Skocz do zawartości

Niemieckie tablice zjaadowe jak to dziala?


misi3k

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wyglada? Kupuje w necie, zakladam na auto i w droge? Sa wazne na iles tam dni razem z ubezpieczeniem?

A teraz zeby utrudnic, kupuje auto we Francji (normalne auto od francuza). Bylem w prefekturze, ale tam nie ma juz dowodu rejestracyjnego "export" wiec sprzedawca przekreslil dowod i napisal vendu le DATA i tyle. Po francji moge tak jezdzic miesiac. Co z zagranica? Wyczytalem ze w Niemczech grozi to mandatem. Czy jak zanabede te niemieckie tablice na przejazd przez niemcy bedzie OK? W belgii przez ktora bede jechal beda one honorowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to wyglada? Kupuje w necie, zakladam na auto i w droge? Sa wazne na iles tam dni razem z

> ubezpieczeniem?

I tak i nie. Nie wim co miałeś na mysli pisząc "tablice zjazdowe", taki twór nie istnieje.

Jeśli chodzi ci o tablice "Kurzzeitkennzeichen", te z żółtym paskiem, ważne 5 dni, to przy ich zamówieniu (łącznie z polisą + zielona karta) musisz podać imię, nazwisko, adres oraz numer nadwozia czyli VIN.

Jeśli mają to być tablice "Ausfuhrkennzeichen", tzw. celne, z czerwonym paskiem, ważne najczęściej 9, 15 lub 30 dni, to nie ma mozliwości zakupu przez internet.

Jedynie wizyta w urzędzie z autem i kompletem dokumentów - niemieckich. Ta wersja w twoim wypadku wykluczona.

> ...kupuje auto we Francji (normalne auto od francuza)....nie ma juz dowodu rejestracyjnego "export" wiec sprzedawca przekreslil dowod i napisal

> vendu le DATA i tyle. Po francji moge tak jezdzic miesiac. Co z zagranica? Wyczytalem ze w

> Niemczech grozi to mandatem. Czy jak zanabede te niemieckie tablice na przejazd przez niemcy

> bedzie OK? W belgii przez ktora bede jechal beda one honorowane?

Tablice z żółtym paskiem nie są honorowane ani w Belgii ani w Holandii i jeszcze w paru innych krajach, ważne są tylko te z czerwonym.

Kontrola policji + auto z tablicami "Kurzzeitkennzeichen" to zatrzymanie auta i poważna kara.

Podobnie jak jazda autem po terenie Niemiec z takim zestawem dokumentów, jak opisałeś w twoim przypadku.

Możesz niemieckie tablice założyć na granicy B, NL, F => D

To też nie gwarantuje przejazdu bez mandatu, jako że te tablice są wydawane w ściśle i precyzyjnie określonym w niemieckim prawie celu. Ale prawdopodobieństwo tego jest bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio to zrobione. W prawie francuskim nie ma już tablic eksportowych. Dowód jest przekreślany przez sprzedawcę, a on pisze kiedy sprzedał. Czy taki dowód jest ważny w niemczech? Jak mogę go zweryfikować? Będę miał ważny przegląd francuski, OC wykupię na 30 dni. Będę miał też umowę k/s. I co niemcy nie zaakceptują bo? Jak to wygląda w niemieckim prawie? Samochód jest jaknajbardziej dopuszczony do ruchu we francji. Chcę po prostu nim wrócić. Jak z jazdą nim po Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mają to być tablice "Ausfuhrkennzeichen", tzw. celne, z czerwonym paskiem, ważne najczęściej

> 9, 15 lub 30 dni, to nie ma mozliwości zakupu przez internet.

Dzis widzialem audi a3 na tablicach z czerwonym paskiem z data na nim 30.11.13 i zastanawialem sie czy tak dlugi okres waznosci jest mozliwy, a moze to podroby z allegro byly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis widzialem audi a3 na tablicach z czerwonym paskiem z data na nim 30.11.13 i zastanawialem sie

> czy tak dlugi okres waznosci jest mozliwy, a moze to podroby z allegro byly?

Ausfuhrkennzeichen sa wazne do roku czasu. Po roku alo wywoz albo oclenie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupio to zrobione. W prawie francuskim nie ma już tablic eksportowych. Dowód jest przekreślany

> przez sprzedawcę, a on pisze kiedy sprzedał. Czy taki dowód jest ważny w niemczech? Jak mogę

> go zweryfikować? Będę miał ważny przegląd francuski, OC wykupię na 30 dni. Będę miał też umowę

> k/s. I co niemcy nie zaakceptują bo? Jak to wygląda w niemieckim prawie? Samochód jest

> jaknajbardziej dopuszczony do ruchu we francji. Chcę po prostu nim wrócić. Jak z jazdą nim po

> Polsce?

a ja w tym tygodniu widziałem jakieś dziwnie z czerwonym paskiem z datami i chyba było właśnie F na blachach, chyba że jakieś dziwne wyklejanki hmm.gif...

btw kiedyś dużo aut zwłaszcza po sprowadzeniu z usa widywałem na czerwonych czasowych z LV, ale jak i co to się w końcu na AK nie dowiedziałem jak jest...podobno byly na miesiąc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.