Skocz do zawartości

Ja nic nie chce mówić, ale nowy C4 picasso jest genialny


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

> ponoć najlepszy, ale NIE do C4GP to auto waży ~1400kg

Więcej.

> Do GP to pod koneic 2011 roku wsadzili odpowiedni silnik 2.0HDi 163 FAP

> 1.6HDi 110 nadaje się ale do C3 które waży ~1100kg

> fakt jest - przyjemnym silnikiem, zwłaszcza w tak małym aucie, ale nie przypominam sobie żeby

> puścił kiedykolwiek jakiegokolwiek dymka, a uwież C3 z tym silnikiem aż prosi się o buta.

Dla mnie silnik był drugorzędny, to auto to i tak ponton na kołach, a huk (powietrza) przy 140 km/h skutecznie zniechęca do szybszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz się nie zgadzac

I się nie zgadzam.

>, ale Cmax (to focus) i C4 Picasso to segment C. Smax - segment D: mondeo.

> Subiektywne odczucia z pojemności wnętrza ok, ale nie porównuj gruszek i jabłek.

To nie są wrażenia subiektywne. Porównaj sobie szerokość tylnej kanapy C4 GP, S-maxa i C-max (grand czy nie - bez znaczenia).

> i jak chcesz porównywać to wex GrandCmaxa i nie dziw się, że zwykły jest mniejszy.

Grand C-max również jest mniejszy.

> Ale to nie wina Citroena, a partaczy z ASO.

Citroen wypuścił bubla, a ASO tego nie ogarnia - jak dla mnie wina rozkłada się 50/50.

> silnik chwalony ogólnie. Tobie nie pasował i wg Ciebie "Coś było nie tak"... nie wiem jak to się ma

> do tematu "problemowości z cytryną".

Nie napisałem nigdzie, że nie pasował - był ok, do pontonu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I się nie zgadzam.

> To nie są wrażenia subiektywne. Porównaj sobie szerokość tylnej kanapy C4 GP, S-maxa i C-max (grand

> czy nie - bez znaczenia).

> Grand C-max również jest mniejszy.

ale to odpowiednik C4. Z Smaxem porównuj C8.

czyli powyższe to tym bardziej argument ZA C4 jako komfortowym, skoro bezposredni konkurent jest mniejszy.

> Citroen wypuścił bubla, a ASO tego nie ogarnia - jak dla mnie wina rozkłada się 50/50.

a zwróciłeś uwagę na spasowanie elementów w VW? czy renault? u każdego znajdziesz różne wpadki.

> Nie napisałem nigdzie, że nie pasował - był ok, do pontonu wystarczy.

ale to tak jakbys kupił opla i się denerwował na dozwolone normy zużycia oleju (do 1l/ 1000 km). być może TTTM, a Ty to używasz jako "awarię",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to źle trafiłeś, albo miałeś złe podejście do auta

Tak, to z pewnością "zły dotyk" - tylko do tej pory zdarzyło mi się to wyłącznie przy tym samochodzie (miałem również Lagunę II - nadal mam (żona tym powozi i zasadniczo się tym nie zajmuję), ponoć królowa lawet, a IMHO jakością miażdży C4 GP). Jestem po prostu bardzo głęboko rozczarowany Citroenem, ilość wizyt w serwisie była przy tym samochodzie największa z pośród tych, które do tej pory miałem (a trochę tego było: czeskie, koreańskie, francuskie, włoskie i na koniec niemieckie). Przyznam, że trochę dałem się przy zakupie ponieść marketingowi (w tym takiemu forumowemu) i błędnie założyłem, że nówka z salonu za całkiem spora sumę to będzie przyzwoite auto, ale niestety przejechałem się okrutnie.

> A Vectrę to sąsiad cały czas naprawia i klnie na czym świat stoi ma złe podejscie do auta ?

Biorąc pod uwagę statystykę to mnie to nie dziwi, ilość sprzedanych Vectr jest pewnie najmarniej o rząd większa niż C4 GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to odpowiednik C4. Z Smaxem porównuj C8.

Zakończmy ten temat - nie zgodzę się z tym za bardzo i tyle.

> a zwróciłeś uwagę na spasowanie elementów w VW? czy renault? u każdego znajdziesz różne wpadki.

Owszem, w Renault (VW nigdy nie miałem) - drzwi są równo i nie wpływają na akustykę podczas jazdy. Mając na myśli spasowanie nie piszę o tym, że globalnie są jakieś duże szpary (może tak ma być), ale problem jest taki, że inaczej są spasowane np. drzwi kierowcy, a inaczej pasażera i przy kierowcy huk urywa łeb, a pasażer ma o wiele ciszej. Po prostu ktoś źle włożył drzwi - najpierw z tym walczyłem, a potem poszedłem do salony obejrzeć inną nówkę na wystawie i... To samo, czyli nie zdarzyło się to tylko u mnie.

> ale to tak jakbys kupił opla i się denerwował na dozwolone normy zużycia oleju (do 1l/ 1000 km).

> być może TTTM, a Ty to używasz jako "awarię",

1l/1000 km to agonia silnika, a okopcenie sprężarki przy dźwigni nastawy kierownic jednoznacznie sugeruje, że coś "nie halo". Najpierw ponoć miał kopcić z objemy FAP/rura i tak mi ściemniali, ale okazało się, że g..o prawda, to w tym momencie usłyszałem, że TTTM. Może jak się rozsypie po 250 kkm to też się dowiem, że jest biodegradowalny i jest to napisane małymi literkami na końcu książki serwisowej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więcej.

Masz rację, zerknąłem w dowód 1650

Więc czego się spodziewasz ?

Co do hałasu, w 2.0HDi z automatem mam inne odczucia, może to jednak zasłaby silnik dawał o sobie znać przy 140 ? ja jeżdzę i 170 i można rozmawiać normalnei w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to z pewnością "zły dotyk" - tylko do tej pory zdarzyło mi się to wyłącznie przy tym

> samochodzie (miałem również Lagunę II - nadal mam (żona tym powozi i zasadniczo się tym nie

> zajmuję), ponoć królowa lawet, a IMHO jakością miażdży C4 GP). Jestem po prostu bardzo głęboko

> rozczarowany Citroenem, ilość wizyt w serwisie była przy tym samochodzie największa z pośród

> tych, które do tej pory miałem (a trochę tego było: czeskie, koreańskie, francuskie, włoskie i

> na koniec niemieckie). Przyznam, że trochę dałem się przy zakupie ponieść marketingowi (w tym

> takiemu forumowemu) i błędnie założyłem, że nówka z salonu za całkiem spora sumę to będzie

> przyzwoite auto, ale niestety przejechałem się okrutnie.

> Biorąc pod uwagę statystykę to mnie to nie dziwi, ilość sprzedanych Vectr jest pewnie najmarniej o

> rząd większa niż C4 GP.

OK, pytanie ile poprzednich aut było z salonu ? z iloma w związku z tym jeździłeś ze wszytskim do ASO ?

Bo to jest może kluczowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację, zerknąłem w dowód 1650

> Więc czego się spodziewasz ?

Jeszcze raz - nie napisałem nigdzie, że ten silnik jest do d..y jeżeli chodzi o osiągi, dla mnie był ok. Gdzie wg. Ciebie coś napisałem, że jest zły ?

> Co do hałasu, w 2.0HDi z automatem mam inne odczucia, może to jednak zasłaby silnik dawał o sobie

> znać przy 140 ? ja jeżdzę i 170 i można rozmawiać normalnei w środku

To nie silnik hałasował, a huk powietrza był nieznośny. Jeździłem też wersją 2.0 HDi z automatem (nie wiem jaka moc) i huk był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> ale to odpowiednik C4. Z Smaxem porównuj C8.

> Zakończmy ten temat - nie zgodzę się z tym za bardzo i tyle.

Może inaczej, MOŻESZ sie z tym nie zgadzać, niemniej popatrz w podział na segmenty i przydzielone do nich konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może inaczej, MOŻESZ sie z tym nie zgadzać, niemniej popatrz w podział na segmenty i przydzielone

> do nich konkretne modele.

Gdzież jest napisane, że C4 Grand Picasso to segment C-maxa ? Bo ma C4 w nazwie stąd to segment C4 ? Przecież ten samochód nie ma nic wspólnego z C4. Jeżeli już to jest za duży do porównania z C-max i minimalnie za mały na S-maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz - nie napisałem nigdzie, że ten silnik jest do d..y jeżeli chodzi o osiągi, dla mnie

> był ok. Gdzie wg. Ciebie coś napisałem, że jest zły ?

> To nie silnik hałasował, a huk powietrza był nieznośny. Jeździłem też wersją 2.0 HDi z automatem

> (nie wiem jaka moc) i huk był taki sam.

Hałas powietrza albo nanosi się na hałas silnika/układu napędowego potęgując doznania słuchowe, albo się te wzajamne hałasy znoszą - odczucie ciszy.

To tak z FIZYKI.

JA mam zupełnie odmienne wrażenia, cisza, komfort, bezobsługowość i (odpukać) bezawaryjność, może dlatego że lubię ten samochód smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakończmy ten temat - nie zgodzę się z tym za bardzo i tyle.

cóż smile.gif sam wymieniłeś przewagę C4 nad konkurencją jako argument przeciwko tej przewadze. a teraz nie zgadzasz się że segment C różni się od segmentu D? smile.gif faktycznie lepiej zakończyć, bo za chwile okaże się że C3 porównamy z Mondeo i to drugie wypadnie lepiej smile.gif

> Owszem, w Renault (VW nigdy nie miałem) - drzwi są równo i nie wpływają na akustykę podczas jazdy.

> Mając na myśli spasowanie nie piszę o tym, że globalnie są jakieś duże szpary (może tak ma

> być), ale problem jest taki, że inaczej są spasowane np. drzwi kierowcy, a inaczej pasażera i

> przy kierowcy huk urywa łeb, a pasażer ma o wiele ciszej. Po prostu ktoś źle włożył drzwi -

> najpierw z tym walczyłem, a potem poszedłem do salony obejrzeć inną nówkę na wystawie i... To

> samo, czyli nie zdarzyło się to tylko u mnie.

felerny egzemplarz musiałeś trafić. statystyka statystyką - ale w takim wypadku, nie ważne jak obiektywny bym był, na Twoim miejscu, też bym drugi raz nie kupił Citroena.

> 1l/1000 km to agonia silnika, a okopcenie sprężarki przy dźwigni nastawy kierownic jednoznacznie

> sugeruje, że coś "nie halo". Najpierw ponoć miał kopcić z objemy FAP/rura i tak mi ściemniali,

> ale okazało się, że g..o prawda, to w tym momencie usłyszałem, że TTTM. Może jak się rozsypie

> po 250 kkm to też się dowiem, że jest biodegradowalny i jest to napisane małymi literkami na

> końcu książki serwisowej

jaka agonia? zwykłe dopuszczalne zużycie w Ecotecach z lat 90.

co do HDI nie wiem - nie wnikam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzież jest napisane, że C4 Grand Picasso to segment C-maxa ? Bo ma C4 w nazwie stąd to segment C4

> ? Przecież ten samochód nie ma nic wspólnego z C4. Jeżeli już to jest za duży do porównania z

> C-max i minimalnie za mały na S-maxa.

płyta podłogowa. Cmax i grand cmax jest na Focusie. C4 picasso (w tym grand) na c4. oba auta to segment C. czyli TEN SAM. Ty natomiast próbujesz poprzez dowodzenie że mondeo (Smax) jest bardziej komfortowe niż C4, udowodnić brak komfortu w C4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzież jest napisane, że C4 Grand Picasso to segment C-maxa ? Bo ma C4 w nazwie stąd to segment C4

> ? Przecież ten samochód nie ma nic wspólnego z C4. Jeżeli już to jest za duży do porównania z

> C-max i minimalnie za mały na S-maxa.

Idąc tym torem myślenia co C3 ma wspólnego z C3 picasso ???

a segment ten sam smile.gif

C3 - segment B

C3 picasso minivan - segment B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hałas powietrza albo nanosi się na hałas silnika/układu napędowego potęgując doznania słuchowe,

> albo się te wzajamne hałasy znoszą - odczucie ciszy.

> To tak z FIZYKI.

Dzięki - nie wiedziałem, pewnie na moim wydziale fizyki nie uczyli o tym, lub za bardzo skupili się na tym, że hałasy mogą "nadawać" na różnej częstotliwości.

> JA mam zupełnie odmienne wrażenia, cisza, komfort, bezobsługowość i (odpukać) bezawaryjność, może

> dlatego że lubię ten samochód

Miłość jest ślepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cóż sam wymieniłeś przewagę C4 nad konkurencją jako argument przeciwko tej przewadze. a teraz nie

> zgadzasz się że segment C różni się od segmentu D? faktycznie lepiej zakończyć, bo za chwile

> okaże się że C3 porównamy z Mondeo i to drugie wypadnie lepiej

Dla mnie C4 Grand Picasso to nie jest segment C. Nie ma nic wspólnego z segmentem C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki - nie wiedziałem, pewnie na moim wydziale fizyki nie uczyli o tym, lub za bardzo skupili się

> na tym, że hałasy mogą "nadawać" na różnej częstotliwości.

A to nie to samo ? tylko z użyciem słowa częstotliwość ?? smile.gif

> Miłość jest ślepa.

Do czasu, tak uczy życie.

Niemniej nie widzę na rynku nic co by mogło zastąpić citroena smile.gif dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie C4 Grand Picasso to nie jest segment C. Nie ma nic wspólnego z segmentem C.

Dla Ciebie.........

Dla całego świata motoryzacyjnego C4GP należy do segmentu C !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 - słownie cztery. W okresie gwarancji zawsze jeździłem do ASO.

Może byłeś mniej wymagający - tak to jest w młodości smile.gif lub juz nie pamiętasz ile razy z którym byłeś - tak to jest na starość smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> płyta podłogowa. Cmax i grand cmax jest na Focusie. C4 picasso (w tym grand) na c4. oba auta to

> segment C. czyli TEN SAM.

C4 rozstaw osi - 2608 mm.

C4 Picasso rozstaw osi - 2728 mm.

Z tego co pamiętam to C4 P/GP ma płytę z Berlingo II jeżeli już wchodzimy w szczegóły.

> Ty natomiast próbujesz poprzez dowodzenie że mondeo (Smax) jest

> bardziej komfortowe niż C4, udowodnić brak komfortu w C4...

Pisałem coś o braku komfortu ? Najwyżej o tym, że specjalnych różnic w komforcie nie ma. Tylko tyle. Chyba, że mowa o głośności wnętrza, s-maxem nie rozpędzałem się powyżej 150 km/h, ale ciszej (niestety dla c4 gp) było. Przestronność kabiny taka sama, za to więcej miejsca w bagażniku i 3-cim rzędzie (w s-max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie to samo ? tylko z użyciem słowa częstotliwość ??

Owszem. Citroen byłby pierwszym producentem, który hałasem silnika tłumi hałas powietrza.

> Do czasu, tak uczy życie.

> Niemniej nie widzę na rynku nic co by mogło zastąpić citroena dla mnie

Nie mam zwyczaju "przyspawać" się do jednej marki, zwłaszcza gdy tak bardzo się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 rozstaw osi - 2608 mm.

> C4 Picasso rozstaw osi - 2728 mm.

> Z tego co pamiętam to C4 P/GP ma płytę z Berlingo II jeżeli już wchodzimy w szczegóły.

A berlingo to segment D ??? jak rozumiem smile.gifgrinser006.gif

http://www.samar.pl/citroen/berlingo/wia...-km--attraction

Zwłaszcza ten fragment smile.gif

Auto bazuje na platformie "PF2" (tej samej, którą wykorzystano w m.in. Citroenie C4 czy Peugeocie 308).

No tak bo P308 to wybitny przedstawiciel segmentu D podobnie ja P407 czy P508 smile.gif

Faktycznie skończmy temat smile.gif przypożądkowywania do segmentów na podstawie widzimi się właściciela smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4 rozstaw osi - 2608 mm.

> C4 Picasso rozstaw osi - 2728 mm.

nie ma znaczenia.

> Z tego co pamiętam to C4 P/GP ma płytę z Berlingo II jeżeli już wchodzimy w szczegóły.

a berlingo na czym stoi?

> Pisałem coś o braku komfortu ? Najwyżej o tym, że specjalnych różnic w komforcie nie ma. Tylko

> tyle. Chyba, że mowa o głośności wnętrza, s-maxem nie rozpędzałem się powyżej 150 km/h, ale

> ciszej (niestety dla c4 gp) było. Przestronność kabiny taka sama, za to więcej miejsca w

> bagażniku i 3-cim rzędzie (w s-max).

nie pisałeś o braku. ale kwestionowałeś moje stwierdzenie że Citroen oferuje komfort. ale skoro nie ma różnic C4 vs Mondeo - to wielki plus dla C4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile łączników wymieniłeś?

Oba z przodu.

> Ja sie nie licytuje. Ot auto które jest wyjątkowo ładne. technicznie/awaryjnie - jakich wiele. nie

> ma żadnych przewag nad konkurencją, ale też nie odstaje pod względem "techniki"... a Ty tu

> przedstawiasz straszne ekstremum. aż taak straszne, że nieprawdopodobne...

Szkoda, że dałem wszystkie kwitki z ASO mojemu następcy.

> nie oczekuj od marki budzetowej "niebylejakości". ja natomiast stawiam zawsze Opla (poprzedniej

> generacji), jako przykład badziewia i problemów z wykonczeniem, a Ty jestes zachwycony Vectrą.

> ot - co człowiek to opinia.

Zachwycony ? Do zachwytu mi daleko, ale po przesiadce z C4 GP jest naprawdę o wiele lepiej, co jest o tyle dziwne, że samochód 2x starszy z 2x takim nalotemi. Najfajniej to mi się jeździło Laguna II, ale teraz żona nią jeździ i ja tam sporadycznie goszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma znaczenia.

> a berlingo na czym stoi?

Nie wnikam, ale jest od C4 większe.

> nie pisałeś o braku. ale kwestionowałeś moje stwierdzenie że Citroen oferuje komfort.

Nie. Napisałem, że nie wyróżnia się na tle konkurencji.

> ale skoro nie

> ma różnic C4 vs Mondeo - to wielki plus dla C4.

C4 i Mondeo to przepaść, C4 GP vs S-max - tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem. Citroen byłby pierwszym producentem, który hałasem silnika tłumi hałas powietrza.

Nie, nie pierwszym smile.gif

Kiedyś w takim programie SONDA (bardzo dawno temu) pokazywali jak bodaj BMW prowadziło badania mające na celu zniwelowanie hałasu powstającego przez opływu powietrza, poprzez wprowadzanie w odpowiedni rezonans układu wydechowego smile.gif

> Nie mam zwyczaju "przyspawać" się do jednej marki, zwłaszcza gdy tak bardzo się zawiodłem.

Mamy "pluralizm", co by to nie znaczyło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wnikam, ale jest od C4 większe.

to wniknij. to ta sama płyta. rozstaw osi sie minimalnie zmienia pod modele, ale rozwiązania i zawieszenie zostaje z grubsza bez zmian.

> Nie. Napisałem, że nie wyróżnia się na tle konkurencji.

no jak konkurencja to segment wyżej, to wielki plus za to.

> C4 i Mondeo to przepaść, C4 GP vs S-max - tego się trzymajmy.

napisałeś właśnie to:

A i B to przepaść. A vs B - tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no super, że oba. ale piszesz o 20kkm trwałości oraz ze zrobiłes 80kkm do sprzedaży. czyli

> wymieniłeś 3 razy?

Najpierw kupiłem oryginalne - znów padły po 20kkm (czyli 40 kkm), potem kupiłem jakieś "wzmocnione" - wytrzymały do 75kkm i kupiłem kolejne "wzmocnione", ale już dałem w rękę nowemu nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wniknij. to ta sama płyta. rozstaw osi sie minimalnie zmienia pod modele, ale rozwiązania i

> zawieszenie zostaje z grubsza bez zmian.

Niech będzie - mój błąd, ale nadal uważam, że porównanie C4 GP z grand c-max jest dla tego drugiego bardzo krzywdzące.

> no jak konkurencja to segment wyżej, to wielki plus za to.

> napisałeś właśnie to:

> A i B to przepaść. A vs B - tego się trzymajmy.

Nie. Pisałem o C4 Grand Picasso vs. S-max, jeżeli pisałem samo "C4" to znaczyło to kompakcik C4. Daruj sobie łapanie mnie za szczegóły i wciskanie porównania C4 vs. Mondeo, jest to bez znaczenia w dyskusji o (byle)jakości Citroena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech będzie - mój błąd, ale nadal uważam, że porównanie C4 GP z grand c-max jest dla tego drugiego

> bardzo krzywdzące.

Citroenowi jest z tego powodu bardzo głupio.

> Nie. Pisałem o C4 Grand Picasso vs. S-max, jeżeli pisałem samo "C4" to znaczyło to kompakcik C4.

> Daruj sobie łapanie mnie za szczegóły i wciskanie porównania C4 vs. Mondeo, jest to bez

> znaczenia w dyskusji o (byle)jakości Citroena.

ma znaczenie w dyskusji takie samo jak porównywanie minivanów z różnych segmentów. i było to w kontekscie komfortu nie bylejakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie pierwszym

> Kiedyś w takim programie SONDA (bardzo dawno temu) pokazywali jak bodaj BMW prowadziło badania

> mające na celu zniwelowanie hałasu powstającego przez opływu powietrza, poprzez wprowadzanie w

> odpowiedni rezonans układu wydechowego

Z tego co pamiętam to chodziło o wyeliminowanie jedynie hałasu wydechu, poprzez "przesunięcie w fazie" dźwieku w wydechu i nałożenie go ponownie na końcu układu wydechowego. Nie widziałem tego w sondzie, a w innym programie.

IMHO nie da się wydechem zmniejszyć hałasu powietrza, bo wydech pracuje w funkcji obrotów silnika, która nie jest proporcjonalna do prędkości, a do tej jest proporcjonalny hałas powietrza. To co poprawi nam akustykę na ostatnim biegu przy prędkości autostradowej może się odbić źle na np. jeździe miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Citroenowi jest z tego powodu bardzo głupio.

> ma znaczenie w dyskusji takie samo jak porównywanie minivanów z różnych segmentów. i było to w

> kontekscie komfortu nie bylejakości.

Czy będziesz czuł się usatysfakcjonowany, jeżeli napisze, że C4 Grand Picasso jest beznadziejnym jakościowo, najbardziej komfortowym vanem w każdym z segmentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam to chodziło o wyeliminowanie jedynie hałasu wydechu, poprzez "przesunięcie w

> fazie" dźwieku w wydechu i nałożenie go ponownie na końcu układu wydechowego. Nie widziałem

> tego w sondzie, a w innym programie.

> IMHO nie da się wydechem zmniejszyć hałasu powietrza, bo wydech pracuje w funkcji obrotów silnika,

> która nie jest proporcjonalna do prędkości, a do tej jest proporcjonalny hałas powietrza. To

> co poprawi nam akustykę na ostatnim biegu przy prędkości autostradowej może się odbić źle na

> np. jeździe miejskiej.

W jeździe miejskiej nie masz problemów z hałasem powietrza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy będziesz czuł się usatysfakcjonowany, jeżeli napisze, że C4 Grand Picasso jest beznadziejnym

> jakościowo, najbardziej komfortowym vanem w każdym z segmentów ?

no tyle czasu i nareszcie kompletna i konkretna wypowiedz smile.gif

ale bez tego "w każdym z segmentów". wystarczy w swoim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jeździe miejskiej nie masz problemów z hałasem powietrza

Oczywiście. Problem polega na tym, że skoro chcesz usunąć hałas powietrza (silny) przy np. 2500 obr/min i 140 km/h to musisz tak zestroić wydech, żeby dawał silny "antyhałas" dla tych 2500 obr/min. Czyli jadąc np. 50 km/h na III biegu i mając 2500 obr/min Twój wydech będzie generował "antyhałas" mający stłumić szum powietrza obecny przy 140 km/h, ale tego szumu nie będzie, pozostanie sam "antyhałas", który będziesz słyszał. To tyle z fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście. Problem polega na tym, że skoro chcesz usunąć hałas powietrza (silny) przy np. 2500

> obr/min i 140 km/h to musisz tak zestroić wydech, żeby dawał silny "antyhałas" dla tych 2500

> obr/min. Czyli jadąc np. 50 km/h na III biegu i mając 2500 obr/min Twój wydech będzie

> generował "antyhałas" mający stłumić szum powietrza obecny przy 140 km/h, ale tego szumu nie

> będzie, pozostanie sam "antyhałas", który będziesz słyszał. To tyle z fizyki.

Próby były nad aktywnym systemem "potrafiącym" zmieniać swoje parametry w zależności od wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próby były nad aktywnym systemem "potrafiącym" zmieniać swoje parametry w zależności od wielu

> czynników.

coś więcej? która epoka? który model?

pamietam to z helikopterów tylko, co kontrowali uderzenia łopat (znany tryb cichy z Błękitnego groma;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś więcej? która epoka? który model?

> pamietam to z helikopterów tylko, co kontrowali uderzenia łopat (znany tryb cichy z Błękitnego

> groma;).

Chłopie, miałem wtedy kilka lat i gapiłem się w SONDĘ jak sroka w gnat.

Trzeba by poprzeglądać w archiwum smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopie, miałem wtedy kilka lat i gapiłem się w SONDĘ jak sroka w gnat.

> Trzeba by poprzeglądać w archiwum

aaaaa to dawno było. a pamietasz który model to miał mieć?

czyli raczej zarzucili temat. pewnie zwykłe mechaniczne wygłuszenie kabiny i walka o Cx załatwiły problem hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaa to dawno było. a pamietasz który model to miał mieć?

> czyli raczej zarzucili temat. pewnie zwykłe mechaniczne wygłuszenie kabiny i walka o Cx załatwiły

> problem hałasu.

pamiętam że chodziło o auto jakiegoś niemieckiego koncernu, flagowe.

Albo BMW, albo Audi

na pewno nie był to VW smile.gif ani opel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.