Skocz do zawartości

Czym docieplić róg pokoju


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu dwa pokoje, w których po dwie ściany są zewnętrzne i to własnie ich róg mocno się wychładza (szczególnie w duże mrozy) np. ściana wewnątrz ma ok. 18 stopni a w rogu jest 14 stopni, co mocno wychładza pokój. W związku z tym, że ocieplać domu nie chcę/nie mogę, chciałbym jakoś ocieplić sam róg - wyeliminować mostek termiczny. Myślałem o climapor XPS, multiporze albo nawet q-termie, ale raz że się nie znam a dwa naczytałem się o punkcie rosy i innych masakrach...podpowiedzcie co najlepiej zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wyczytałem, ale

1. całego domu ocieplać nie chcę/nie mogę

2. jakbym robił tylko rogi domu, to musiałbym wyjąć na metr od rogu, zmieniać obróbki blacharskie i w ogóle byłaby rzeźba.

Więc zostaje porzeźbić coś od wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To też wyczytałem, ale

> 1. całego domu ocieplać nie chcę/nie mogę

> 2. jakbym robił tylko rogi domu, to musiałbym wyjąć na metr od rogu, zmieniać obróbki blacharskie i

> w ogóle byłaby rzeźba.

> Więc zostaje porzeźbić coś od wewnątrz...

Kiedyś ludzie na zimnych ścianach wieszali grube wełniane kilimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, to też ciekawy pomysł...a nie wie kolega jak z dostępnością? Ba jak trzeba kupować w

> ilościach hurtowych to odpada...

Znajac zycie i tego typu rozwiazania, to nie tylko bedzie 8x drozsze od zestawu: profile stalowe + welna isover aku-plyta + folia + 2xGK, ale i hurtownie wielkie oczy beda robic, co to takiego.

Ja na poddaszu wspolna sciane z blizniakiem ocieplilem welna za GK, bo sasiedzi nie maja zamiaru poddasza ogrzewac. Tez myslalem nad roznymi wynalazkami, ale dalem sobie spokoj, bo nikt tego nie zna, nikt nie sprzedaje, nikt tego nie montuje.

Co to ja w ogole nie wynajdowalem - plyty PIR na ocieplenie stropu piwnicy, perlit na ocieplenie podlogi na gruncie, keramzyt na odizolowanie wspolnej sciany z blizniakiem na parterze, gdzie sasiedzi maja nieogrzewany garaz (akurat ten zastosowalem) itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może tym?

ja mam 2/3 wspolnej sciany z sasiadem (2 pietra, nie wiadomo kiedy sie wprowadzi i ktore pomieszczenia bedzie ogrzewal) ocieplone 12cm termalika z 5cm pustka miedzy bloczkami, a sciana wypelniona keramzytem. Taniej wyszlo, niz ten multipor (pamietam, ze jak szukalem, to bylo ciezko znalezc lambde tego multipora), a mysle, ze lepiej, jak jego 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w domu dwa pokoje, w których po dwie ściany są zewnętrzne i to własnie ich róg mocno się

> wychładza (szczególnie w duże mrozy) np. ściana wewnątrz ma ok. 18 stopni a w rogu jest 14

> stopni, co mocno wychładza pokój. W związku z tym, że ocieplać domu nie chcę/nie mogę,

> chciałbym jakoś ocieplić sam róg - wyeliminować mostek termiczny. Myślałem o climapor XPS,

> multiporze albo nawet q-termie, ale raz że się nie znam a dwa naczytałem się o punkcie rosy i

> innych masakrach...podpowiedzcie co najlepiej zrobić...

Może głupi pomysł, ale jako posiadacz bunkra ze ścianami metrowej grubości mogę polecić oklejenie ściany korkiem. U siebie okleiłem w miejscach gdzie dziecko ma łóżko i już się nie boję, że znajdę je rano oszronione. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to jest pomysł...multipor wygląd fajnie, podobnie jak ten drugi wynalazek Eucośtam G ale jest to dosyć ciężko dostępne...wełny się trochę boję, bo w samym narożu nie da rady zrobić szczelnej paroizolacji (a i tak ją podziurawiłbym wkrętami)...ale korek brzmi ciekawie i na Allegro tego pełno... ok.gif

Myślę jeszcze o q-thermie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może głupi pomysł, ale jako posiadacz bunkra ze ścianami metrowej grubości mogę polecić oklejenie

> ściany korkiem. U siebie okleiłem w miejscach gdzie dziecko ma łóżko i już się nie boję, że

> znajdę je rano oszronione.

Fakt, też miałem w mieszkaniu zimną ścianę przy łóżku i korek się doskonale sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj poczytałem sobie jeszcze o Thermotap i też się zastanawiam nad 6mm a na to jakaś ładna

> tapeta winylowa...

> A jakby korek to jakiej grubości musiałby być?

Nie chce mi sie czytac, ile to kosztuje, ale ide o zaklad, ze taniej bedzie przykleic styrodur 1-2cm, zaciagnac to klejem i siatka, na to szlichta jeszcze raz klejem i jedziesz z gladzia, albo tapeta. Tyle, ze wszystkie takie rozwiazania najprawdopodobniej skoncza sie grzybem miedzy sciana, a warstwa ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby zastosować XPS to powinien dosyć dobrze parozaizolować, a przy cienkim materiale (7mm) nie

> powinno być wilgoci...poza tym jak szczelnie posmarować klejem to gdzie miałby ten grzyb się

> zaczepić?

W scianie - za XPSem. Jakby to bylo takie genialne rozwiazanie, to nie ograniczanoby sie do niego tylko w ostatecznosci. Oczywiscie paroizolacja jest absolutnie konieczna, ale z reguly niewystarczajaca. Ocieplanie od wewnatrz ogranicza sie wlasciwie tylko do przypadkow, gdy chodzi o zabytkowe budynki, a i to bardzo niechetnie.

Rozwiazanie z ytongiem jest o tyle dobre, ze wilgoc sobie dyfunduje w te i we wte bez wiekszych ograniczen - nie kumuluje sie na barierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.