Skocz do zawartości

[H] Kenwood KDC-u31r - podłaczenie do Astry H


marti_ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W chwili obecnej mam Astrę F i radyjko KDC-U31R, nie jestem jakimś audiofilem, ale podoba mi się w nim mnogość źródeł i lubię je.

rozważam zmianę auta na Astrę H i zdążyłem wyczytać że najprostsze CD30 (które niestety jest najczęściej sptykanym radiem w pojazdach na rynku wtórnym - moja opinia po przeglądnięciu kilku ofert interesujących mnie pojazdów z roku 2004 - 2005) nie ma możliwości dorobienia wejścia AUX, o USB już nie wspominając. Jako że w Astrze H sterowanie odbywa się przez magistralę CAN, wyczytałem ze są problemy z zamontowaniem niefabrycznego radia, aby nie stracić możliwości wyświetlania danych na wyświetlaczu i sterowania z kierownicy. Wiem że są jakieś adaptery i tu pytania do szanownych kolegów, zwłaszcza zajmujących się takimi sprawami, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, a chciałbym uzyskać trochę informacji przed zakupem, a moja wiedza opiera się tylko o to co potrafię znaleźć w Google.

1. Jak wpływa zmiana radia na niefabryczne na informacje i funkcjonalność wyświetlacza oraz sterownia z kierownicy - co tracę w porównaniu do instalacji z radiem seryjnym? Od razu dodam że nie wiem jakie informacje są wyświetlane na wyświetlaczu przy seryjnej instalacji (poza info RDS, godzinie, dacie i temperaturze oraz komputerem w GID) oraz czym poza głośnością steruje się z koła - nie myślałem o tym w chwili oglądania pojazdu.

2. czy adaptery uniwersalne (te za około 300 zł) przywracają pełne funkcje sterownia i wyświetlanych informacji - czy stosując taki adapter będę mógł korzystać ze wszelkich "dobroci" jak przy seryjnym radiu?

3. jaki jest koszt adaptera do mojego radia?

4. czy zmiana radia na niefabryczne wpływa na funkcjonalność komputera pokładowego na wyświetlaczu GID?

Te pytania mnie nurtują, ponieważ moje radio to nie Hi-End i kosztował 250 zł, a CD 30 MP3 można znaleźć za 300 zł i dorobić mu AUX, więc chociaż jakiś kompromis można osiągnąć. a chodzi tu głownie o opłacalność i wygodę w użytkowaniu, bo nie chciałbym mieć nie aktywnych (czyli niepotrzebnych klawiszy na kierownicy) oraz braku najważniejszych informacji na wyświetlaczu, a lubię słuchać muzyki z USB i podoba mi się moje radio.

Bardzo proszę o wyrozumiałość bo część pytań jest banalna, ale jak już wspominałem dopiero rozważam zakup auta, szukam konkretnego egzemplarzu i nie miałem możliwości sprawdzenia rzeczy o które tutaj pytam, a rozważam wszelkie za i przeciw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmiana na CD30MP3 nie jest taka kosztowna, jeśli sprzedasz CD30.

zgadzam się ale po pierwsze "jeśli", a po drugie sterowanie będzie tylko z zewnętrznego odtwarzacza co jest średnio wygodne, tą ewentualność chciałbym zastosować na wypadek jeśli montaż Kenwood'a z adapterem będzie nie funkcjonalny lub nie opłacalny, dlatego pytam i czekam na opinie ludzi którzy robili coś takiego z podobnej klasy sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż niefabrycznego radia pozbawia Cię komputera, sterowania z kierownicy, ponadto wygląda fatalnie, a adaptery to chińszczyzna i żaden ładnie ani nie wygląda ani nie pasuje. Druga kwestia to czy aż tak często się słucha muzyki z mp3 w aucie? Ja osobiście tylko radia słucham, mp3 to pare razy z ciekawości. Polecam CD70 lub CD90, dźwięk naprawdę ładny muzyczka brzmi naprawdę extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wygląda na to ze po zmianie auta będę musiał się pożegnać z KENWOOD'em, bo tak zaawansowane przeróbki to w moim wypadku przerost formy nad treścią. Przecież nie będę budował demo car'u tylko będę nim jeździł i woził swoją rodzinę. Dzięki panowie za info bo nie zdawałem sobie sprawy że zwykła zmiana radia może być tak kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.