowe 16c i niewiele się zużyła nowa tarcza. Do usuwania właśnie

> farby najlepiej się nadaje, bo się nie zapycha jak papier ścierny.

Ale farba na felgach to nie chlorokauczuk. Nie bez powodu o niego pytam, bo nieraz usuwałem z ogrodzenia i jedyne co się ostatecznie sprawdziło, to grube tarcze ścierne na szlifierce kątowej. Nawet stalową szczotką na kątówce się "maże".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale farba na felgach to nie chlorokauczuk. Nie bez powodu o niego pytam, bo nieraz usuwałem z

> ogrodzenia i jedyne co się ostatecznie sprawdziło, to grube tarcze ścierne na szlifierce

> kątowej. Nawet stalową szczotką na kątówce się "maże".

Wysokie obroty na szlifierce robią swoje oslabiony.gif .......... są takie tarcze też na wiertarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ile to starczy przy starej farbie chlorokauczukowej, która pod wpływem ścierania plastycznieje i

> zaczyna się kleić?

do chlorokauczuku stosowałem taką szczotkę i dawała radę. kwestia umiejętnego szlifowania i niezbyt mocnego dociskania. nawet nową farbę ździerało do gołej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.